Motorkář v 340 km/h naboural do svodidla, pak vstal a odešel po svých

Pilot ve vysoké rychlosti ztratil kontrolu nad svým strojem a kolizi se svodidlem už nedokázal zabránit. Nehoda vypadala hrozivě, tohle je ale pořádný kus chlapa s pořádným kusem štěstí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Motorkář v 340 km/h naboural do svodidla, pak vstal a odešel po svých

12.8.2019 | Mirek Mazal

Motorkář v 340 km/h naboural do svodidla, pak vstal a odešel po svých

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pilot ve vysoké rychlosti ztratil kontrolu nad svým strojem a kolizi se svodidlem už nedokázal zabránit. Nehoda vypadala hrozivě, tohle je ale pořádný kus chlapa s pořádným kusem štěstí.

Závody motocyklových top fuel dragsterů v rámci NHRA Northwest Nationals v Seattlu ve státě Washington se málem proměnily v tragédii. Klání, která obvykle nabízejí podívanou na to, kam až je možné vyladit výkony speciálně upravených motocyklů, tentokrát nabídly pohled na něco docela jiného. Při poměřování sil jeden ze závodníků neukočíroval svůj stroj a narazil do svodidla oddělujícího uzavřenou trať od prostoru pri diváky.

Stalo se tak během kvalifikačního klání. Ambiciózní Beau Layne se v něm rozjel až za hranici 340 km/h a svému protivníkovi ujel, ten ale udržel motocykl v přímém směru. Layne bohužel zamířil směrem vpravo ve směru jízdy a už nedokázal odvrátit střet se svodidlem. Muž v nesnížené rychlosti najel do pevné překážky, která jej katapultovala ze sedla. Motorka se udržela vzpřímeně, ale pilot se kutálel nejméně další desítky metrů po asfaltu.

Přihlížejícím se zatajil dech, vteřiny napětí ale vystřídaly ovace ve stoje - pilot dokázal i po tak hrozivém karambolu vstát ze země a odejít po svých. V nemocnici podstoupil jen preventivní ošetření, při kterém bylo zjištěn, že neutrpěl více než pár odřenin a podlitin. Život mu zachránila pevná tělesná stavba, správná reakce na nehodu, kvalitní ochranné oblečení a jistě také pořádná hora štěstí. Zejména po nárazu se sice Layne zachoval správně, stačil ale trochu jiný úhel a následky mohly být mnohem horší.


Motorkář v 340 km/h naboural do svodidla, pak vstal a odešel po svých - 1 - Motorkar prezil pad v 340 kmh foto 01Motorkář v 340 km/h naboural do svodidla, pak vstal a odešel po svých - 2 - Motorkar prezil pad v 340 kmh foto 03Motorkář v 340 km/h naboural do svodidla, pak vstal a odešel po svých - 3 - Motorkar prezil pad v 340 kmh foto 04Motorkář v 340 km/h naboural do svodidla, pak vstal a odešel po svých - 4 - Motorkar prezil pad v 340 kmh foto 05Motorkář v 340 km/h naboural do svodidla, pak vstal a odešel po svých - 5 - Motorkar prezil pad v 340 kmh foto 06Motorkář v 340 km/h naboural do svodidla, pak vstal a odešel po svých - 6 - Motorkar havaroval v 340 kmh video dalsi 01Motorkář v 340 km/h naboural do svodidla, pak vstal a odešel po svých - 7 - Motorkar prezil pad v 340 kmh foto 08Motorkář v 340 km/h naboural do svodidla, pak vstal a odešel po svých - 8 - Motorkar prezil pad v 340 kmh foto 09Motorkář v 340 km/h naboural do svodidla, pak vstal a odešel po svých - 9 - Motorkar prezil pad v 340 kmh foto 10Motorkář v 340 km/h naboural do svodidla, pak vstal a odešel po svých - 10 - Motorkar prezil pad v 340 kmh foto 11Motorkář v 340 km/h naboural do svodidla, pak vstal a odešel po svých - 11 - Motorkar prezil pad v 340 kmh foto 12Motorkář v 340 km/h naboural do svodidla, pak vstal a odešel po svých - 12 - Motorkar havaroval v 340 kmh video dalsi 02
Beau Layne na závodním top fuel Harleyi přežil drsný náraz do svodidel jen s modřinami a odřeninami

Zdroj: nhra@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše