Nové Bentley Azure možná nakonec vznikne, jako extra drahá limitovaná edice

Na výrobu regulérního modelu je podle šéfa značky příliš pozdě. Mulsanne bez střechy by však mohlo dorazit skrze zakázkovou divizi Mulliner.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové Bentley Azure možná nakonec vznikne, jako extra drahá limitovaná edice

26.5.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nové Bentley Azure možná nakonec vznikne, jako extra drahá limitovaná edice

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Na výrobu regulérního modelu je podle šéfa značky příliš pozdě. Mulsanne bez střechy by však mohlo dorazit skrze zakázkovou divizi Mulliner.

V roce 2012 automobilka Bentley naznačila, že chystá výrobu nového vrcholného kabrioletu, který by vzešel z limuzíny Mulsanne. V té době přitom u kormidla značky stál Wolfgang Dürheimer, pro kterého šlo o favorizovaný model. Nicméně záhy poté si musel pakovat kufry, neboť byl dosazen na místo šéfa vývoje Audi. Jeho nástupce Wolfgang Schreiber ovšem rozhodně nebyl zastáncem návratu kabrioletu Azure, pročež celý projekt zamířil k ledu.

Schreiber ovšem již nějaký ten pátek není šéfem Bentley, místo toho svůj někdejší post získal zpátky Dürheimer. Mohlo by se tedy zdát, že novodobé Azure je znovu ve hře, nicméně až tak jednoduché to není. Jak jsme naznačili již v reportu o 6,75litrovém osmiválci, stávající Mulsanne čekají ještě zhruba čtyři roky života, než se odebere do důchodu.

Tento časový rámec ovšem výrazně snižuje šance kabrioletu na příchod, neboť Bentley potřebuje pár let na jeho vývoj. Otevřená verze by tak dorazila těsně před ukončením výroby limuzíny, jenž by mohla přežít pouze o pár měsíců. Celý projekt by tak nejspíše nebyl zrovna rentabilní, čehož si je vědom i Dürheimer. A proto zvažuje jinou variantu.

Namísto běžného modelu by Azure dorazilo jako extra limitovaná edice skrze divizi Mulliner. K dispozici by bylo jen nějakých 20 exemplářů, jenž by si rozebrali pouze nejváženější klienti značky. A také nejbohatší, neboť každý kus by vyšel na minimálně milion liber (cca 34,55 milionu korun).

Vše je prozatím teorie, nicméně s Dürheimerovým entuziasmem by se mohla stát realitou. V té chvíli by přitom novodobé Azure bylo jediným extra luxusním kabrioletem na světě, neboť konkurenční Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe čeká letos definitivní ukončení výroby.


Nové Bentley Azure možná nakonec vznikne, jako extra drahá limitovaná edice - 1 - Bentley Grand Convertible concept prvni foto 01Nové Bentley Azure možná nakonec vznikne, jako extra drahá limitovaná edice - 2 - Bentley Grand Convertible concept prvni foto 02Nové Bentley Azure možná nakonec vznikne, jako extra drahá limitovaná edice - 3 - Bentley Grand Convertible concept prvni foto 03Nové Bentley Azure možná nakonec vznikne, jako extra drahá limitovaná edice - 4 - Bentley Grand Convertible concept prvni foto 04Nové Bentley Azure možná nakonec vznikne, jako extra drahá limitovaná edice - 5 - Bentley Grand Convertible concept prvni foto 05Nové Bentley Azure možná nakonec vznikne, jako extra drahá limitovaná edice - 6 - Bentley Grand Convertible concept prvni foto 06Nové Bentley Azure možná nakonec vznikne, jako extra drahá limitovaná edice - 7 - Bentley Grand Convertible concept prvni foto 07
Novodobé Bentley Azure možná nakonec vznikne, v extra limitované edici

Zdroj: Car and Driver

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek