Mercedes CLS Shooting Break: stylové kombi přistiženo při testech, premiéra musí být za dveřmi (video)

Že Mercedes přijde s kombíkem vzešlým z řady CLS je už nějaký čas hotovou věcí, otázkou zůstává, kdy. Videa z posledních testů naznačují, že to musí být velmi brzy.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mercedes CLS Shooting Break: stylové kombi přistiženo při testech, premiéra musí být za dveřmi (video)

29.12.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Mercedes CLS Shooting Break: stylové kombi přistiženo při testech, premiéra musí být za dveřmi (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Že Mercedes přijde s kombíkem vzešlým z řady CLS je už nějaký čas hotovou věcí, otázkou zůstává, kdy. Videa z posledních testů naznačují, že to musí být velmi brzy.

Z činů některých automobilek v posledních letech se zdá, že nalezly univerzální recept na atraktivní nový model - stačí smíchat několik automobilových tříd dohromady a pozornost celého světa je zaručena. Že pozornost publika nutně neznamená obchodní úspěch by některé takto vzniklé vozy mohly vyprávět (že, Hondo Crosstour?), přesto to výrobcům ve většině případů vychází.

Při jmenování všemožných automobilových kříženců, kteří se za poslední roky pustili do boje o zákazníky, bychom mohli zestárnout, mezi vozy vyšší střední třídy to ale zatím nejdále dotáhlo zřejmě Audi A7 Sportback. Jde o zvláštní kombinaci sedanu, kombi a kupé, již nyní je ale jisté, že ještě dále zamíří Mercedes-Benz. Jeho kříženec vyšší střední třídy bude totiž ještě blíže kombíku, i když kombi v pravém slova smyslu stejně nebude.

Ano, mluvíme o modelu CLS Shooting Break, který se coby koncept představil již téměř před dvěma léty v Pekingu. Od té doby dala automobilka vědět, že tento model dostane do výroby a špionážní fotky jen lehce maskovaného auta z letošního podzimu dávaly najevo, že premiéra nebude daleko. Vozu nelze upřít jistý zvláštní druh elegance, přesto je třeba si říci, že ve výsledku bude kombinací všech třech typů karoserie spíše trpět než spojovat jejich přednosti.

Nyní se špiónům webu Carscoop podařilo přistihnout vůz i s videokamerou v ruce kdesi v zasněženém Švédsku, a tak si jej můžeme prohlédnout i z mnoha dalších úhlů v pohybu. Maskování zůstává mírné a zřejmé je z něj jen to, že marně předstírá jiné než skutečné linie zadních bočních okének. Podle všeho ale budou dočista stejné jako na původním konceptu, což je vzhledem k proměnám, kterými studie cestou k sériové výrobě procházejí, dosti překvapivé.

Vzhledem k mizející kamufláži je též zjevné, že premiéra vozu musí být na spadnutí. Sama automobilka již dříve oznámila, že se odehraje v roce 2012 a máme za to, že by se tak mohlo stát již v březnu v Ženevě. Vzhledem k minimální popularitě kombíků této třídy za oceánem nelze očekávat první představení v USA, též podzimní evropský autosalon v Paříži je vzhledem k obecné neochotě německých automobilek zaplavovat zrovna francouzský autosalon svými novinkami, nepravděpodobná volba. V úvahu připadá krom Ženevy snad jen některé z asijských automobilových dostaveníček, třeba znovu Peking, více ale přesto věříme evropské premiéře.

To všechno ukáže čas, teď a tady si můžete prohlédnout, v jaké aktuální vývojové fázi se CLS Shooting Break nebo CLS kombi nachází. Další dosud známé nebo pravděpodobné spekulativní informace najdete v našem předchozím článku.


Mercedes CLS Shooting Break alias kombi na čerstvém špionážním videu


Mercedes CLS Shooting Break: stylové kombi přistiženo při testech, premiéra musí být za dveřmi (video) - 1 - Mercedes-Benz-Shooting_Break_20Mercedes CLS Shooting Break: stylové kombi přistiženo při testech, premiéra musí být za dveřmi (video) - 2 - Mercedes-Benz-Shooting_Break_7Mercedes CLS Shooting Break: stylové kombi přistiženo při testech, premiéra musí být za dveřmi (video) - 3 - Mercedes-Benz-Shooting_Break_11Mercedes CLS Shooting Break: stylové kombi přistiženo při testech, premiéra musí být za dveřmi (video) - 4 - Mercedes-Benz-Shooting_Break_15Mercedes CLS Shooting Break: stylové kombi přistiženo při testech, premiéra musí být za dveřmi (video) - 5 - Mercedes-Benz-Shooting_Break_2Mercedes CLS Shooting Break: stylové kombi přistiženo při testech, premiéra musí být za dveřmi (video) - 6 - Mercedes-Benz-Shooting_Break_18Mercedes CLS Shooting Break: stylové kombi přistiženo při testech, premiéra musí být za dveřmi (video) - 7 - Mercedes-Benz-Shooting_Break_21Mercedes CLS Shooting Break: stylové kombi přistiženo při testech, premiéra musí být za dveřmi (video) - 8 - Mercedes-Benz-Shooting_Break_14Mercedes CLS Shooting Break: stylové kombi přistiženo při testech, premiéra musí být za dveřmi (video) - 9 - Mercedes-Benz-Shooting_Break_16Mercedes CLS Shooting Break: stylové kombi přistiženo při testech, premiéra musí být za dveřmi (video) - 10 - Mercedes-Benz-Shooting_Break_1Mercedes CLS Shooting Break: stylové kombi přistiženo při testech, premiéra musí být za dveřmi (video) - 11 - Mercedes-Benz-Shooting_Break_19Mercedes CLS Shooting Break: stylové kombi přistiženo při testech, premiéra musí být za dveřmi (video) - 12 - Mercedes-Benz-Shooting_Break_23Mercedes CLS Shooting Break: stylové kombi přistiženo při testech, premiéra musí být za dveřmi (video) - 13 - Mercedes-Benz-Shooting_Break_24Mercedes CLS Shooting Break: stylové kombi přistiženo při testech, premiéra musí být za dveřmi (video) - 14 - Mercedes-Benz-Shooting_Break_26Mercedes CLS Shooting Break: stylové kombi přistiženo při testech, premiéra musí být za dveřmi (video) - 15 - Mercedes-Benz-Shooting_Break_4Mercedes CLS Shooting Break: stylové kombi přistiženo při testech, premiéra musí být za dveřmi (video) - 16 - Mercedes-Benz-Shooting_Break_27Mercedes CLS Shooting Break: stylové kombi přistiženo při testech, premiéra musí být za dveřmi (video) - 17 - Mercedes-Benz-Shooting_Break_10
Nezdá se, že by sériové provedení CLS Shooting Break mělo být dramaticky odlišné od jeho konceptu z roku 2010

Zdroj: Carscoop

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše