Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Lamborghini Aventador SV na novém videu ukazuje svůj pekelný zvuk i zrychlení
10.3.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Italská novinka zvládá pokořit stovku již za 2,8 sekundy. Její dvanáctiválcový atmosférický motor vám přitom dokáže zježit chloupky za krkem.
Nové Lamborghini Aventador SV se nám již na oficiálním videu představilo, přičemž italská automobilka nenechala nikoho na pochybách, že si umí pohrávat s emocemi fanoušků i potenciální klientely. Rejpalové by ovšem mohli poukázat na fakt, že veškerá jízdní dynamika i zvuk jsou pouze dílem trikařů a nemají s realitou pranic společného, pročež se do téže řeky vydáme podruhé. Pohybovat se však budeme v trochu jiném korytu, neboť k dispozici máme neoficiální záběry ostrého startu.
Během šestnácti sekund budeme svědky několikerého zašlápnutí plynového pedálu na neutrál a následné akcelerace, která je skutečně drtivá. Dle technických parametrů totiž novinka, jež dostala do vínku 750 koní, 1 5252 kilogramů a pohon všech kol, zvládne zrychlit z klidu na stovku za 2,8 s. Při pohledu na mizející světla v dáli přitom nemáme jediný důvod, proč bychom automobilce s rozzuřeným býkem ve znaku tento údaj nevěřili.
Kromě zrychlení v přímém směru ovšem Aventador SV dokáže okouzlit také v zatáčkách, neboť ve srovnání se standardním modelem byla aerodynamika jeho karoserie zlepšena o 150 procent a díky příchodu rozměrného zadního křídla generuje o 170 procent vyšší přítlak. Kromě toho tu pak máme 20palcové přední a 21palcové zadní ráfky, které obouvají specifické pneumatiky Pirelli P Zero Corsa. Ve standardu pak nechybí ani karbonové brzdy.
Cena novinky startuje na sumě 327 190 Eur (cca 8 922 000 Kč), což rozhodně není málo. Na druhou stranu, pokud chcete italský supersport s pořádným zvukem, který zvládne pokořit i Ferrari, pak vlastně jinou možnost ani nemáte.
Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2015, máme pro vás i galerii živých fotografií přímo z Paříže.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Číňané na sebe naskládali sedm úplně nových aut a nechali je tak tři dny stát venku na odiv všem
včeraSlovinská basketbalová superstar si lebedí nad svým novým autem. Aby ne, jde o 1000koňovou raketu pro 25 vyvolených
30.4.2025George Russell ukázal své nové služební auto, čekal na něj dlouhých 8 let
30.4.2025
Nejčtenější články
Víme víc o návratu Clarksona, Hammonda a Maye na obrazovky, vypadá to na tradiční ždímačku peněz
3.4.2025Nová, zatím jen elektrická generace legendárního auta se letos prodává hůř než jeho 15 měsíců nevyráběný spalovací předchůdce
3.4.2025Úplně poslední VW Golf GTI s manuální převodovkou se smutně v tichosti prodal u dealera v zapadákově
3.4.2025K mání je dodnes funkční legendární mistrovská Formule 1 Michaela Schumachera, půl miliardy na ni může být málo
3.4.2025Trumpova cla si rychle vybírají svou daň. Stellantis zastavil výrobu v prvních dvou továrnách mimo USA, propustí 5 400 lidí
4.4.2025
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva