Lidé zavolali policii na „dítě za volantem” ostrého Subaru, ta ho ale nechala dál řídit

Chlapec se proháněl po silnici v Subaru WRX S4 s pravostranným řízením, které je na východě Ruska celkem obvyklé. Ostatní řidiče to vyděsilo a zavolali policii, ta rychle zjistila víc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Lidé zavolali policii na „dítě za volantem” ostrého Subaru, ta ho ale nechala dál řídit

7.3.2020 | Mirek Mazal

Lidé zavolali policii na „dítě za volantem” ostrého Subaru, ta ho ale nechala dál řídit

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Chlapec se proháněl po silnici v Subaru WRX S4 s pravostranným řízením, které je na východě Ruska celkem obvyklé. Ostatní řidiče to vyděsilo a zavolali policii, ta rychle zjistila víc.

Internetem začalo kolovat video zachycující zdánlivě zdaleka nezletilého chlapce řídícího sportovní sedan s pravostranným řízením. Subaru WRX S4 bez registračních značek s nevyzrálým chlapcem za volantem v sedačce posunuté úplně dopředu budilo pozdvižení, černovlasý hoch s čepicí na hlavě si ze zájmu okolí mnoho nedělal. Vrtal se v nose, do objektivu ukázal zdvižený palec a bez mrknutí oka pokračoval dál v jízdě levým pruhem.

S o poznání menším klidem na situaci reagovali ostatní, kteří na chlapce zavolali policii. Za autem tak vyrazila hlídka v nové služební Octavii a řidiče zastavila, došla ale k jinému než očekávanému závěru. Nešlo o drzost, recesi nebo trik, za volantem 300koňového boxeru jezdívá čerstvě plnoletý obyvatel hlavního města Přímořského kraje, který jako dítě pouze vypadá.

Hoch jménem Nikita má řidičský průkaz teprve od října loňského roku a podle svých slov se s udivenými reakcemi setkává často. Natáčení kolemjdoucími je běžné, proto už reaguje s humorem například mávnutím. Neustále ho prý okolí považuje za dítě. „Mně to nevadí, naopak to beru pozitivně,“ dodal vzrůstem malý a vzhledem mladý řidič.

Není divu, že jej ostatní považují za nezletilého, podívejte se nejen na zmíněné video, ale i na fotky z jeho Instagramu. Kolik let byste takovému člověku hádali, 13 nebo 15 let? V takovém věku nesmí lidé řídit auto nikde na světě.


Lidé zavolali policii na „dítě za volantem” ostrého Subaru, ta ho ale nechala dál řídit - 1 - Vzhledove prilis mlady ridic Subaru WRX 06Lidé zavolali policii na „dítě za volantem” ostrého Subaru, ta ho ale nechala dál řídit - 2 - Vzhledove prilis mlady ridic Subaru WRX 07Lidé zavolali policii na „dítě za volantem” ostrého Subaru, ta ho ale nechala dál řídit - 3 - Vzhledove prilis mlady ridic Subaru WRX 08Lidé zavolali policii na „dítě za volantem” ostrého Subaru, ta ho ale nechala dál řídit - 4 - Vzhledove prilis mlady ridic Subaru WRX 09Lidé zavolali policii na „dítě za volantem” ostrého Subaru, ta ho ale nechala dál řídit - 5 - Vzhledove prilis mlady ridic Subaru WRX 13Lidé zavolali policii na „dítě za volantem” ostrého Subaru, ta ho ale nechala dál řídit - 6 - Vzhledove prilis mlady ridic Subaru WRX 14Lidé zavolali policii na „dítě za volantem” ostrého Subaru, ta ho ale nechala dál řídit - 7 - Vzhledove prilis mlady ridic Subaru WRX 15
Subaru WRX S4 zdánlivě řízené dítětem vylekalo obyvatele Vladivostoku. Zasáhnout museli policisté

Lidé zavolali policii na „dítě za volantem” ostrého Subaru, ta ho ale nechala dál řídit - 8 - Vzhledove prilis mlady ridic Subaru WRX 01Lidé zavolali policii na „dítě za volantem” ostrého Subaru, ta ho ale nechala dál řídit - 9 - Vzhledove prilis mlady ridic Subaru WRX 02Lidé zavolali policii na „dítě za volantem” ostrého Subaru, ta ho ale nechala dál řídit - 10 - Vzhledove prilis mlady ridic Subaru WRX 03Lidé zavolali policii na „dítě za volantem” ostrého Subaru, ta ho ale nechala dál řídit - 11 - Vzhledove prilis mlady ridic Subaru WRX 04Lidé zavolali policii na „dítě za volantem” ostrého Subaru, ta ho ale nechala dál řídit - 12 - Vzhledove prilis mlady ridic Subaru WRX 05
Jak ukazují i fotky z Nikitina Instagramu, na malého školáka skutečně vypadá, ale není jím, loni mu bylo 18 let

Zdroje: Auto.Mail.ru, nikita__vl__@Instagram

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.