Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
McLaren P1 je konečně vyprodaný, prý pomohly zvěsti o rekordu na Ringu
13.11.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Britská automobilka konečně přesvědčila váhající zákazníky z Evropy. Svého majitele tak má všech 375 exemplářů, které plánovala vyrobit.
Ještě někdy před dvěma měsíci se zdálo, že McLaren bude mít problém s rozprodáním celé produkce hybridního supersportu P1. Stačilo však představení finálních parametrů a zvěsti o rekordu dosaženém na Severní smyčce Nürburgringu a voilà, rázem je vyprodáno. Svého majitele má tedy všech 375 exemplářů, přičemž ten poslední kousek by měl z Wokingu vyrazit v roce 2015.
Britská automobilka při této příležitosti dodala, že problém s prodejem hybridního modelu P1 rozhodně neměla u té části produkce, která byla předurčena americkému trhu, asijsko-pacifickému regionu a Střednímu Východu. Je tedy zřejmé, že menší zájem byl především u evropského publika, což jen odráží stagnující či klesající poptávku po poněkud dostupnějších vozech.
Zajímavé přitom je, že podle McLarenu to byl především čas dosažený na Severní smyčce Nürburgringu, který váhající přiměl k podpisu smlouvy. Ten ovšem Britové dosud nezveřejnili. Reakce zákazníků ale naznačuje, že dojít by k němu skutečně mělo. Doufejme tedy, že alespoň jeden z potenciálních majitelů nebude držet jazyk za zuby a svým novým přírůstkem se co nejdříve pochlubí.


















Hybridní McLaren P1 je konečně vyprodaný. Pomohly prý hlavně zvěsti o rekordu na Severní smyčce Nürburgringu
Zdroj: Autocar
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Němec si udělal zjevně legrační napodobeninu policejního vozu s nápisem Folizei, udělali u něj domovní prohlídku a auto mu sebrali
před 8 hodinamiVW se pokusil vylepšit svůj obraz obšlehnutím slavné Gymkhany, dosáhl ale přesného opaku toho, o co dnes usiluje
včeraBMW začalo s poslední novinkou potichu používat nové logo, nevšiml si toho skoro nikdo
13.9.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Mercedes po poprasku okolo říká, že motory BMW odebírat nebude. Prý má skvělé vlastní, za vlastní považuje i ty z Číny
před 2 hodinamiLegendu Fordu zařízli po čtyřech generacích, o to levněji ji dnes koupíte ojetou. Za své ceny nabízí hromadu muziky
před 4 hodinamiPrezident Erdogan si vyzkoušel druhé turecké národní auto, na konkurenta Octavie se moc nadšeně netvářil
před 5 hodinamiŠéf Škody potvrdil, že ostrá Fabia se vrátí. Přijde ještě letos, levnější auta ale nebudou
před 7 hodinamiNěmec si udělal zjevně legrační napodobeninu policejního vozu s nápisem Folizei, udělali u něj domovní prohlídku a auto mu sebrali
před 8 hodinami
Živá témata na fóru
- Fiat a vše kolem nich 09.16. 15:35 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 09.16. 15:06 - řidičBOB
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 09.16. 13:16 - tommas
- Rychlodotazy 09.15. 21:09 - HondaMan
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 09.15. 18:48 - řidičBOB
- S větrem ve vlasech.... 09.15. 14:11 - pavproch
- IT poradna 09.15. 11:37 - pavproch
- Výběr navigace do auta 09.15. 09:08 - killerbring