Že pro Nordschleife nemáte auto? Nevěříme. Podívejte se, co vše tam lze potkat (video)

Skutečně nepotřebujete supersport, abyste mohli na vlastní kůži okusit, co znamená „nejnáročnější okruh světa”. Lidé tam jezdí s kde čím a... dobře, že tak.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Že pro Nordschleife nemáte auto? Nevěříme. Podívejte se, co vše tam lze potkat (video)

9.4.2017 | Marek Bednář | 1 příspěvek

Že pro Nordschleife nemáte auto? Nevěříme. Podívejte se, co vše tam lze potkat (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Skutečně nepotřebujete supersport, abyste mohli na vlastní kůži okusit, co znamená „nejnáročnější okruh světa”. Lidé tam jezdí s kde čím a... dobře, že tak.

Severní smyčka Nürburgringu je ráj každého nadšeného automobilisty, mnozí se na ni ale v životě nepodívají, i když by chtěli. Typickým argumentem je, že pro jízdu po takovém okruhu nemají auto, že něco jako obyčejná Octavie nemá na takovém místě co pohledávat. To je ale vážně nesmysl.

Trocha cviku okruhu udělá lepšího řidiče z každého a sami jsme vám v minulosti nejednou předvedli, že i na ten nejnáročnější z nich se můžete vydat prakticky s čímkoli. Ani docela obyčejná Škoda Rapid si tam neutrhla ostudu a mnoho skromnějších aut už neexistuje. Pokud ale chcete důkaz, že na Ring může vyjet vážně s čímkoli, klidně i Seatem Inca nebo Land Roverem Defender, přiložené záběry jsou přesně pro vás.

I zmínění exoti se na Nordschleife dají potkat a byť se pohybují naprosto mimo své teritorium, s nástrahami Zeleného pekla bojují srdnatě. Ukázat vám můžeme i Cadillac Eldorado, Jeep Wrangler nebo Triumph Spitfire GT6, který zrovna projíždí vedle Suzuki Swift. Pokud jste měli za to, že Swift je mrňavé auto, podívejte se na tohle srovnání. A také jsou tu malé motorky, dokonce skútr s jedním poněkud těžším jezdcem, který se s ním sotva šplhá do náročnějších stoupání.

Nečekejte tu žádné velké drama, žádné nehody, žádné drifty, nic takového. Jen vidíme, že i pokud máte klidně jen starou Felicii, nemusíte se stydět vyrazit na Nordschleife. Dokonce si troufneme říci, že je tak větší šance vidět se pak na YouTube, než kdybyste přijeli v M3 - těch totiž na Ringu záplava, Škodu Felicia abyste pohledali...


Že pro Nordschleife nemáte auto? Nevěříme. Podívejte se, co vše tam lze potkat (video) - 1 - co lze potkat na ringu video 01Že pro Nordschleife nemáte auto? Nevěříme. Podívejte se, co vše tam lze potkat (video) - 2 - co lze potkat na ringu video 02Že pro Nordschleife nemáte auto? Nevěříme. Podívejte se, co vše tam lze potkat (video) - 3 - co lze potkat na ringu video 03Že pro Nordschleife nemáte auto? Nevěříme. Podívejte se, co vše tam lze potkat (video) - 4 - co lze potkat na ringu video 04Že pro Nordschleife nemáte auto? Nevěříme. Podívejte se, co vše tam lze potkat (video) - 5 - co lze potkat na ringu video 05Že pro Nordschleife nemáte auto? Nevěříme. Podívejte se, co vše tam lze potkat (video) - 6 - co lze potkat na ringu video 06Že pro Nordschleife nemáte auto? Nevěříme. Podívejte se, co vše tam lze potkat (video) - 7 - co lze potkat na ringu video 07Že pro Nordschleife nemáte auto? Nevěříme. Podívejte se, co vše tam lze potkat (video) - 8 - co lze potkat na ringu video 08Že pro Nordschleife nemáte auto? Nevěříme. Podívejte se, co vše tam lze potkat (video) - 9 - co lze potkat na ringu video 09Že pro Nordschleife nemáte auto? Nevěříme. Podívejte se, co vše tam lze potkat (video) - 10 - co lze potkat na ringu video 10Že pro Nordschleife nemáte auto? Nevěříme. Podívejte se, co vše tam lze potkat (video) - 11 - co lze potkat na ringu video 11Že pro Nordschleife nemáte auto? Nevěříme. Podívejte se, co vše tam lze potkat (video) - 12 - co lze potkat na ringu video 12Že pro Nordschleife nemáte auto? Nevěříme. Podívejte se, co vše tam lze potkat (video) - 13 - co lze potkat na ringu video 13Že pro Nordschleife nemáte auto? Nevěříme. Podívejte se, co vše tam lze potkat (video) - 14 - co lze potkat na ringu video 14Že pro Nordschleife nemáte auto? Nevěříme. Podívejte se, co vše tam lze potkat (video) - 15 - co lze potkat na ringu video 15
Turistické jízdy ukážou velmi pestrou paletu aut

Zdroj: AutoAddiction@YouTube

Marek Bednář

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.