Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Mini Paceman už má i své české ceny, k mání je od 592 500 Kč
28.11.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Dvoudveřová, „sportovnější“ varianta crossoveru Countryman je sedmou modelovou řadou, která vstupuje na český trh. A v základu je dražší.
Mini Countryman můžete dnes podle oficiálního ceníku pořídit za částku od 485 tisíc korun, jeho dvoudveřového sourozence s mírně sníženým podvozkem o více než 100 tisíc dráž. Rozdíl je pochopitelně v motorech, nikoli přehnaných ambicích, ačkoli na toto téma by se v případě produktů Mini nepochybně dalo diskutovat. Countryman tedy můžete mít i ve verzích One se zážehovou (98 koní) nebo vznětovou (90 koní) šestnáctistovkou, kdežto Paceman je v tuto chvíli k dispozici až od provedení Cooper.
Tím se samozřejmě nevylučuje, že se Mini One Paceman v budoucnosti neobjeví, každopádně dnes je nutné mít na jeho obstarání nejméně 592 500 Kč, pokud tedy neusmlouváte nějakou slevu. Za tuto částku dostanete atmosférický čtyřválec 1,6 litru o výkonu 122 koní a normovanou spotřebou 6,0 litru na 100 km. Součástí jeho základní výbavy je klimatizace, šest airbagů, stabilizace, zrcátka a okna v elektrice, hliníkové šestnáctky, systém Isofix na zadních samostatných sedačkách, výškově nastavitelné sedadlo řidiče nebo rádio se šesti reproduktory.
Na opačném konci pak stojí naftová verze Cooper SD All4 s dvoulitrovým čtyřválcem o výkonu 143 koní, který přijde na 767 500 Kč (JCW dorazí později). Kromě pohonu všech kol jsou na tomto voze sedmnáctky, zdvojené koncovky výfuku, kůží potažený volant či kovové pedály. Zbytek odlišení je nutné provést příplatkovými prvky, ke kterým se dostaneme za chvíli.
Nejlevnějším dieselovým Pacemanem je Cooper D s šestnáctistovkou o výkonu 112 koní a Mini slibuje průměrnou spotřebu jen 4,4 l/100 km. Se standardním šestistupňovým manuálem stojí 632 500 Kč, za šestistupňový automat (5,6 l/100 km) se připlácí necelých 38 tisíc. Automatickou převodovku s jiným než tímto motorem mít nemůžete, ale lze jej spárovat i s pohonem všech kol. Paceman Cooper D All4 AT (6,0 l) stojí 712 500 Kč.
Do příchodu nejostřejší verze John Cooper Works bude nejsilnějším modelem v řadě Paceman typ Cooper S s pohonem přední nebo obou náprav. Pohání jej známá přeplňovaná šestnáctistovka s variabilním časováním i zdvihem ventilů a přímým vstřikováním. Za jeho 184 koní bude po vás Mini chtít buď 697 500 Kč, za čtyřkolku pak 742 500 Kč. Doporučujeme ovšem zjistit dostupnost. Modely All4 obecně dorazí malinko později, což je také důvodem, proč jsme měli při prvním seznámení s Pacemanem v rámci mezinárodní prezentace k dispozici pouze auta s pohonem předních kol. I tak ale můžeme slíbit, že už brzy zveřejníme první podrobnější test.

























Na Paceman potřebujete nejméně 590 tisíc, příchod modelů One jej později zlevní
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Žádný supersport, žádný supersedan. Majitel a šéf automobilky Pagani denně jezdí s tímto luxusním „autobusem” s motorem V6
před 11 hodinamiŠéf týmu Formule 1 Mercedesu naštval italské taxikáře poznámkami na adresu Verstappena, ti mu to vrátili i s úroky
včeraNové stolní hodiny Bugatti stojí samy o sobě víc než spousta výjimečných sporťáků, je to přitom kýč jako hrom
včera
Nové na MotoForum.cz
- #93 stále tvrdí muziku 17:48
- Salač musí do Q1 17:26
- V Aragónu začal nejrychleji Marc Marquez 16:53
- Test Yamaha R9: poslední samuraj 14:37
- V Aragónu bez Ai Ogury včera 22:13
Nejnovější články
Výrobce elektromobilů, ve kterém VW utopil už 66 miliard, letos čeká ještě nižší prodeje. Zaplácne je novými obligacemi
před 7 hodinamiJeden z největších držáků mezi moderními auty překvapí i problematickými kusy, ty ale nakonec jen podtrhují jeho odolnost
před 9 hodinamiDodnes skoro novou Škodu Favorit 136 LS vlastněnou jediným člověkem nikdo nechce, majitel musel s cenou dolů
před 10 hodinamiŽádný supersport, žádný supersedan. Majitel a šéf automobilky Pagani denně jezdí s tímto luxusním „autobusem” s motorem V6
před 11 hodinamiDalší z posledních mohykánů mezi výkonnými lidovými auty s ručním řazením v EU končí, vysvětlení automobilky je na vodě
dnes
Živá témata na fóru
- BMW Divize 06.06. 14:13 - pavproch
- kola e89+Tiguan+Scout a Thule 06.06. 10:47 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 06.06. 05:30 - Truck Daškam
- 2 a 4 ventily - vlastnosti 06.06. 04:02 - Learothat
- S větrem ve vlasech.... 06.05. 13:30 - pavproch
- Politický koutek 06.05. 12:42 - jerry
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 06.05. 12:19 - delphin
- Rychlodotazy 06.05. 08:55 - jerry