Lamborghini Huracán Superleggera šílí na Ringu, nezastavil ho ani Mercedes (video)

Chystaný italský extrém momentálně nemá na Severní smyčce sobě rovného. Přesvědčit se o tom mohla i pojízdná šikana jinak známá jako S Cabrio.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lamborghini Huracán Superleggera šílí na Ringu, nezastavil ho ani Mercedes (video)

17.10.2016 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Lamborghini Huracán Superleggera šílí na Ringu, nezastavil ho ani Mercedes (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Chystaný italský extrém momentálně nemá na Severní smyčce sobě rovného. Přesvědčit se o tom mohla i pojízdná šikana jinak známá jako S Cabrio.

Pařížský autosalon je s definitivní platností za námi, přičemž mezi námi si můžeme říci, že příliš oslnivý nebyl. I proto, že účast vynechala celá řada značek. Mezi ně patřilo i italské Lamborghini, u kterého jsme se ještě před pár dny pomalu v redakci sázeli, zda do francouzské metropole přiveze Huracán Spyder s pohonem zadních kol či extrémní verzi Superleggera. Nakonec však nedošlo ani na jedno.

Aktuálně tak není jisté, kdy můžeme oba deriváty očekávat, nicméně v případě otevřené zadokolky by nemusel být mimo mísu listopadový autosalon v Los Angeles. Přeci jen Kalifornie je takovým kabrioletům a roadsterům země zaslíbená. Superleggera se ale nejspíše ukáže až příští rok v březnu v Ženevě - momentálně totiž ještě v „nedbalkách“ ladí finální formu na Nordschleife.

Z posledních záběrů je přitom patrné, že očekávat máme pořádné dělo. Superleggera totiž řádí v pohoří Eifel, jako by nebylo zítřka. Rychlost vozu je patrná i z jednotlivých průjezdů, při jednom z nich se mu pak do cesty připlete Mercedes S Cabrio. Uhnout moc nechce, i tak s ním ale testovací jezdec udělá krátký proces, třebaže zjevně očekával odbočení třícípé hvězdy směrem doprava, mimo ideální stopu, nikoliv naopak.

I přes tento zádrhel ovšem velký německý kabriolet rychle mizí v dáli, přičemž jeho pohonné ústrojí přes jekot italského desetiválce ani nezaslechnete. Superleggera přitom bude stejně jako standardní Huracán užívat 5,2litrovou atmosférickou jednotku, její výkon by však mohl narůst někam k 650 koním. Hmotnost vozu by ale pro změnu měla klesnout o cca 100 kg.

Je tak dost možné, že Huracán Superleggera nakonec zvládne na Ringu protnout sedmiminutovou bariéru. A jsme skutečně zvědavi, zda přitom náhodou nepokoří i větší Aventador SV. Ten totiž sice disponuje vyšším výkonem, nicméně zároveň se potýká s mnohem vyšší hmotností. Za oběť novějšímu modelu tak může padnout stejně jako nebohý Mercedes...


Lamborghini Huracán Superleggera šílí na Ringu, nezastavil ho ani Mercedes (video) - 1 - Lamborghini Huracan Superleggera 2017 novy videoscreen 01Lamborghini Huracán Superleggera šílí na Ringu, nezastavil ho ani Mercedes (video) - 2 - Lamborghini Huracan Superleggera 2017 novy videoscreen 02Lamborghini Huracán Superleggera šílí na Ringu, nezastavil ho ani Mercedes (video) - 3 - Lamborghini Huracan Superleggera 2017 novy videoscreen 03Lamborghini Huracán Superleggera šílí na Ringu, nezastavil ho ani Mercedes (video) - 4 - Lamborghini Huracan Superleggera 2017 novy videoscreen 04Lamborghini Huracán Superleggera šílí na Ringu, nezastavil ho ani Mercedes (video) - 5 - Lamborghini Huracan Superleggera 2017 novy videoscreen 05Lamborghini Huracán Superleggera šílí na Ringu, nezastavil ho ani Mercedes (video) - 6 - Lamborghini Huracan Superleggera 2017 novy videoscreen 06Lamborghini Huracán Superleggera šílí na Ringu, nezastavil ho ani Mercedes (video) - 7 - Lamborghini Huracan Superleggera 2017 novy videoscreen 07Lamborghini Huracán Superleggera šílí na Ringu, nezastavil ho ani Mercedes (video) - 8 - Lamborghini Huracan Superleggera 2017 novy videoscreen 08Lamborghini Huracán Superleggera šílí na Ringu, nezastavil ho ani Mercedes (video) - 9 - Lamborghini Huracan Superleggera 2017 novy videoscreen 09
Z aktuálních záběrů je jasné, že chystané Lamborghini Huracán Superleggera bude jedním z nejrychlejších aut na Ringu vůbec

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše