KTM X-Bow 2013: vylepšené X-Bow se ukáže v Ženevě, jen o lehký facelift rozhodně nepůjde

Novinka má dostat dveře, čelní okno a střechu. Pod kapotu se pak nastěhuje i 2,5litrový pětiválec, který by měl produkovat více než 385 koní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

KTM X-Bow 2013: vylepšené X-Bow se ukáže v Ženevě, jen o lehký facelift rozhodně nepůjde

24.9.2012 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

KTM X-Bow 2013: vylepšené X-Bow se ukáže v Ženevě, jen o lehký facelift rozhodně nepůjde

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Novinka má dostat dveře, čelní okno a střechu. Pod kapotu se pak nastěhuje i 2,5litrový pětiválec, který by měl produkovat více než 385 koní.

Příští rok v březnu se pachatel vrátí na místo činu. Rakouský výrobce motocyklů totiž oznámil, že inovovanou verzi svého jediného čtyřkolového modelu X-Bow představí na autosalonu v Ženevě. Tedy na stejném místě, na kterém v roce 2008 debutoval originál. Rozhodně však nepočítejte s tím, že se bude jednat o modernizaci z ranku neviditelných. KTM by totiž novinku mělo osadit dveřmi, čelním oknem a možná dokonce i střechou.

Samozřejmě se nedá počítat s podobou, jakou známe z běžných automobilů. Či dokonce z verze Stratosferica, kterou má na svědomí italská firma Montenergy. Podle všeho půjde o velmi netradiční prvky, které by zároveň mohly být odnímatelné, čím by X-Bow tak trochu napodobilo přístup konceptu Daihatsu D-X. Změny máme očekávat rovněž pod kapotou. O výkonech či jízdních vlastnostech nepadlo ani slovo, KTM však přiznává, že zvažuje účast v závodní sérii Le Mans v kategorii LMP2.

Ptáte se, jak to se změnami v motorovém prostoru souvisí? Vcelku jednoduše. Pohon závodní verze by totiž měl mít na starosti poladěný pětiválcový motor od Audi, který nahradí či spíše doplní stávající dvoulitrový čtyřválec. Je tedy velmi možné, že také silniční verze bude disponovat 2,5litrovým agregátem, který v sériovém modelu TT RS Plus produkuje až 385 koní.


KTM X-Bow 2013: vylepšené X-Bow se ukáže v Ženevě, jen o lehký facelift rozhodně nepůjde - 1 - KTM X-Bow 2013
KTM X-Bow je na trhu již pátým rokem, příští březen se tak na autosalonu v Ženevě představí modernizovaná verze. Ta by mohla disponovat i dveřmi, čelním oknem a střechou, i když ve velmi nekonvenčním duchu. Zachováno ale bude oranžové válečné zbarvení, které patří k základním hodnotám KTM

KTM X-Bow 2013: vylepšené X-Bow se ukáže v Ženevě, jen o lehký facelift rozhodně nepůjde - 2 - KTM XBow Stratosferica 01KTM X-Bow 2013: vylepšené X-Bow se ukáže v Ženevě, jen o lehký facelift rozhodně nepůjde - 3 - KTM XBow Stratosferica 02KTM X-Bow 2013: vylepšené X-Bow se ukáže v Ženevě, jen o lehký facelift rozhodně nepůjde - 4 - KTM XBow Stratosferica 03KTM X-Bow 2013: vylepšené X-Bow se ukáže v Ženevě, jen o lehký facelift rozhodně nepůjde - 5 - KTM XBow Stratosferica 04KTM X-Bow 2013: vylepšené X-Bow se ukáže v Ženevě, jen o lehký facelift rozhodně nepůjde - 6 - KTM XBow Stratosferica 05KTM X-Bow 2013: vylepšené X-Bow se ukáže v Ženevě, jen o lehký facelift rozhodně nepůjde - 7 - KTM XBow Stratosferica 06KTM X-Bow 2013: vylepšené X-Bow se ukáže v Ženevě, jen o lehký facelift rozhodně nepůjde - 8 - KTM XBow Stratosferica 07KTM X-Bow 2013: vylepšené X-Bow se ukáže v Ženevě, jen o lehký facelift rozhodně nepůjde - 9 - KTM XBow Stratosferica 08KTM X-Bow 2013: vylepšené X-Bow se ukáže v Ženevě, jen o lehký facelift rozhodně nepůjde - 10 - KTM XBow Stratosferica 09KTM X-Bow 2013: vylepšené X-Bow se ukáže v Ženevě, jen o lehký facelift rozhodně nepůjde - 11 - KTM XBow Stratosferica 10KTM X-Bow 2013: vylepšené X-Bow se ukáže v Ženevě, jen o lehký facelift rozhodně nepůjde - 12 - KTM XBow Stratosferica 11KTM X-Bow 2013: vylepšené X-Bow se ukáže v Ženevě, jen o lehký facelift rozhodně nepůjde - 13 - KTM XBow Stratosferica 12
X-Bow v přestavbě italské společnosti Montenergy připomíná novodobou Lancii Stratos. Střecha, dveře a čelní okno sériové verze by ovšem měly dostat zcela odlišný design

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek