Nissan Pathfinder 2012: dávno odhalené se opět zahaluje (video)

Nissan by patrně chtěl, abychom uvěřili, že další generace modelu Pathfinder bude vypadat jinak než detroitský koncept. Ale my tomu nevěříme.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nissan Pathfinder 2012: dávno odhalené se opět zahaluje (video)

23.2.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Nissan Pathfinder 2012: dávno odhalené se opět zahaluje (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nissan by patrně chtěl, abychom uvěřili, že další generace modelu Pathfinder bude vypadat jinak než detroitský koncept. Ale my tomu nevěříme.

Mírně na hlavu postavený způsob odhalování své novinky zvolila japonská automobilka Nissan. V lednu dorazila do Detroitu s novou generací Pathfinderu a řekla, že se jedná o koncept, i když bylo nad slunce jasné, že pouze proto, že neměla vyřešenou motorizaci. Pak před dvěma týdny postavila na stánku chicagského autosalonu ten samý vůz, odkryla něco více z interiéru a odrecitovala už známou básničku nazvanou „koncepční studie“.

Nyní máme příležitost podívat se na auto v pohybu, ale aby to vypadalo trochu tajuplněji, nechal Nissan hotovou a známou karoserii „koncepčního“ automobilu polepit kamuflovací fólií a dovolil nám nahlédnout pod pokličku zimního testování mezi Coloradem a Aljaškou na trase dlouhé patnáct set mil. Teď už snad na cestě proti proudu času chybí jen tisková zpráva oznamující vývoj nového SUV doplněná vkusnou skicou.

Přitom pár lidí by mnohem více uvítalo, kdyby z toho přestala být fraška a Nissan konečně uvedl, který z vidlicových šestiválců (či ten o objemu 3,5 anebo druhý 3,7 l) spojil s převodovkou s plynule měnitelným převodem, namontoval jej pod kapotu, a co naměřil. Pak by se potenciální klienti mohli v předstihu rozhodnout, zdali se vyplatí čekat na podzim, kdy se má nový Pathfinder - tentokrát vybavený samonosnou karoserií - objevit na showroomech.


Nissan Pathfinder 2012: dávno odhalené se opět zahaluje (video) - 1 - Nissan Pathfinder Detroit 01Nissan Pathfinder 2012: dávno odhalené se opět zahaluje (video) - 2 - Nissan Pathfinder Detroit 02Nissan Pathfinder 2012: dávno odhalené se opět zahaluje (video) - 3 - Nissan Pathfinder Detroit 03Nissan Pathfinder 2012: dávno odhalené se opět zahaluje (video) - 4 - Nissan Pathfinder Detroit 04Nissan Pathfinder 2012: dávno odhalené se opět zahaluje (video) - 5 - Nissan Pathfinder intrerier 01Nissan Pathfinder 2012: dávno odhalené se opět zahaluje (video) - 6 - Nissan Pathfinder intrerier 02Nissan Pathfinder 2012: dávno odhalené se opět zahaluje (video) - 7 - Nissan Pathfinder intrerier 03Nissan Pathfinder 2012: dávno odhalené se opět zahaluje (video) - 8 - Nissan Pathfinder intrerier 04Nissan Pathfinder 2012: dávno odhalené se opět zahaluje (video) - 9 - Nissan Pathfinder intrerier 05Nissan Pathfinder 2012: dávno odhalené se opět zahaluje (video) - 10 - Nissan Pathfinder intrerier 06Nissan Pathfinder 2012: dávno odhalené se opět zahaluje (video) - 11 - Nissan Pathfinder intrerier 07Nissan Pathfinder 2012: dávno odhalené se opět zahaluje (video) - 12 - Nissan Pathfinder intrerier 08
Vůz, který Nissan předváděl po autosalonech byl oficiálně pouze koncept. „Předprodukčnost” z něj ale doslova čiší...

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše