KTM Stratosferica: Lancia Stratos pro chudší (+ videa)

Stratos postavený na základech model F430 se nekoná, Ferrari se obává „ničení“ vlastních strojů a konkurence z vlastních řad. Pomoc nečekaně přichází od KTM a italské firmy Montenergy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

KTM Stratosferica: Lancia Stratos pro chudší (+ videa)

23.8.2011 | Miro Mihálik | 1 příspěvek

KTM Stratosferica: Lancia Stratos pro chudší (+ videa)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Stratos postavený na základech model F430 se nekoná, Ferrari se obává „ničení“ vlastních strojů a konkurence z vlastních řad. Pomoc nečekaně přichází od KTM a italské firmy Montenergy.

Tak dlouho se německý podnikatel Michael Stoschek a italské studio Pininfarina dohadovali nad novou reinkarnací Lancie Stratos, až jim jejich projekt Ferrari bez milosti zařízlo. Teď se ale zdá, že je tu mnohem schůdnější cesta, jak se dostat k duchovnímu nástupci proslulého závodního vozu.

A opět v tom mají prsty Italové, tak trochu Němci, ale hlavně rakouská firma KTM. Právě jejich stroj X-Bow můžete poslat do firmy Montenergy v italské St. Christině, kde vám z něj postaví docela věrnou napodobeninu. I když tohle označení by se jim asi moc nelíbilo. Firma upozorňuje, že jejich výtvor v žádném případě není replika ale moderní interpretace.

Co se týče základní koncepce, to by docela odpovídalo. KTM má čtyřválec od Audi uložený před zadní nápravou a poháněná zadní kola. Stratosferica tvrdí, že jim při přestavbě nesmírně vyhovuje chybějící čelní sklo X-Bowu, takže přední panoramatické okno je mnohem blíže originálu a prý je skrze něj fantastický výhled.

Tato sada společně s cenou práce vyjde na 12 tisíc eur, což je necelých 300 tisíc. Pokud dáte přednost dodávce na klíč, i s autem budete muset odlehčit své konto o 98 000 eur - v přepočtu závratných 2,4 milionu. Pokud je to na vás moc, k dispozici je i částečné „zestratosování” vozu (zřejmě pouze zakrytování kabiny ve stylu Lancie Stratos) s označením Monte Carlo za 78 000 eur se vším všudy, tedy za nějakých 1,9 milionu Kč. Jestli to za to stojí, posuďte sami.


KTM Stratosferica: Lancia Stratos pro chudší (+ videa) - 1 - KTM XBow Stratosferica 03KTM Stratosferica: Lancia Stratos pro chudší (+ videa) - 2 - KTM XBow Stratosferica 02KTM Stratosferica: Lancia Stratos pro chudší (+ videa) - 3 - KTM XBow Stratosferica 01KTM Stratosferica: Lancia Stratos pro chudší (+ videa) - 4 - KTM XBow Stratosferica 04KTM Stratosferica: Lancia Stratos pro chudší (+ videa) - 5 - KTM XBow Stratosferica 05KTM Stratosferica: Lancia Stratos pro chudší (+ videa) - 6 - KTM XBow Stratosferica 06KTM Stratosferica: Lancia Stratos pro chudší (+ videa) - 7 - KTM XBow Stratosferica 07KTM Stratosferica: Lancia Stratos pro chudší (+ videa) - 8 - KTM XBow Stratosferica 08KTM Stratosferica: Lancia Stratos pro chudší (+ videa) - 9 - KTM XBow Stratosferica 09KTM Stratosferica: Lancia Stratos pro chudší (+ videa) - 10 - KTM XBow Stratosferica 10KTM Stratosferica: Lancia Stratos pro chudší (+ videa) - 11 - KTM XBow Stratosferica 11KTM Stratosferica: Lancia Stratos pro chudší (+ videa) - 12 - KTM XBow Stratosferica 12
KTM Stratosferica na snímcích v italském stylu...

Miro Mihálik

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.