Luxusní korejské novinky nafoceny bok po boku, před dealerstvím chudého příbuzného

Za normálních okolností si musíme počkat, než čerstvě online odhalený ukáže naživo pod širým nebem, v tomto případě se to ale stalo prakticky ihned, navíc ve společnosti jen o málo staršího SUV GV80.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Luxusní korejské novinky nafoceny bok po boku, před dealerstvím chudého příbuzného

6.4.2020 | Petr Prokopec

Luxusní korejské novinky nafoceny bok po boku, před dealerstvím chudého příbuzného

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Za normálních okolností si musíme počkat, než čerstvě online odhalený ukáže naživo pod širým nebem, v tomto případě se to ale stalo prakticky ihned, navíc ve společnosti jen o málo staršího SUV GV80.

Korejská značka Genesis si za loňský rok na americkém trhu připsala více než 21 tisíc prodaných vozů, což je v její krátké historii rekord. S ohledem na nemalé úspěchy ve své domovině by se tak mohlo zdát, že luxusní divize Hyundai zakrátko zamíří také do Evropy. Nicméně jak naznačili Korejci již loni v létě, na tento krok si ještě chvíli počkáme. Důvodem byla jejich poměrně omezená nabídka, která se v tu chvíli skládala pouze ze sedanů, které nejsou v Evropě až tak žádaným zbožím.

Genesis nicméně před několika týdny vyrukovalo s novým SUV GV80, které začíná značce cestičku na starý kontinent umetat. Ani nyní není rozšíření záběru značky na programu dne, pokud se ale svět začne dávat rychle do pořádku, mohli bychom se Genesisů v Evropě dočkat už příští rok. Pokud ale nemáte trpělivost, můžete po opadnutí restrikcí zamířit za oceán a následně jít cestou individuálního dovozu. Kromě zmíněného SUV přitom můžete sáhnout i po další novince, a sice po sedanu G80.

Oba nejnovější modely Genesis nyní byly nafoceny vedle sebe, a ještě navíc před showroomem „chudého příbuzného“. Tedy mateřského Hyundai. Hned na první pohled je přitom patrné, že vyvedeny jsou dle nového designového jazyka značky, nicméně zároveň je také sympatické, že nejde o identické klony, které by od sebe dělily pouze proporce. Místo toho i veškeré sjednocující prvky jako dvojitá světla či dvojité výdechy na bocích mají vždy unikátní charakter.

Lze už jen dodat, že shoda se netýká pouze exteriéru, ale také kabin. Jakkoliv také v těchto ohledech kráčí každý z vozů vlastní cestou. Genesis tak má šanci oslovit mnohem více zákazníků a přitom neustále navyšuje povědomí o značce. To je přitom další z důležitých pilířů, kterou jsou třeba pro vstup luxusní divize Hyundai do Evropy.


Luxusní korejské novinky nafoceny bok po boku, před dealerstvím chudého příbuzného - 1 - Genesis GV80 a G80 2020 bok po boku 01Luxusní korejské novinky nafoceny bok po boku, před dealerstvím chudého příbuzného - 2 - Genesis GV80 a G80 2020 bok po boku 02Luxusní korejské novinky nafoceny bok po boku, před dealerstvím chudého příbuzného - 3 - Genesis GV80 a G80 2020 bok po boku 03Luxusní korejské novinky nafoceny bok po boku, před dealerstvím chudého příbuzného - 4 - Genesis GV80 a G80 2020 bok po boku 04Luxusní korejské novinky nafoceny bok po boku, před dealerstvím chudého příbuzného - 5 - Genesis GV80 a G80 2020 bok po boku 05Luxusní korejské novinky nafoceny bok po boku, před dealerstvím chudého příbuzného - 6 - Genesis GV80 a G80 2020 bok po boku 06Luxusní korejské novinky nafoceny bok po boku, před dealerstvím chudého příbuzného - 7 - Genesis GV80 a G80 2020 bok po boku 07Luxusní korejské novinky nafoceny bok po boku, před dealerstvím chudého příbuzného - 8 - Genesis GV80 a G80 2020 bok po boku 08Luxusní korejské novinky nafoceny bok po boku, před dealerstvím chudého příbuzného - 9 - Genesis GV80 a G80 2020 bok po boku 09
Nové Genesis G80 se potkalo před showroomem Hyundai s jen o pár týdnů starším SUV GV80

Zdroj: Carscoops

Petr Prokopec

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše