Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
McLaren P1 GTR se ukázal na nové oficiální ilustraci, stát má 68 milionů korun
25.7.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Britská okruhová novinka dostane 1 000 koní, mohutné zadní křídlo a gigantický difuzor, nad kterým trůní obří koncovky výfuku.
O okruhové verzi McLarenu P1 jsme v minulosti již několikráte hovořili, přičemž v polovině června britská automobilka dokonce uvolnila oficiální skicu a pár základních informací. Ty hovořily hlavně o výkonu 1 000 koní, zmíněna ovšem byla i cena, která by se oproti standardu měla více než zdvojnásobit. Britské zdroje přitom hovoří o sumě 1,98 milionu liber (cca 65,3 mil. Kč), zatímco ty nové americké pak dokonce o částce šplhající až do výše 3,4 milionu dolarů (68 mil. Kč).
Ve výsledku je ovšem jedno, zda půjde o tu či onu sumičku. V tomto případě totiž beze zbytku platí, že pokud se musíte ptát, pak na to nemáte. Navíc majitelé striktně okruhové verze se budou rekrutovat pouze z řad vlastníků standardního McLarenu P1, šanci tak má pouze 375 lidí. Zatím ovšem není jasné, zda vůz budou moci zaparkovat doma ve své garáži, či zda se o modely GTR bude starat sama automobilka. Pravděpodobnější je ovšem druhá možnost.
A co vlastně novinka oproti základu nabídne? Z nové oficiální ilustrace je jasně patrné mohutné zadní křídlo kombinované s obřím difuzorem a dvěma kulomety velké ráže namísto výfuku. Mimo to patřičně nabobtnají boky, aby mohly ubytovat rozměrnější kovaná kola obouvající slicky. To přitom hovoříme hlavně o zádi, stejné opatření se ovšem dá očekávat také vpředu.
Dále můžeme očekávat změny na podvozku i motorovém prostoru, kde 3,8litrový osmiválec v kombinaci s elektromotorem musí vyprodukovat o 84 koní více. Vsadit se dá také na odlehčovací kúru, základními stavebními prvky novinky tak dozajista budou karbon, titan a hliník. Kolik ovšem McLaren P1 GTR bude vážit, na to si ještě chvíli musíme počkat.


McLaren P1 GTR se nám začíná pěkně vybarvovat
Zdroj: DuPont Registry
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nejextrémnější Ford Mustang všech dob překonal svůj vlastní rekord z nejnáročnějšího okruhu světa, dejte mu ještě šanci
před 7 hodinamiČíňané na sebe naskládali sedm úplně nových aut a nechali je tak tři dny stát venku na odiv všem
včeraSlovinská basketbalová superstar si lebedí nad svým novým autem. Aby ne, jde o 1000koňovou raketu pro 25 vyvolených
30.4.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejčtenější články
Takhle VW reaguje na svůj úpadek? Chce, aby sama řídila i jeho spalovací auta, to ho opravdu nespasí
1.4.2025Brusel už vám jde i po řidičáku. Chce celoevropské zákazy řízení, smysl to nedává z podstaty
1.4.2025Dodnes novou, zapomenutou Škodu Superb Combi v nabušené verzi nikdo nechce, stojí už míň než polovinu ceny nového auta
2.4.2025Brutální silniční stíhačka od autora nejlepších ef-jedniček se dostala do rukou Stiga, zajel s ní nový rekord Top Gearu
2.4.2025EU vyměřila automobilkám na pokutách přes 11 miliard Kč, největší ránu schytal Volkswagen
2.4.2025
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva