Nissan Rogue 2014 poodhalen, je předzvěstí nového X-Trailu, nebo Qashqaie?

Snímek jediného světla a krátká tisková zpráva mnoho neosvětlily. Neoficiálních vodítek ale máme několik, zásadní jsou rozměry maskovaných prototypů.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nissan Rogue 2014 poodhalen, je předzvěstí nového X-Trailu, nebo Qashqaie?

23.8.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nissan Rogue 2014 poodhalen, je předzvěstí nového X-Trailu, nebo Qashqaie?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Snímek jediného světla a krátká tisková zpráva mnoho neosvětlily. Neoficiálních vodítek ale máme několik, zásadní jsou rozměry maskovaných prototypů.

Tiskové zprávy některých automobilek jsou natolik obsáhlé, že nám trvá pomalu několik hodin, než je důkladně projdeme a „vycucneme“ z nich to nejpodstatnější. V případě komentáře, jež doprovází fotografii čelního světla nového Nissanu Rogue, jsme ovšem potřebovali jen pár sekund. Prohlášení japonské značky totiž spočítá pouze v jedné větě, která hlásá cosi o radikálním designu, jež bude odhalen 10. září. Tedy velmi pravděpodobně na autosalonu ve Frankfurtu.

Tím Nissan víceméně skončil a my začali o novém modelu hledat co nejvíce podrobností. Začít můžeme třeba názvem, který nás odkazuje na kompaktní crossover prodávaný v Americe od roku 2007. Postaven je na platformě C, jež nám je již dobře známa - podepírá totiž několik evropských modelů včetně Nissanu Qashqai a X-Trail. Je tedy dost možné, že koncept Rogue jeden z nich předznamenává, dosud přitom měl blíže ke Qashqaii.

Větší šanci by ale nakonec mohl mít druhý jmenovaný, který zároveň má zastoupit také verzi Qashqai+2. Při pohledu na snímky zakamuflovaného prototypu, které najdete třeba na americkém Autoblogu, jsou totiž zjevné podstatně větší rozměry, než jaké má Qashqai. A jelikož X-Trail ve své minulé generaci tento model o nějakých 30 centimetrů přesahoval, mohla by všechna ozubená kolečka do sebe zapadnout. Jistotu ale budeme mít až ve zmiňovaném Frankfurtu.

Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2013.


Nissan Rogue 2014 poodhalen, je předzvěstí nového X-Trailu, nebo Qashqaie? - 1 - Nissan Rogue Frankfurt 2013 avizo
Anonce Nissanu pro Frankfurt byla krátká, vizuálně se omezila jen na světlo

Nissan Rogue 2014 poodhalen, je předzvěstí nového X-Trailu, nebo Qashqaie? - 2 - Nissan Hi Cross zive dalsi 01Nissan Rogue 2014 poodhalen, je předzvěstí nového X-Trailu, nebo Qashqaie? - 3 - Nissan Hi Cross zive dalsi 02Nissan Rogue 2014 poodhalen, je předzvěstí nového X-Trailu, nebo Qashqaie? - 4 - Nissan Hi Cross zive dalsi 03Nissan Rogue 2014 poodhalen, je předzvěstí nového X-Trailu, nebo Qashqaie? - 5 - Nissan Hi Cross zive dalsi 04Nissan Rogue 2014 poodhalen, je předzvěstí nového X-Trailu, nebo Qashqaie? - 6 - Nissan Hi Cross zive dalsi 05Nissan Rogue 2014 poodhalen, je předzvěstí nového X-Trailu, nebo Qashqaie? - 7 - Nissan Hi Cross zive dalsi 06Nissan Rogue 2014 poodhalen, je předzvěstí nového X-Trailu, nebo Qashqaie? - 8 - Nissan Hi Cross zive dalsi 07Nissan Rogue 2014 poodhalen, je předzvěstí nového X-Trailu, nebo Qashqaie? - 9 - Nissan Hi Cross zive dalsi 08Nissan Rogue 2014 poodhalen, je předzvěstí nového X-Trailu, nebo Qashqaie? - 10 - Nissan Hi Cross zive dalsi 09
Přední světlo má nepochybně blízko ke konceptu Nissan Hi-Cross, ani v jeho případě ale nebylo úplně jasné, co předznamenává

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.