Mercedes E Kombi 2016 nachytán s minimem maskování, premiéra bude v létě (video)

Nové kombi nehodlá zavazadelníkem zastínit dosavadní generaci, stavět bude hlavně na designu. Po jeho debutu dorazí kupé, kabrio a možná i „Allroad“.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mercedes E Kombi 2016 nachytán s minimem maskování, premiéra bude v létě (video)

1.4.2016 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Mercedes E Kombi 2016 nachytán s minimem maskování, premiéra bude v létě (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nové kombi nehodlá zavazadelníkem zastínit dosavadní generaci, stavět bude hlavně na designu. Po jeho debutu dorazí kupé, kabrio a možná i „Allroad“.

Novou generaci Mercedesu třídy E nám třícípá hvězda ukázala již v lednu v Detroitu, tehdy jsme ale měli tu čest pouze se sedanem. Praktičtější varianta by měla dorazit během léta, přičemž šéfdesignér německé automobilky Gorden Wagener již dříve naznačil, že vzhled bude převládat nad funkcí. Stávající provedení disponující po sklopení sedadel až 1 950litrovým zavazadelníkem tak nebude překonáno.

„Novinka bude mnohem úhlednější,“ uvedl Wagener na adresu kombíku s tím, že linie vozu mají plně reflektovat štíhlost sedanu. A právě proto zavazadlový prostor bude „takřka stejný. Jen o trochu menší.“ Čest tedy budeme mít s výrazněji skloněným zadním oknem. Vyjma těchto partií - a samovyrovnávací zadní nápravy - ovšem bude kombi sdílet stejnou techniku i konfiguraci interiéru se sedanem.

Pod kapotou lze očekávat především čtyřválcové a šestiválcové motory, ke kterým se posléze přidá také hybridní provedení. Stejně jako verze z Affalterbachu. Základem bude logicky pohon zadní nápravy, mimo to lze ovšem počítat také se systémem 4Matic. Ceny by přitom vůči čtyřdvířku měly povyrůst o přibližně dvě až tři procenta na přibližně 1 215 000 Kč za základní benzinovou verzi E 200.

Přesný termín virtuální premiéry zatím není znám, ta živá se ovšem uskuteční na podzim na autosalonu v Paříži. Kromě kombíku pak Mercedes rozšíří nabídku třídy E o kupé a kabriolet, mimo to se ovšem mluví také o příchodu varianty osazené černými ochrannými plasty a zvýšeným podvozkem, jenž by konkurovala Audi A6 Allroad.


Mercedes E Kombi 2016 nachytán s minimem maskování, premiéra bude v létě (video) - 1 - Mercedes-Benz E-Class Kombi 2016 nove spy foto 01Mercedes E Kombi 2016 nachytán s minimem maskování, premiéra bude v létě (video) - 2 - Mercedes-Benz E-Class Kombi 2016 nove spy foto 02Mercedes E Kombi 2016 nachytán s minimem maskování, premiéra bude v létě (video) - 3 - Mercedes-Benz E-Class Kombi 2016 nove spy foto 03Mercedes E Kombi 2016 nachytán s minimem maskování, premiéra bude v létě (video) - 4 - Mercedes-Benz E-Class Kombi 2016 nove spy foto 04Mercedes E Kombi 2016 nachytán s minimem maskování, premiéra bude v létě (video) - 5 - Mercedes-Benz E-Class Kombi 2016 nove spy foto 05Mercedes E Kombi 2016 nachytán s minimem maskování, premiéra bude v létě (video) - 6 - Mercedes-Benz E-Class Kombi 2016 nove spy foto 06Mercedes E Kombi 2016 nachytán s minimem maskování, premiéra bude v létě (video) - 7 - Mercedes-Benz E-Class Kombi 2016 nove spy foto 07Mercedes E Kombi 2016 nachytán s minimem maskování, premiéra bude v létě (video) - 8 - Mercedes-Benz E-Class Kombi 2016 nove spy foto 08
Nové kombi třícípé hvězdy bylo nachytáno prakticky bez maskování, a to hned v několika verzích

Zdroj: Auto Express

Petr Prokopec

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše