Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Nordschleife konečně zruší rychlostní limity, až teď, od této soboty
31.3.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Severní smyčka je v důsledku změn bezpečnější a nejspíše bude i rychlejší. Nicméně až do 2. dubna stále platí veškerá loňská omezení.
Je tomu již rok od chvíle, kdy se na Severní smyčce vznesl do vzduchu závodní Nissan GT-R Janna Mardenborougha. V důsledku této nehody zemřel jeden divák a na Ring se snesla kritika kvůli nedostačující bezpečnosti. Ostatně z téhož důvodu se již v Zeleném pekle neobjevují Formule 1, a když už, tak pouze v rámci demonstračních jízd. Tento fakt ale nyní nechme stranou, místo toho se budeme zaobírat pouze samotnou tratí.
Jak již jistě víte, okruh prošel celou řadou změn, z nichž ta zásadní se týká inkriminovaného Flugplatzu. Zde byla odstraněna hrana, což by mělo zabránit dalším leteckým karambolům. Mimo to se Ring těší také nové zóně určené divákům, která by měla zaručovat naprosté bezpečí všech návštěvníků. Dále pak lze zmínit ještě přepracovaný výjezd z okruhu, i když zrovna aktuálně nastavené řešení není podle nás šťastné v důsledku možných kolon.
Zda máme pravdu či nikoliv, to nám řeknou teprve následující měsíce. Nicméně již můžeme potvrdit, že provedené úpravy přinesly slavné trati dvě nové licence udělované mezinárodní automobilovou federací FIA a německou asociací pro motorsport DMSB. Díky tomu padnou rychlostní limity, jež byly v důsledku oné nehody na některých částech okruhu zavedeny.
Všeobecně se přitom mělo za to, že omezení bylo zrušeno již při znovuotevření okruhu, nicméně až nyní vedení Ringu vydalo oficiální prohlášení, ve kterém zmiňuje, že limity padnou až 2. dubna u příležitosti nového ročníku vytrvalostních závodů VLN Endurance Championship. Tedy toho samého podniku, který jejich zavedení loni inicioval.
Vedení okruhu dále dodává, že změny snad zamezí vzniku incidentů, především těch fatálních, zejména během závodů. Dá se však předpokládat, že navzdory novému asfaltu (nebo možná i díky němu, neboť průjezd Flugplatzem bude nyní o poznání rychlejší) se auta „turistů“ budou i nadále setkávat se svodidly a my se tak budeme moci i v budoucnu dívat na těžko uvěřitelné karamboly.



Flugplatz prošel nemalou proměnou...


...stejně jako výjezd z okruhu a přilehlé parkoviště
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Absurdita moderních aut nezná mezí. Obyčejná výměna vzduchového filtru u Porsche Panamera je tak složitá, že musíte sundat půl přídě
včera
Majitel vzácného extrémního Lamborghini, které se nikdy nemělo dostat na silnice, popsal, jak se s ním jezdí po silnicích
26.1.2026
Dosud tajná soukromá sbírka nejlepších Bugatti se poprvé ukázala světu, hodnota aut jde do miliard
25.1.2026
Nejnovější články
K maní je zapomenutá dělová koule silnic z Francie. Nenápadná střela svého času stíhala i M5, teď je na prodej jediná
před 4 hodinami
Kvůli tomuhle vás Volkswagen musí dostat do svých elektrických modelů do dvou let, i kdyby na chleba nebylo
před 5 hodinami
Ferrari přiznalo, že jeho zákazníci své hybridy téměř nikdy nedobíjí, hybridní režim nepoužívají. To mělo velký smysl je začít nabízet, že?
před 7 hodinami
Hned dva modely Tesly končí bez jakékoli náhrady, firmě zůstane v ruce vlastně jen jeden dekádu starý vůz ve dvou verzích
před 8 hodinami
U Mansory se asi lekli toho, že pro jednou udělali něco normálního, a tak si hned spravili chuť novým „humáčem”
před 10 hodinami
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
