Nadšenec nacpal do Lady Niva motor z BMW M3, teď za ohromného hluku pálí gumy

Tohle auto není asi k ničemu, tedy aspoň určitě ne z hlediska toho, k čemu mělo původně sloužit. Ale jeho majitel a strůjce si jej zjevně náramně užívá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nadšenec nacpal do Lady Niva motor z BMW M3, teď za ohromného hluku pálí gumy

6.5.2021 | Petr Miler

Nadšenec nacpal do Lady Niva motor z BMW M3, teď za ohromného hluku pálí gumy

/

Foto: BMW

Tohle auto není asi k ničemu, tedy aspoň určitě ne z hlediska toho, k čemu mělo původně sloužit. Ale jeho majitel a strůjce si jej zjevně náramně užívá.

Lada Niva je legenda. Ovšem lesů, vod a strání, nikoli drifterských klání, po kterých se zkouší, komu hlukoměr naměří více decibelů u výfuku. Vidět takové auto v podobné akci je tedy velmi neobvyklé a aby se to mohlo stát, nemůže jít o sériové provedení. Takové by dříve spálilo spojku, ne gumy. A zvuk motoru by zanikl ve zvonění nejbližšího mobilu.

O to zajímavější je stroj na videu níže, který stvořil jeho portugalský majitel, nadšenec od pohledu. Nenapadlo jej nic lepšího, než vzít starou Nivu a osadit jej pohonem z dnes už legendárního BMW M3 E46. Autu nechal celý původní pohon, což znamená nejen motor 3,2 R6 o až 343 koních, ale také pohon zadních kol přes samosvorný diferenciál. Pro původní terénní využití Nivy je to k ničemu, zvlášť na velkých kolech by s grácií nezvládla ani polní cestu, ale jinak? Posuďte sami.

Jednak má motor zakázkové sání i výfukový systém, což Nivě dává neskutečný soundtrack. Je to ničím neředěný projev točivé řadové šestky, který musí vzít u srdce každého fandu. A s autem cvičí jako Vémola s pampeliškou - když se majitel po chvilce šibalských pohledů rozhodne dopřát motoru více paliva a vzduchu, začne po parkovišti poletovat v parádních donutech.

Jak už jsme naznačili, tohle auto není žádný sleeper, velká kola a lehce modernizovaný vzhled prozrazují, že tato Niva umí víc než sériový model. Ale málokoho by asi napadlo, že má v útrobách německou techniku z uctívané generace M3. Podívejte se sami na více na videu níže, je to zjevně propracovaná stavba.


Nadšenec nacpal do Lady Niva motor z BMW M3, teď za ohromného hluku pálí gumy - 1 - Lada 4x4 Urban Niva 2014 2019 black ilu 01Nadšenec nacpal do Lady Niva motor z BMW M3, teď za ohromného hluku pálí gumy - 2 - Lada 4x4 Urban Niva 2014 2019 black ilu 02Nadšenec nacpal do Lady Niva motor z BMW M3, teď za ohromného hluku pálí gumy - 3 - Lada 4x4 Urban Niva 2014 2019 black ilu 03Nadšenec nacpal do Lady Niva motor z BMW M3, teď za ohromného hluku pálí gumy - 4 - Lada 4x4 Urban Niva 2014 2019 black ilu 04Nadšenec nacpal do Lady Niva motor z BMW M3, teď za ohromného hluku pálí gumy - 5 - Lada 4x4 Urban Niva 2014 2019 black ilu 05Nadšenec nacpal do Lady Niva motor z BMW M3, teď za ohromného hluku pálí gumy - 6 - Lada 4x4 Urban Niva 2014 2019 black ilu 06
Lada Niva je to poslední auto, od kterého byste čekali pálení gum za krásného zvuku, ale jak vidno, s řadou úprav dokáže i to. Ilustrační foto: AvtoVAZ

Zdroj: One Last Ride@Youtube

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše