Nikdy nikoho neuvidíte řídit nové BMW 6 GT na silnici tímto způsobem (video)

Mnichovská nahradí nepopulární řadu 5 GT šestkou, její komfortní povaha ale zůstane nezměněna. Testovacím jezdcům to ale zřejmě nikdo neřekl.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nikdy nikoho neuvidíte řídit nové BMW 6 GT na silnici tímto způsobem (video)

25.5.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Nikdy nikoho neuvidíte řídit nové BMW 6 GT na silnici tímto způsobem (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Mnichovská nahradí nepopulární řadu 5 GT šestkou, její komfortní povaha ale zůstane nezměněna. Testovacím jezdcům to ale zřejmě nikdo neřekl.

Pokud je nějaká automobilka působí v posledních letech zmateněji než kamzík na rovině, pak je to BMW. Značka s bílou vrtulí na modrém pozadí ještě donedávna měla jasně daný směr, jakým se ubírala, poté se ovšem rozhodla oslovit širší pole zákazníků a rozjela dodnes neustávající čachry. Snaží se vyplnit každou myslitelnou mezírku na trhu a občas stvoří něco, co do žádné nepasuje.

Připomíná nám to prototyp, který byl s nemalou kamufláží nachytán na Nordschleife. Mnohý by tipoval, že půjde o nové BMW 5 GT, které na rozdíl od zbytku pětkové řady, ještě odhaleno nebylo. Navíc natočený vůz tuto domněnku podporuje i svou velikostí. Jenže pro mnichovskou automobilku byla řada 5 Gran Turismo stojící na technických základech řady 7 vždy spíše problémem než přínosem a už už se zdálo, že žádného nástupce nedostane.

A vlastně se to nestane, tedy alespoň ne přímo. Na záběrech vidíme nástupce řady 5 GT, který ale bude součástí šestkové řady. O tom se v minulosti již mluvilo, přičemž padla i zmínka o přejmenování vozu na BMW 6 Gran Coupe. K tomu ale nakonec nedojde, místo toho dostaneme šestkové provedení nazvané Gran Turismo, takže to vůz podobné koncepce zkusí s trochu jinou technikou a identitou.

Po nějaký čas přitom půjde o jediný vůz v nabídce značky, který bude označen jako řada 6. Stávající kupé, kabriolet a Gran Coupe jsou totiž v závěrečné fázi svého životního cyklu, přičemž v jejich případě je jako nástupce určena znovuzrozená řada 8. Šestkové kupé by se pak někdy mělo vrátit, ovšem jako ryzí sporťák bez zbytečných luxusních vymožeností.

Pokud to tak opravdu dopadne, nastane v nabídce BMW poněkud schizofrenní situace. Vedle sebe budou v rámci jedné řady fungovat dva diametrálně odlišné vozy, neboť BMW 6 GT bude orientováno čistě na luxus. Je třeba dodat, že navzdory profilování mnichovské novinky se testovací jezdci s prototypem nepářou a ždímou z něj veškerý potenciál. Dá se tedy předpokládat, že Gran Turismo si aktuálně užívá kratochvílí, jaké mu již nikdy žádný majitel nedopřeje. A nutno dodat, že se na tohle svérázné představení nedívá špatně.

Na ověření toho, co budou s vozem dělat jeho majitelé, je ale ještě čas, výroba této varianty má totiž odstartovat až v příštím roce. BMW 5 GT pak ve výrobě skončí již letos v červnu, zájemci o praktický model značky budou po nějaký čas odkázáni na konkurenci. Nebo se obrní trpělivostí a budou čekat, jak to u BMW nakonec dopadne...


Nikdy nikoho neuvidíte řídit nové BMW 6 GT na silnici tímto způsobem (video) - 1 - BMW 6 GT 2018 spy videoscreen 01Nikdy nikoho neuvidíte řídit nové BMW 6 GT na silnici tímto způsobem (video) - 2 - BMW 6 GT 2018 spy videoscreen 02Nikdy nikoho neuvidíte řídit nové BMW 6 GT na silnici tímto způsobem (video) - 3 - BMW 6 GT 2018 spy videoscreen 03Nikdy nikoho neuvidíte řídit nové BMW 6 GT na silnici tímto způsobem (video) - 4 - BMW 6 GT 2018 spy videoscreen 04Nikdy nikoho neuvidíte řídit nové BMW 6 GT na silnici tímto způsobem (video) - 5 - BMW 6 GT 2018 spy videoscreen 05Nikdy nikoho neuvidíte řídit nové BMW 6 GT na silnici tímto způsobem (video) - 6 - BMW 6 GT 2018 spy videoscreen 06
Chystané BMW 6 GT bylo nachytáno na Ringu...

Nikdy nikoho neuvidíte řídit nové BMW 6 GT na silnici tímto způsobem (video) - 7 - BMW 6 GT 2018 render
...prohlédnout si jej ale můžeme i na neoficiální ilustraci

Petr Prokopec

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.