Mercedes E 2016 částečně odhalen únikem, masku má opravdu výraznou

První snímky odhalují čelní partie nové třícípé hvězdy. Prohlédnout si tak můžeme i nové světlomety, jež se pochlubí 84 diodami na každé straně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mercedes E 2016 částečně odhalen únikem, masku má opravdu výraznou

10.12.2015 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Mercedes E 2016 částečně odhalen únikem, masku má opravdu výraznou

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

První snímky odhalují čelní partie nové třícípé hvězdy. Prohlédnout si tak můžeme i nové světlomety, jež se pochlubí 84 diodami na každé straně.

Nová generace Mercedesu třídy E je jednou z nejočekávanějších premiér detroitského autosalonu. Dá se ovšem předpokládat, že minimálně online bude odhalena dříve než v polovině ledna. Nedávno nás ostatně třícípá hvězda pozvala na „ohmatání“ interiéru, nyní tu pro změnu máme pár uniknuvších snímků odhalujících exteriér. I když uniknuvších - jde o části záběrů, které zveřejnila sama automobilka s prezentací onoho interiéru, na kterých jsou vidět také části zevnějšku. Jestli jde o záměr či nedopatření, jde otázkou.

Ať tak či onak, karoserie se bude vpředu vyznačovat mohutnou maskou chladiče, kterou doprovodí diodové světlomety s „duální“ grafikou. Boční silueta však již bude odpovídat stávajícímu provedení, změny nejspíše vysledujeme jen v detailech. Německá automobilka nás přitom nejprve hodlá seznámit se standardním provedením, to se ale posléze dočká řady dalších derivátů. V plánu je rovněž verze osazená delším rozvorem, které by se ovšem neměli dočkat pouze Číňané, ale rovnou celý svět. Nicméně podle spekulací by takové provedení mělo být k dispozici pouze s logem Maybach.

Zda na daných řečech je alespoň trocha pravdy, to nejspíše zjistíme již velmi brzdy. Jisté ovšem je, že značka pár měsíců po prezentaci sedanu odhalí kombík, k nimž se v roce 2017 přidá kupé a kabriolet. Všechny karosářské varianty budou nabízeny také ve verzích AMG, neboť Mercedes uznal, že zejména v případě dvoudveřových sourozenců byla taková absence u stávající generace chybou, kterou již značka nehodlá zopakovat.

Více prozatím nelze dodat, snad kromě faktu, že ona zmiňovaná světla počítají v případě varianty Multibeam LED se čtyřiaosmdesáti diodami na každé straně. Každá z nich je navíc individuálně ovládána, pročež by nemělo dojít k oslnění protijedoucích nebo vpředu jedoucích řidičů, zatímco silnice i její veškeré okolí zůstane osvícené. A to mnohem jasněji než u konvenčních světlometů, kde intenzita paprsků je 2,5krát nižší než u diod Mercedesu.


Mercedes E 2016 částečně odhalen únikem, masku má opravdu výraznou - 1 - Mercedes-Benz E-Class 2016 polo-odhaleni 01Mercedes E 2016 částečně odhalen únikem, masku má opravdu výraznou - 2 - Mercedes-Benz E-Class 2016 polo-odhaleni 02
Chystaný Mercedes třídy E se pochlubí opravdu výraznou čelní maskou, jíž může za příplatek sekundovat 84 diod na každé straně

Zdroj: Worldcarfans

Petr Prokopec

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše