Majiteli po měsících přivezli nové Ferrari za 12 milionů, při vykládání spadlo na zem

Naštěstí se nikomu nic nestalo, přesto si dokážeme, vlastně možná ani nedokážeme představit zmar majitele, který tohle představení sledoval na vlastní oči z bezprostřední blízkosti.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Majiteli po měsících přivezli nové Ferrari za 12 milionů, při vykládání spadlo na zem

13.8.2021 | Petr Miler

Majiteli po měsících přivezli nové Ferrari za 12 milionů, při vykládání spadlo na zem

/

Foto: Ferrari

Naštěstí se nikomu nic nestalo, přesto si dokážeme, vlastně možná ani nedokážeme představit zmar majitele, který tohle představení sledoval na vlastní oči z bezprostřední blízkosti.

Odhaleno bylo už před dvěma roky, na lesku ale neztrácí, ostatně jde dodnes o jedno z nejlépe zrychlujících silničních aut všech dob. Řeč je o Ferrari SF90 Stradale, hybridním tisícikoňovém monstru, které s pohonem všech kol dynamicky zastiňuje i ty nejexkluzivnější modely značky let minulých. A stojí podle toho - v závislosti na aktuálním kursu a rozmaru Ferrari dáte za základní provedení okolo 12 milionů korun, přičemž se musíte spokojit přesně s nulovým množstvím prostoru pro zavazadla, veškerá obvyklá místa zabírá hybridní technika.

Tento stav věcí evidentně nevadil jednomu ze zákazníků Ferrari, který si vůz před mnoha měsíci objednal a nyní mu jej konečně přivezli. Hurá? Všeho do času, chce se dodat, neboť ač měl možnost vůz lakovaný žlutou barvou Giallo Modena spatřit na vlastní oči, do rukou se mu reálně nikdy nedostal.

Jak bývá při dodání podobných exkluzivit kupci nesídlícímu poblíž dealerství značky obvyklé, vůz si nepřebíral u prodejce, byl mu přivezen. Zvolen ale očividně nebyl náklaďák úplné odpovídající úrovni Ferrari, a tak i když auto pojmul a nezdá se, že by mu při převozu něco při hodilo, vykládka proběhla katastroficky. Nemůžeme si být jisti, co přesně se stalo, zdá se však, že na hydraulickém systému ovládajícím plošinu, na níž se auto při vykládce nacházelo, selhal ventil a plošina se i s autem skácela k zemi.

Nebyl to pád až z takové výšky, přesto pochybujeme, že by jej vůz ustál bez poškození. Minimálně příď bude poničena z kontaktu s plošinou, zbytek vozu bude zasluhovat přinejmenším důkladnou kontrolu. Mohlo to samozřejmě dopadnou i hůř, přesto je nepochybné, že majitel připravený do žlutého auta usednout v připravené žluté bundě, musel být zdrcený, když viděl tuto událost na vlastní oči. A líto je nám i člověka, který měl transport na starosti, třebaže šlo o zjevnou technickou chybu a pádu reálně nemohl zabránit.


Majiteli po měsících přivezli nové Ferrari za 12 milionů, při vykládání spadlo na zem - 1 - Ferrari SF90 giallo pad prevoz ilu 01Majiteli po měsících přivezli nové Ferrari za 12 milionů, při vykládání spadlo na zem - 2 - Ferrari SF90 giallo pad prevoz ilu 02Majiteli po měsících přivezli nové Ferrari za 12 milionů, při vykládání spadlo na zem - 3 - Ferrari SF90 giallo pad prevoz ilu 03Majiteli po měsících přivezli nové Ferrari za 12 milionů, při vykládání spadlo na zem - 4 - Ferrari SF90 giallo pad prevoz ilu 04Majiteli po měsících přivezli nové Ferrari za 12 milionů, při vykládání spadlo na zem - 5 - Ferrari SF90 giallo pad prevoz ilu 05Majiteli po měsících přivezli nové Ferrari za 12 milionů, při vykládání spadlo na zem - 6 - Ferrari SF90 giallo pad prevoz ilu 06
Žluté Ferrari SF90 je působivé auto a jeho kupec se musel po měsících čekání jistě hodně těšit na to, až do něj usedne. Napoprvé to ale bohužel pro něj nevyšlo, jak ukazuje video níže... Ilustrační foto: Ferrari

Zdroj: bhp@Instagram

Petr Miler

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.