Nová Škoda Superb Combi se odhalí už v červenci, světla bude mít jako liftback (+ video)

Špionážní video nového Superbu Combi ukazuje na to, že budou zadní světla hodně podobná liftbacku, ne-li úplně stejná. Uvidíme ho už v létě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nová Škoda Superb Combi se odhalí už v červenci, světla bude mít jako liftback (+ video)

12.3.2015 | Marek Bednář | 2 příspěvky

Nová Škoda Superb Combi se odhalí už v červenci, světla bude mít jako liftback (+ video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Špionážní video nového Superbu Combi ukazuje na to, že budou zadní světla hodně podobná liftbacku, ne-li úplně stejná. Uvidíme ho už v létě.

Bylo nad slunce jasné, že nová Škoda Superb, prozatím představená jako liftback, dostane i variantu kombi. Měli jsme tu i ilustrace hned dvou autorů, jejichž spekulace prezentujeme nejčastěji. Každý z nich měl trochu odlišný názor na to, jak budou vypadat zadní světla praktičtějšího Superbu. Oficiální design tu tedy zatím nemáme, ale oficiální potvrzení, že Superb Combi bude, ano.

Mladoboleslavská automobilka oznámila, že se evropské trhy mají na Superb Combi těšit v září tohoto roku a oficiální představení je v plánu už na červenec. Uvedl to konkrétně Winfried Vahland, generální ředitel Škody. Pod kapotou budou motory stejné jako u již představeného liftbacku, jen se očekává nárůst objemu zavazadelníku z 625 na 660 litrů základního objemu. A velmi podobné jistě budou i ceny vyšší zřejmě o pár desítek tisíc Kč.

Zatím kamuflovaná novinka byla také zachycena na video při testování a třebaže je na ní maskovací pásky docela dost, už nyní můžeme říci, který z obou designérů byl pravděpodobně realitě blíže. Zadní světla tohoto prototypu jsou totiž očividně navržena víc do šířky, takže mohou být více než podobná těm na liftbacku. Pochopitelně, do představení se to ještě může změnit, ale je to velmi nepravděpodobné.

Již představený Superb také dnešního dne začal sjíždět z výrobní linky v závodě v Kvasinách, který byl za tímto účelem značně modernizován. Prodejci přijímají objednávky už od úterý 10. března.


Maskovaný Superb Combi byl přistižen při testech


Nová Škoda Superb Combi se odhalí už v červenci, světla bude mít jako liftback (+ video) - 1 - Skoda Superb Scout 2016 nova ilustrace 01Nová Škoda Superb Combi se odhalí už v červenci, světla bude mít jako liftback (+ video) - 2 - Skoda Superb Scout 2016 nova ilustrace 02
Ilustrace XTomiho budou nejspíš blíže realitě

Nová Škoda Superb Combi se odhalí už v červenci, světla bude mít jako liftback (+ video) - 3 - Skoda Superb Combi 2016 nova ilustrace dalsi 01Nová Škoda Superb Combi se odhalí už v červenci, světla bude mít jako liftback (+ video) - 4 - Skoda Superb Combi 2016 nova ilustrace dalsi 02Nová Škoda Superb Combi se odhalí už v červenci, světla bude mít jako liftback (+ video) - 5 - Skoda Superb Combi 2016 nova ilustrace dalsi 03
Theophilus Chin měl jiný názor na zadní světla

Zdroje: Indian Autos Blog, iDnes.cz

Marek Bednář

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše