Mazda 6 Wagon 2013: nové kombi překvapivě odhaleno

Při příležitosti spuštění sériové produkce nové šestky představila Mazda veřejnosti druhou karosářskou variantu, která patrně opět ponese jméno Wagon.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mazda 6 Wagon 2013: nové kombi překvapivě odhaleno

2.8.2012 | Miro Mihálik | 3 příspěvky

Mazda 6 Wagon 2013: nové kombi překvapivě odhaleno

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Při příležitosti spuštění sériové produkce nové šestky představila Mazda veřejnosti druhou karosářskou variantu, která patrně opět ponese jméno Wagon.

Japonská automobilka tak dlouho chodila na kanál Youtube s kratičkými videosnímky nové generace modelu 6, až tohle neexistující tajemství (vzpomeňte na Takeri) nevydrželo a někdo práskl fotku celé přídě na internet. Mazda pak konečně pochopila, že postupnému odhalování její největší letošní novinky je konec a zveřejnila sérii čtyř dalších záběrů zachycujících nikoli vše, ale rozhodně vše podstatné.

Je tak trochu s podivem, že další oficiální fotografie zobrazuje kombi. S podivem proto, že šestka je se stejným zájmem očekávána v Evropě i Spojených státech, přesto se nepředpokládá, že by se kombík mohl objevit v USA, a tak mohou mít tamní zákazníci dojem, že je Mazda jaksi staví na vedlejší kolej.

Aktuální záběr vznik při příležitosti zahájení sériové produkce v japonské továrně č. 2 ve městě Hofu, v jižní prefektuře Jamaguči. Mazda zde uspořádala večírek pro asi pětistovku pozvaných hostí, přičemž součástí akce bylo také slavnostní odhalení nové šestky.

Jediná fotka nám sice opět mnoho neprozradila, ale nepochybně naznačuje, že velikost objemu zavazadlového prostoru nehrála v tomto návrhu hlavní roli. Prozrazuje to relativně strmě padající linie střechy a také šikmo skloněné zadní okno, což jsou detaily, které maximální velikosti kufru zrovna nenahrávají.

Jak jsme se dále dozvěděli, první dvě karosářské verze budou produkovány pro zbytek světa v Japonsku, přičemž roční produkce by se měla pohybovat kolem 120 000 automobilů. Sedan bude mít premiéru na srpnovém autosalonu v Moskvě a kombi se s největší pravděpodobností ukáže v Paříži. Britský WhatCar se už loni v prosinci odvolal na svůj vysoce postavený zdroj v Mazdě, který tvrdil, že Japonci chytají kromě v Evropě oblíbeného liftbacku také dvoudveřové kupé. Dorazit by mělo v roce 2014, místo jeho produkce i technické detaily jsou ovšem neznámé.

Ostatně skoro jako v případě šestky z obrázku. Mazda pouze potvrdila, že se jedná o evropskou specifikaci s benzínovým čtyřválcem 2,0 Skyactive-G a tím to haslo.

Vlastně ne úplně. „Jsem hluboce dojat, že výroba třetí generace Mazdy 6, vlajkové lodi našich modelů nové generace, startuje v pro nás tak důležitém roce,“ řekl prezident automobilky Takashi Yamanouchi. „Nová Mazda 6, která dnes začíná sjíždět z výrobní linky, uvádí technologii Skyactive společně s designem Kodo. Vývoj tohoto vozu reprezentuje to nejlepší z našich inženýrských schopností a náš nekompromisní důraz na detail,“ dodal šéf firmy.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Mazda 6 Wagon 2013: nové kombi překvapivě odhaleno - 1 - Mazda 6 Wagon kombi 2013Mazda 6 Wagon 2013: nové kombi překvapivě odhaleno - 2 - Mazda 6 2013 oficialni prvni 01Mazda 6 Wagon 2013: nové kombi překvapivě odhaleno - 3 - Mazda 6 2013 oficialni prvni 02Mazda 6 Wagon 2013: nové kombi překvapivě odhaleno - 4 - Mazda 6 2013 oficialni prvni 04Mazda 6 Wagon 2013: nové kombi překvapivě odhaleno - 5 - Mazda 6 2013 oficialni prvni 03
Kombík nové šestky bude pro Evropu produkován, ostatně jako třeba i sedan pro USA a EU, výlučně v japonské továrně Hofu č. 2

Miro Mihálik

Diskuze 3 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.