Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Mercedes-Maybach S 600 řádící na Ringu se nevidí, předjede i Supru (video)
3.11.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Nejnáročnější okruh světa byste asi netipovali jako místo, kde lze spatřit kombinaci špičkového luxusu, 530 koní a 2 335 kilogramů.
Severní smyčka Nürburgringu již dávno není doménou jen sportovních modelů nových, automobilky ji využívají k testování prakticky všech modelů. Nakonec, vídáme zde v akci i všechny nové modely Škody od Fabie přes Rapid až po Kodiaq, které pro tento okruh stvořené jistě nebyly, přesto občas narazíme i na vůz, jenž bychom v pohoří Eifel nečekali. A právě na jeden takový se podíváme dnes.
Je jím Mercedes-Maybach S 600, tedy na jedné straně sice vůz osazený dvanáctiválcem, nicméně také auto stvořené především pro maximálně luxusní a komfortní převoz pasažérů na zadních sedadlech. Navíc je to auto velké a těžké, ani tyto handicapy ale jednoho z majitelů neodradily od toho, aby luxusem nabité limuzíně dal pořádně do těla. Na níže přiloženém videu tak pneumatiky kvílejí v každém rohu, jak se snaží vyvézt 2 335 kilogramů mimo vozovku. K tomu ale naštěstí nikdy nedojde, asistenční systémy zde tak zjevně pracují přesčas a ještě v několika směnách najednou.
Při pohledu na nemalé tempo by nás samozřejmě zajímalo, za jak dlouho dokáže Maybach takřka jednadvacetikilometrový okruh zajet. Daný údaj ale bohužel k dispozici nemáme, posloužit tak můžeme jen akcelerací z klidu na stovku za pouhých 5 sekund a nejvyšší rychlostí omezenou obligátně na vcelku nudných 250 km/h.
Ve finále pak dodáme, že i přes zmiňovanou vysokou hmotnost německá limuzína ani zdaleka není nejpomalejším vozem na Ringu. V závěru videa se totiž jejich 530 koní vypořádá i s ikonickou Toyotou Supra. Je sice patrné, že její řidič nejede zrovna naplno, ale na druhou stranu - předjetí je předjetí, ať jsou již okolnosti jakékoli. Podívejte se na to sami...





Mercedes-Maybach S 600 rozhodně není nejpomalejším návštěvníkem Severní smyčky
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Ve srovnání všech současných BMW M si to na letišti rozdaly hybridy se spalováky, výsledek je naprosto jednoznačný
včera
„Bugatti pro chudé“ pokračuje v krasojízdě, v souboji si podalo skoro závodní speciál na značkách
26.3.2026
VW unikly fotky hotového nového Pola a... Fajn, ale co takové auto řeší?
25.3.2026
Nové na MotoForum.cz
- V MotoGP kraloval Marc Marquez včera 22:04
- V Austinu začal skvěle Filip Salač včera 21:21
- V Superbicích Sam Lowes včera 21:10
- Superpole Portimao: 15. Vostatek, 23. König včera 20:50
- Před Austinem vedou Bezzecchi, Holgado a Quiles 26.3.2026
Nejnovější články
Ceny dekády starých Tesel se začínají blížit nule, tato se prodala za 7 procent původní ceny, i když vypadá fit, funguje a tolik toho nenajela
včera
Hackerský útok ukázal, že osazovat auta povinně systémem na kontrolu alkoholu v dechu řidiče nebude zase tak dobrý nápad
včera
BMW se přidalo, auta v Evropě mohou být brzy kompletně bezemisní i bez jediného prodaného elektromobilu
včera
Mercedes zkusil vysvětlit, proč už vám neprodá motor V12, i když sliboval opak, uškodil si tím jen víc
včera
Chevrolet asi zapomněl, co je za rok, ukázal nová malá auta s motory 6,7 V8 a jsou to pecky do jednoho
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
