Maďar se rozhodl odbočit na dálničním nájezdu doleva, vjel rovnou do protisměru

Obtížně pochopitelný manévr ani nevypadá jako plánovaný, dotyčný jej prostě zničehonic udělal. Svou chybu si patrně uvědomil, už bylo ale pozdě zabránit tvrdému střetu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Maďar se rozhodl odbočit na dálničním nájezdu doleva, vjel rovnou do protisměru

16.9.2020 | Petr Miler

Maďar se rozhodl odbočit na dálničním nájezdu doleva, vjel rovnou do protisměru

/

Foto: Magyar Közút@Youtube

Obtížně pochopitelný manévr ani nevypadá jako plánovaný, dotyčný jej prostě zničehonic udělal. Svou chybu si patrně uvědomil, už bylo ale pozdě zabránit tvrdému střetu.

Dálnice jsou nejbezpečnější silnice zejména proto, že v jejich pruzích jezdí všechna auta stejným směrem. To samo o sobě zásadně snižuje riziko vážné nehody, i když je na nich neomezená rychlost, jako v Německu. Na Autobahnech můžete jet 100, stejně jako 300 km/h a přesto jde o statisticky nejbezpečnější dálnice v Evropě. Sám fakt, že vůz před vámi pořád pokračuje v jízdě stejným směrem, třebaže podstatně nižší rychlostí, dává poměrně dost prostoru na řešení případných chyb kohokoli. Ale co když nejede? A nebo dokonce jede proti vám? To je pak zle.

Dobře to připomíná nepochopitelný manévr jednoho maďarského řidiče, který se svým Nissanem Navara připojoval na dálnici M3. Pohled z bezpečnostní kamery na první pohled nenaznačuje nic špatného, dotyčný jako by se chtěl připojit k ostatním standardním způsobem, najednou ale vyhodí blinkr vlevo začne se sunout do protisměru.

Těžko říci, jak ho to vůbec mohlo napadnout, patrně na chvíli zapomněl, že najíždí na dálnici a rozhodl se vybrat si opačný směr. I tak je to ale obtížně pochopitelné - podobné nájezdy na silnicích s obousměrnou dopravou existují, vzít to z nich doleva je pořád riskantní a i kdybychom to náhodou chtěli udělat, pořád bychom se podívali, jestli někomu nekřížíme cestu. Ani na pohled do zrcátka či přes rameno ale zjevně nedošlo.

Navara se tak i se svým přívěsem na chvíli ocitla napříč dálničními pruhy, kdy řidič patrně pochopil, že udělal nebetyčnou hloupost. Dupl na brzdy, ale to už bylo pozdě. On i ostatní mohou děkovat rychlému úsudku šoféra stříbrného MPV, který na poslední chvíli změnit směr a trefil prostor mezi Navarou a přívěsem, takže i když výsledkem byla pořádná rána, nebyl to až tak tvrdý střet, jak mohl být. Další svá auta už stihli ubrzdit. Nehodu tedy všichni přežili a mohou vyprávět o tom, jak nesmyslná věc je používat připojovací pruh k čemukoli jinému než připojení do těch průběžných.


Maďar se rozhodl odbočit na dálničním nájezdu doleva, vjel rovnou do protisměru - 1 - Madar na dalnici doleva video 01Maďar se rozhodl odbočit na dálničním nájezdu doleva, vjel rovnou do protisměru - 2 - Madar na dalnici doleva video 02Maďar se rozhodl odbočit na dálničním nájezdu doleva, vjel rovnou do protisměru - 3 - Madar na dalnici doleva video 03Maďar se rozhodl odbočit na dálničním nájezdu doleva, vjel rovnou do protisměru - 4 - Madar na dalnici doleva video 04Maďar se rozhodl odbočit na dálničním nájezdu doleva, vjel rovnou do protisměru - 5 - Madar na dalnici doleva video 05Maďar se rozhodl odbočit na dálničním nájezdu doleva, vjel rovnou do protisměru - 6 - Madar na dalnici doleva video 06Maďar se rozhodl odbočit na dálničním nájezdu doleva, vjel rovnou do protisměru - 7 - Madar na dalnici doleva video 07Maďar se rozhodl odbočit na dálničním nájezdu doleva, vjel rovnou do protisměru - 8 - Madar na dalnici doleva video 08Maďar se rozhodl odbočit na dálničním nájezdu doleva, vjel rovnou do protisměru - 9 - Madar na dalnici doleva video 09Maďar se rozhodl odbočit na dálničním nájezdu doleva, vjel rovnou do protisměru - 10 - Madar na dalnici doleva video 10
Neobyčejně absurdní manévr předvedl maďarský řidič Nissanu Navara na dálnici M3, hlavně díky správné reakci ostatních se nikomu nic vážného nestalo. Foto: Magyar Közút@Youtube

Zdroj: Magyar Közút@Youtube

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše