Nová Škoda Karoq natočena při finálních testech, nástupce Yeti shazuje kamufláž

Bude to Karoq, nebude to Karoq, to je otázka, na kterou nám Škoda zatím nechce dát odpověď. Podstata tohoto vozu je ale stále zřejmější.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nová Škoda Karoq natočena při finálních testech, nástupce Yeti shazuje kamufláž

26.4.2017 | Petr Prokopec | 42 příspěvků

Nová Škoda Karoq natočena při finálních testech, nástupce Yeti shazuje kamufláž

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Bude to Karoq, nebude to Karoq, to je otázka, na kterou nám Škoda zatím nechce dát odpověď. Podstata tohoto vozu je ale stále zřejmější.


Tip: Škoda už nám nový Karoq i oficiálně ukázala a řekla o něm všechno důležité. Tady je 8 věcí, které o něm musíte vědět.


Životní cyklus první generace Škody Yeti se pomalu, ale jistě chýlí ke svému konci. To není nic překvapivého, vůbec první mladoboleslavské SUV bylo představeno již v roce 2009. Na svém hřbetu má tedy osm křížků, což je na dnešní dobu poměrně neobvyklé. Nástupce je ale již prakticky za rohem, byť s výstavní premiérou můžeme počítat až v září ve Frankfurtu. Úplné první debut ovšem proběhne 18. května ve Stockholmu.

My bychom si o novince měli říci více ještě tento týden, úplné odhalení ale čekejte až v onom květnu. Dříve budeme znát jméno, kolem kterého stále není jasno - Škoda si sice na úřadě pro průmyslové vlastnictví zaregistrovala název Karoq, vzápětí ale řekla, že o jeho definitivním použití stále ještě nebylo rozhodnuto. Vypadalo to ale spíše jako mlžení a nic jiného než Karoq ze Škodou registrovaných jmen na novinku nesedí.

V čem máme jasněji, je vzhled. Nové SUV bude téměř dvojčetem Seatu Ateca, od kterého se bude lišit jen přídí, ztvárněním 5. dveří a zadních světel a interiérem. Design přídě víceméně převezme od větší Škody Kodiaq, záď je zase podobná Superbu Combi. To je patrné i přes nemalou kamufláž také na novém videu (bohužel poněkud horší kvality), které zachycuje vůz při finálních testech na tuzemské dálnici.

Automobilka se snaží každého co nejvíce oklamat poněkud odpuzující stylizací, o níž se starají černé plasty ve spodní části karoserie a malá kola. Novinka tak vypadá skutečně otyle, realita ovšem bude o poznání lepší.


Nová Škoda Karoq natočena při finálních testech, nástupce Yeti shazuje kamufláž - 1 - Skoda Yeti-Karoq 2017 nove spy video 01Nová Škoda Karoq natočena při finálních testech, nástupce Yeti shazuje kamufláž - 2 - Skoda Yeti-Karoq 2017 nove spy video 02Nová Škoda Karoq natočena při finálních testech, nástupce Yeti shazuje kamufláž - 3 - Skoda Yeti-Karoq 2017 nove spy video 03
Nová Škoda Yeti byla nachytána během finálních testů

Nová Škoda Karoq natočena při finálních testech, nástupce Yeti shazuje kamufláž - 4 - Skoda Yeti 2017 prvni spy foto ilustrace
Vzhled hotového auta nebude mít daleko k této ilustraci

Petr Prokopec

Diskuze 42 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.