Majitel vytáhl vzácný Mercedes CLK GTR na ostrou jízdu lesem, to se nevidí (video)

Většina majitelů hypersportů v hodnotě desítek milionů Kč by s nimi jezdila ostře sotva na okruhu. Tenhle se nedrží zkrátka ani na úzké cestičce lesem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Majitel vytáhl vzácný Mercedes CLK GTR na ostrou jízdu lesem, to se nevidí (video)

15.7.2017 | Marek Bednář | 18 příspěvků

Majitel vytáhl vzácný Mercedes CLK GTR na ostrou jízdu lesem, to se nevidí (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Většina majitelů hypersportů v hodnotě desítek milionů Kč by s nimi jezdila ostře sotva na okruhu. Tenhle se nedrží zkrátka ani na úzké cestičce lesem.

Co dělat s extrémně vzácným Mercedesem CLK GTR Roadster, vzácným závodním autem na značkách? Jezdit rychle, samozřejmě. Jenže většina lidí to nedělá. Třeba i proto, že jej vzniklo pouhých šest kusů a ve své době to byl s cenovkou 1 547 620 amerických dolarů oficiálně vůbec nejdražší produkční vůz historie.

Když už se mezi těmi šesti šťastlivci najde někdo, kdo GTR alespoň provětrá, čekali byste, že to bude leda po okruhu, nanejvýš po kvalitní silnici. Jenže jeden z majitelů se nebojí ani trávníku a úzké cesty v lese, jak vám ukáže video níže, které pochází z blíže neupřesněného setkání vzácných aut ve Velké Británii.

Jízda majitele CLK GTR ale sedí spíš na nějaký obyčejný tuningový sraz, ne na setkání smetánky, kde tisíc Eur znamená dobrý prostředek zapálení doutníku za 100 tisíc Eur - vidíme drifty na pěstěném trávníku a dost rychlou jízdu po lesní cestě. Pravděpodobně bude nějakým způsobem zpevněná, ale to můžou být i pouhé panely.

Hladký asfalt to není každopádně, ovšem nic moc víc z videa není poznat - profesionálně natáčené opravdu není a velmi dobře si můžeme prohlédnout tak možná stěrač. Přesto je ale vidět, kudy pilot jede a že se s tím opravdu nemazlí. Za normálních okolností bychom řekli... blázen. V případě CLK GTR říkáme hodně bohatý a odvážný blázen...


Majitel vytáhl vzácný Mercedes CLK GTR na ostrou jízdu lesem, to se nevidí (video) - 1 - mercedes clk gtr roadster minirallye 01Majitel vytáhl vzácný Mercedes CLK GTR na ostrou jízdu lesem, to se nevidí (video) - 2 - mercedes clk gtr roadster minirallye 02Majitel vytáhl vzácný Mercedes CLK GTR na ostrou jízdu lesem, to se nevidí (video) - 3 - mercedes clk gtr roadster minirallye 03Majitel vytáhl vzácný Mercedes CLK GTR na ostrou jízdu lesem, to se nevidí (video) - 4 - mercedes clk gtr roadster minirallye 04Majitel vytáhl vzácný Mercedes CLK GTR na ostrou jízdu lesem, to se nevidí (video) - 5 - mercedes clk gtr roadster minirallye 05Majitel vytáhl vzácný Mercedes CLK GTR na ostrou jízdu lesem, to se nevidí (video) - 6 - mercedes clk gtr roadster minirallye 06Majitel vytáhl vzácný Mercedes CLK GTR na ostrou jízdu lesem, to se nevidí (video) - 7 - mercedes clk gtr roadster minirallye 07Majitel vytáhl vzácný Mercedes CLK GTR na ostrou jízdu lesem, to se nevidí (video) - 8 - mercedes clk gtr roadster minirallye 08
Tenhle CLK GTR Roadster si užívá jízdu i mimo hladký asfalt okruhů, velmi pravděpodobně jako jediný...

Zdroj: TheTFJJ@YouTube

Marek Bednář

Diskuze 18 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.