Lancia Flavia Red Carpet Poltrona Frau: s červeným interiérem na červený koberec

Italská značka Lancia je dlouhodobým sponzorem Benátského filmového festivalu. Letos je jeho součástí také kabriolet Flavia v úpravě Red Carpet.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lancia Flavia Red Carpet Poltrona Frau: s červeným interiérem na červený koberec

1.9.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Lancia Flavia Red Carpet Poltrona Frau: s červeným interiérem na červený koberec

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Italská značka Lancia je dlouhodobým sponzorem Benátského filmového festivalu. Letos je jeho součástí také kabriolet Flavia v úpravě Red Carpet.

Lancie importované z Detroitu nejsou na našich silnicích zrovna nejběžnějším jevem, což není způsobeno pouze tím, že se o ně zákazníci zrovna netrhají, ale zčásti také omezenou nabídkou. Na našem trhu například zcela chybí Lancia Flavia, což je vlastně převlečený Chrysler 200 Convertible nebo Coupe.

Pokud po italsko-americkém kabrioletu bezmezně toužíte, musíte do Německa nebo Itálie. Právě na „domácí“ půdě má aktuálně po premiéře prototyp postavený ve spolupráci se (pro lidi z branže) známým výrobcem luxusního nábytku a bytových doplňků Poltrona Frau. Lancia se chlubí, že jejich partnerství lze vystopovat až do 20. let minulého století, kdy zakladatel značky Vincenzo Lancia nechával pro své nejlepší zákazníky šít interiéry na míru právě u Poltrony. Stejně tak se lepší čalounění objevilo v roce 1984 v Lancii Thema 8.32 osazené vidlicovým osmiválcem Ferrari.

Lancia nazvala svůj nový výtvor Red Carpet, tedy červený koberec. Předpokládáme, že by asi jen málo čtenářů potřebovalo využít všechny možnosti ve hře „máš tři pokusy” při hádání, co měl autor na mysli. Sedačky a částečně též výplně dveří jsou pochopitelně čalouněné tou nejemnější červenou hovězinou, ačkoli větší dojem by vůz zanechal v případě, kdyby se kůže přeci jen objevila také na palubní desce. S odrazem v předním skle se rozhodně trápit nemusíte. Lancia ani jen nenaznačila, že hodlá vůz nabízet, i když nepochybujeme, že solventní zákazník by neodešel s prázdnou.

Otázkou asi je, jestli by za to americký kabriolet osazený čtyřválcem 2,4 l o výkonu 170 koní a šestistupňovým automatem stál. Nepochybujeme ale, že odpověď jistě znáte sami.


Lancia Flavia Red Carpet Poltrona Frau: s červeným interiérem na červený koberec - 1 - Lancia Flavia Red Carpet Poltrona Frau 01Lancia Flavia Red Carpet Poltrona Frau: s červeným interiérem na červený koberec - 2 - Lancia Flavia Red Carpet Poltrona Frau 02Lancia Flavia Red Carpet Poltrona Frau: s červeným interiérem na červený koberec - 3 - Lancia Flavia Red Carpet Poltrona Frau 03Lancia Flavia Red Carpet Poltrona Frau: s červeným interiérem na červený koberec - 4 - Lancia Flavia Red Carpet Poltrona Frau 04Lancia Flavia Red Carpet Poltrona Frau: s červeným interiérem na červený koberec - 5 - Lancia Flavia Red Carpet Poltrona Frau 05Lancia Flavia Red Carpet Poltrona Frau: s červeným interiérem na červený koberec - 6 - Lancia Flavia Red Carpet Poltrona Frau 06Lancia Flavia Red Carpet Poltrona Frau: s červeným interiérem na červený koberec - 7 - Lancia Flavia Red Carpet Poltrona Frau 07Lancia Flavia Red Carpet Poltrona Frau: s červeným interiérem na červený koberec - 8 - Lancia Flavia Red Carpet Poltrona Frau 08Lancia Flavia Red Carpet Poltrona Frau: s červeným interiérem na červený koberec - 9 - Lancia Flavia Red Carpet Poltrona Frau 09Lancia Flavia Red Carpet Poltrona Frau: s červeným interiérem na červený koberec - 10 - Lancia Flavia Red Carpet Poltrona Frau 10Lancia Flavia Red Carpet Poltrona Frau: s červeným interiérem na červený koberec - 11 - Lancia Flavia Red Carpet Poltrona Frau 11
„Červený koberec” Lancie není létající, pod kapotou má poměrně skromných 170 koní a automat. Na promenádu to ale jistě stačí

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše