Lidé z Porsche dělali ramena na cyklistu, pak ale naštvali podstatně vyšší šajbu (video)

Některá auta dávají určitým lidem pocit nedotknutelnosti. Je ale třeba mít vždy na paměti, že i ta největší kosa může jednou narazit na kámen.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lidé z Porsche dělali ramena na cyklistu, pak ale naštvali podstatně vyšší šajbu (video)

23.7.2016 | Marek Bednář | 61 příspěvků

Lidé z Porsche dělali ramena na cyklistu, pak ale naštvali podstatně vyšší šajbu (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Některá auta dávají určitým lidem pocit nedotknutelnosti. Je ale třeba mít vždy na paměti, že i ta největší kosa může jednou narazit na kámen.

Konfliktů z ruských silnic natočených na video je třináct do tuctu, ale tenhle je přece jen v něčem odlišný. Pravda, nepochopitelná agresivita tu je znovu velmi důležitá, ale průběh je trochu jiný než obvykle. Zejména proto, že ne všichni v šarvátce zúčastnění jsou amatéři a akcie strany, která se v jednu chvíli zdá být na koni, spadnou ke dnu rychleji, než tunguský meteorit.

Není jasné, proč cyklista překonával takhle širokou silnici mimo přechod nebo podchod, v každém případě vzbudil nevoli v posádce černého Porsche Cayenne. Ta jela po středovém dělicím pásu, jak ukazují čáry na silnici. Neměla tam co dělat, pravda, ale to samé platí cyklistovi. Lidé z Porsche měli na každý pád o viníkovi jasno a šli si s cyklistou všechno vyříkat, i trochu ručně.

Tím samým středovým pásem za moment přijela bílá Toyota Land Cruiser a černá dodávka a jaly se troubit, aby jim handrkující se trio a později už kvartet uvolnil cestu. Zjevně agresivní posádka Cayenne ale něco takového nehodlala reflektovat a část se vydala „pustit se” i do nově příchozích. Jenže v Land Cruiseru jel někdo velmi dobře hlídaný.

Mohl to být nějaký prominent, politik, biskup, něco na ten způsob, protože z dodávky okamžitě vyskákali ozbrojení muži a útočníky zpacifikovali s takovou rychlostí a intenzitou, že se nezmohli ani na náznak odporu. Je to něco podobného jako „boží spravedlnost”, o které jsme tento týden už psali, ale v tomto žádná vyšší moc prsty neměla. A reakce ozbrojených mužů je zcela pochopitelná - chráníte-li VIP, nelze brát žádnou hrozbu na lehkou váhu, byť se jedná jen o přehnaně sebevědomého řidiče SUV.

Jestli je konflikt sehraný či pravý, nevíme, spíš bychom to odhadovali na souhru náhod, tohle přece jen není snadné sehrát a motivace typu „zajímavé video na internetu” není zase tak silná. Navíc to docela zapadá do ruských reálií - bezohledný chodec, bezohledný řidič, pak „někdo víc”, kdo má postavení, aby se přesouval Land Cruiserem (typické auto pro takový účel) za doprovodu Transporteru s nejspíše policejní ochrankou (soukromá by se asi takto nechovala, ale kdo ví). Někteří naráží na to, proč to zrovna někdo v tu chvíli točil, ale nevíme, co se dělo předtím, v Rusku se pořád něco děje a už sám chodec mohl být zajímavý objekt. Posuďte sami...


Lidé z Porsche dělali ramena na cyklistu, pak ale naštvali podstatně vyšší šajbu (video) - 1 - cayenne vs ozbrojeny konvoj rusko 01Lidé z Porsche dělali ramena na cyklistu, pak ale naštvali podstatně vyšší šajbu (video) - 2 - cayenne vs ozbrojeny konvoj rusko 02Lidé z Porsche dělali ramena na cyklistu, pak ale naštvali podstatně vyšší šajbu (video) - 3 - cayenne vs ozbrojeny konvoj rusko 03
Úplně jako sehraná scénka to nevypadá

Marek Bednář

Diskuze 61 příspěvků