Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Koenigsegg Agera RS nafocen a natočen před premiérou, Regera bude zajímavější
2.3.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Švédská novinka dostala oproti Ageře R pár aerodynamických prvků navíc a možná bude i trochu silnější. Dají se tak očekávat lepší jízdní výkony.
Jedny z prvních živých fotografií ze Ženevy ukazují stánek švédské automobilky Koenigsegg, která zhruba před měsícem slíbila přivézt model s názvem Agera RS. Nebylo moc pochyb o tom, co to ve skutečnosti bude - vylepšená Agera, trochu silnější, trochu aerodynamičtější, trochu rychlejší. Hovořilo se o prvcích z unikátního stroje One:1.
První fotografie skutečného vozu a dokonce i video, které naleznete níže, minimálně tu aerodynamickou část potvrzují. Je tu nové křídlo vzadu a křidélka před předními a zadními koly, která také pomáhají usměrnit proud vzduchu. Karoserie je pochopitelně karbonová a dává to na odiv bezbarvým lakem, jen některé kousky, zhusta ty, které přibyly, jsou zvýrazněné oranžovou barvou.
Detaily výkonu zatím neznáme, na svět se dostaly jen tyto fotografie, ale určitě se velmi brzy dozvíme, zda Agera RS dostala pár koní navrch k 1 115, které pracují v útrobách Agery R. Větší důraz zde ale patrně bude na aerodynamiku a ještě větší odlehčení, takže případné zlepšení dynamiky bude nejspíš pramenit spíš z této oblasti. Na každý pád je zřejmé, že ta zajímavější z ženevských novinek Koenigseggu bude stát jinde.
Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2015, máme pro vás i galerii živých fotografií přímo z Ženevy.



Koenigsegg Agera RS je Agerou R s pár aerodynamickými prvky navíc, jak ukazují první fotky
Zdroj: Zero2Turbo
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
BMW se chlubí tím, že novou M5 ve velkém vyrábí v barvách Porsche, to se může?
21.2.2026
Policie nutila řidiče, aby nevěnovali pozornost řízení, pak je pokutovala za nevěnování pozornosti řízení
20.2.2026
Šéf sportovní divize Lady „propálil” nová diodová světla legendární Nivy, nepůsobí s nimi vůbec zle
19.2.2026
Nové na MotoForum.cz
- Test MotoGP v Buriramu: Překvapení jménem Aprilia včera 12:17
- Vítězný Bulegův hattrick včera 11:05
- Pneumatikový poker pro Arenase; podium pro Wepol s Ferrarim, 21. König, 25. Vostatek včera 10:42
- Bulega vyhrál Sprint Race včera 10:30
- Test MotoGP v Buriramu 21.2.2026
Nejčtenější články
„Žádná přirozená poptávka po elektromobilech neexistuje,” říká nový šéf Stellantisu a varuje před tím, do čeho se Evropa žene
23.1.2026
Jeden z největších propadáků moderních aut skončil po pouhých dvou letech na trhu. Možná jste si ani nevšimli, že se prodává
23.1.2026
Není tahle „prdelka” už trochu moc? Patří Čarodějovi, se 700 koňmi nechá zmizet všechno, co se mu objeví v zrcátkách
24.1.2026
Nová Mazda prý krade zákazníky Volkswagenu a dalším konkurentům, ti si toho ale asi ani nevšimli
24.1.2026
„Bugatti pro chudé” už jde koupit i v Evropě. A Bugatti pro chudé je to pořád, víc ale ne
24.1.2026
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
