Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Mitsubishi G4: nový sedan na bázi Space Staru se představí v Bangkoku
8.3.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Japonská novinka je zatím konceptem, s ohledem na použité komponenty však výrobě nic nebrání. Jistotu ale budeme mít až za měsíc.
Pokud máte pocit, že aktuálně je díky Ženevě přeautosalonováno, pak pro vás nemáme zrovna příjemné vyhlídky. Přehlídka jarních motor show tou švýcarskou rozhodně nekončí. Sotva se totiž uzavřou brány Palexpa, vyrazí automobilky na další štace. Své síly přitom budou muset rozdělit, neboť ve stejné době se na konci března koná autosalon v New Yorku a v Bangkoku. Na tom prvním se představí třeba facelift Chevroletu Camaro, ten druhý pak bude dle posledního oznámení Mitsubishi zasvěcen novému globálnímu sedanu nazvanému aktuálně G4.
Tento koncept přitom nemá pranic společného s hatchbackem CA-MiEV nebo pick-upem GR-HEV, což jsou ženevské novinky. Místo toho by prý měl sdílet celou řadu komponentů s pětidveřovým hatchbackem Mirage, tedy evropskému modelu Space Star. Když se však zadíváme na první snímek, pak je patrnější spíše podobnost se zmíněnými koncepty než s novým produkčním vozem.
Na bangkokském autosalonu se koncept G4 má ukázat s 1,2litrovým motorem Mivec o výkonu 80 koní spřaženým s automatickou převodovkou CVT. To je hnací ústrojí, které pohání také zmíněný Mirage/Space Star, a tak se nezdá, že by vůz měl mít, navzdory svému zatím futuristickému vzezření, daleko k sériové výrobě. Jasno budeme mít po Bangkoku.

Mitsubishi G4 se ukázalo na prvním snímku, premiéru bude mít na konci března v Bangkoku
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Lamborghini našlo moderní náhradu plakátů na stěnách dětských pokojů, v budoucnu z toho může masivně profitovat
14.3.2026
Řidič si v běžném provozu spletl své auto s monopostem Formule 1, policie to ocenila na 5 tisíc
13.3.2026
U této čerpací stanice šlo koupit litr paliva za 0,24 Kč, lidé ji vzali útokem i s kanystry
12.3.2026
Nejnovější články
U Audi už se asi zbláznili. Šéf automobilky oznámil, který model firma jako první uvaří podle čínského receptu
před 11 hodinami
Do výroby se může vrátit další osmiválcová legenda v novém, nejdřív ale musíte začít kupovat její stávající provedení
včera
Do loňska neexistující čínská značka prodejně drtí drahé Evropany. Na její auto nestačí nejlepší BMW, Mercedesy a Porsche ani dohromady
včera
Poruchovost moderních Fordů zůstává na rekordní úrovni, do servisů musí kvůli problémům víc a víc aut
včera
BMW slaví kulaté výročí legendární M3 edicí kombinující prvky z těch nejlepších verzí, pro nás má ale něco jiného
včera
Živá témata na fóru
- Hyundai a vše kolem nich! 03.16. 18:37 - jerry
- Lampárna (stěžovatelna) 03.16. 18:35 - pavproch
- Volvo 03.16. 14:39 - pavproch
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 03.16. 14:08 - pavproch
- Detektory policejních radarů 03.16. 13:47 - pavproch
- Vytvořil jsem appku pro evidenci nákladů na auto – Carlytic 03.16. 08:40 - Carlytic
- Pneu koutek 03.15. 15:52 - pavproch
- Opel obecně 03.15. 15:11 - Stepan
