Mazda 6 2013: nová generace odhalena ze všech stran, díky úniku

Někdy se automobilce musí stát něco, co se přihodit nemělo, aby věci nabraly správný směr. Přesně tak tomu bylo i v případě odhalování nové Mazdy 6.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mazda 6 2013: nová generace odhalena ze všech stran, díky úniku

25.7.2012 | Petr Miler | 1 příspěvek

Mazda 6 2013: nová generace odhalena ze všech stran, díky úniku

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Někdy se automobilce musí stát něco, co se přihodit nemělo, aby věci nabraly správný směr. Přesně tak tomu bylo i v případě odhalování nové Mazdy 6.

Japonci nás v posledních týdnech doslova trápili upoutávkami na novou Mazdu 6. Ne snad, že by se na tuto novinku nedalo dívat, to spíše naopak, jenže vypustit sérii čtyř videí, na kterých očividně nebylo nic jiného než zcivilizované provedení dávno představeného konceptu Takeri, to je prostě nuda. Jako na smilování jsme tak čekali na nějaký únik, který by další sérii podobných snímků zastavil.

Nevíme, kolik se jich ještě automobilka chystala uvolnit, možná také žádný, na ruském webu Autowp.ru se v noci každopádně objevil první obrázek celé přídě sériové šestky, který rychle udělal kariéru po celém světě. A bylo po postupném odhalování. Mazda naštěstí k věci přistoupila realisticky a pár hodin po tomto úniku uvolnila čtyři vlastní fotky odhalující ve slušném rozlišení příď hned z několika úhlů a dokonce i záď.

Z fotek je zřejmé, co už jsme tušili z předchozích upoutávek - kopie konceptu Takeri to není, ale styl vozu je dokonale stejný. Odmyslete si tradiční výstřelky většiny studií (drobounká zrcátka, nízká hlavní světla nebo některé velmi dramatické linie) a jste na svém. Jinak nová šestka prostě vypadat nemohla.

V krátké tiskové zprávě dále uvádí, že vůz oslaví svou veřejnou premiéru na srpnovém autosalonu v Moskvě a bude nabitý technologiemi SkyActiv. Konkrétně firma hovoří o novém dvoulitrovém benzinovém motoru, šestistupňovém automatu nebo mikrohybridním řešení i-ELoop, jenž má vozu dodat o 10 procent vyšší provozní efektivitu než kdyby v něm absentoval.

Další detaily se zřejmě dozvíme až 29. srpna přímo v Moskvě, vůz pochopitelně bude k vidění i o měsíc později v Paříži. Zatím se tedy pořád ještě máme na co těšit, ale aspoň už víme, na co...

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Mazda 6 2013: nová generace odhalena ze všech stran, díky úniku - 1 - Mazda 6 2013 oficialni prvni 01Mazda 6 2013: nová generace odhalena ze všech stran, díky úniku - 2 - Mazda 6 2013 oficialni prvni 02Mazda 6 2013: nová generace odhalena ze všech stran, díky úniku - 3 - Mazda 6 2013 oficialni prvni 03Mazda 6 2013: nová generace odhalena ze všech stran, díky úniku - 4 - Mazda 6 2013 oficialni prvni 04
Toto je nové Mazda 6 připravená pro modelový rok 2013 - už oficiálně a bez skrývání

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše