Mistr řídítek na Harleyi baví internet, s těžkou motorkou si hraje jako kočka s myší

Až neuvěřitelně mistrovské kousky předvádí na těžkém a z podstaty špatně ovladatelném motocyklu jeden muž v černém. Škoda, že hlavně v běžném provozu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mistr řídítek na Harleyi baví internet, s těžkou motorkou si hraje jako kočka s myší

5.2.2020 | Mirek Mazal

Mistr řídítek na Harleyi baví internet, s těžkou motorkou si hraje jako kočka s myší

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Až neuvěřitelně mistrovské kousky předvádí na těžkém a z podstaty špatně ovladatelném motocyklu jeden muž v černém. Škoda, že hlavně v běžném provozu.

Harley-Davidson vyrábí motorky nepřetržitě už 117 let. Dnes bohužel churavějící značka se stala kultovní záležitostí, majitele v kožených outfitech spojuje životní styl blízký svobodnému myšlení a oddané sounáležitosti k americkému odkazu. Zrovna v Praze existuje nejstarší klub světa, motorkáři s bublajícími stroji s písmeny H a D ve znaku se zde setkávají už od roku 1928.

Spolek Harley-Davidson Club Praha pořádá spíše poklidná setkání pánů minimálně ve středních letech, kam se mladá krev moc nepodívá. A už vůbec tam věci, které na mašině s hmotností několika set kilogramů vyvádí jeden z jejích amerických majitelů.

Tento amatérský kaskadér používá cestovní verzi Harleye k provádění neuvěřitelných kousků. Jezdec v černém kompletu dokáže za mokra i sucha driftovat po dálnici, pálit pneumatiky nebo jezdit po zadním kole tak, lítají jiskry od zadní části těžkotonážního motocyklu. Sice může vážit okolo 300 kilogramů, přesto sebou hází jako pravá kaskadérská motorka.

Jednostopou hračkou se stal Harley Davidson v provedení Road Glide z roku 2003 s výkonem 71 kW (96 koní). Vlastník vystupuje pod pseudonymem Cbearstunts a řádí napříč Spojenými státy. Za léta divočení se stal známou osobností mezi nevybouřenými motorkáři, byť někteří mu vyčítají řádění v běžném provozu. O počtu pádů se tajemný muž nikde nezmiňuje, jeho vláda nad motocyklem ale působí dojmem, jako by pro něj fyzikální zákony neplatily. Však se na to podívejte sami.


Mistr řídítek na Harleyi baví internet, s těžkou motorkou si hraje jako kočka s myší - 1 - Harley Davidson Road Glide kaskaderske kousky 11Mistr řídítek na Harleyi baví internet, s těžkou motorkou si hraje jako kočka s myší - 2 - Harley Davidson Road Glide kaskaderske kousky 12Mistr řídítek na Harleyi baví internet, s těžkou motorkou si hraje jako kočka s myší - 3 - Harley Davidson Road Glide kaskaderske kousky 13Mistr řídítek na Harleyi baví internet, s těžkou motorkou si hraje jako kočka s myší - 4 - Harley Davidson Road Glide kaskaderske kousky 14Mistr řídítek na Harleyi baví internet, s těžkou motorkou si hraje jako kočka s myší - 5 - Harley Davidson Road Glide kaskaderske kousky 15Mistr řídítek na Harleyi baví internet, s těžkou motorkou si hraje jako kočka s myší - 6 - Harley Davidson Road Glide kaskaderske kousky 16Mistr řídítek na Harleyi baví internet, s těžkou motorkou si hraje jako kočka s myší - 7 - Harley Davidson Road Glide kaskaderske kousky 17Mistr řídítek na Harleyi baví internet, s těžkou motorkou si hraje jako kočka s myší - 8 - Harley Davidson Road Glide kaskaderske kousky 18Mistr řídítek na Harleyi baví internet, s těžkou motorkou si hraje jako kočka s myší - 9 - Harley Davidson Road Glide kaskaderske kousky 19Mistr řídítek na Harleyi baví internet, s těžkou motorkou si hraje jako kočka s myší - 10 - Harley Davidson Road Glide kaskaderske kousky 20Mistr řídítek na Harleyi baví internet, s těžkou motorkou si hraje jako kočka s myší - 11 - Harley Davidson Road Glide kaskaderske kousky 01Mistr řídítek na Harleyi baví internet, s těžkou motorkou si hraje jako kočka s myší - 12 - Harley Davidson Road Glide kaskaderske kousky 02Mistr řídítek na Harleyi baví internet, s těžkou motorkou si hraje jako kočka s myší - 13 - Harley Davidson Road Glide kaskaderske kousky 03Mistr řídítek na Harleyi baví internet, s těžkou motorkou si hraje jako kočka s myší - 14 - Harley Davidson Road Glide kaskaderske kousky 04Mistr řídítek na Harleyi baví internet, s těžkou motorkou si hraje jako kočka s myší - 15 - Harley Davidson Road Glide kaskaderske kousky 05Mistr řídítek na Harleyi baví internet, s těžkou motorkou si hraje jako kočka s myší - 16 - Harley Davidson Road Glide kaskaderske kousky 06Mistr řídítek na Harleyi baví internet, s těžkou motorkou si hraje jako kočka s myší - 17 - Harley Davidson Road Glide kaskaderske kousky 07Mistr řídítek na Harleyi baví internet, s těžkou motorkou si hraje jako kočka s myší - 18 - Harley Davidson Road Glide kaskaderske kousky 10
Jeden z bláznivých majitelů Harleye na něm předvádí své schopnosti, některé kousky jsou za hranicí uvěřitelnosti

Zdroje: Drive Tribe, cbearstunts@Instagram, Cbearstunts@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše