Nové BMW 1 s M paketem: ošklivka ve sportovním

Představení nové generace BMW řady 1 se nesetkalo zrovna s nejlepším ohlasem. Snad pro vylepšení renomé nového modelu pustila automobilka do světa prvním informace o M paketovém provedení.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové BMW 1 s M paketem: ošklivka ve sportovním

6.6.2011 | Petr Štefek | 2 příspěvky

Nové BMW 1 s M paketem: ošklivka ve sportovním

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Představení nové generace BMW řady 1 se nesetkalo zrovna s nejlepším ohlasem. Snad pro vylepšení renomé nového modelu pustila automobilka do světa prvním informace o M paketovém provedení.

Nové generaci BMW 1 se o uplynulém víkendu dostalo více publicity, než sama automobilka mohla očekávat. Bohužel pro ni se o zájem širšího publika zasloužilo hlavně vesměs negativní přijetí designu vozu, o němž lze diplomaticky říci, že je zejména v předních partiích poněkud disproporční.

BMW 1 F20 působí trochu jako žert či omyl, je to ale vážně míněný nástupce řady E85. Tu jsme po jejím uvedení také peskovali a vykřikovali, že to není žádné pořádné BMW. Rok se s rokem sešel a z E85 je etalon jízdních vlastností a jak to nyní vypadá, tak už i designu.

Dost možná právě kvůli kritice, která se snesla na vzhled bavorské novinky, BMW ještě dnes přispěchalo s prvními snímky F20 s klasickým M paketem, který by měl dodat kompaktnímu auto trochu atraktivnější sportovní vzhled. Podle přiložených fotek to vypadá, že se to i povedlo, když takto vyšperkovaný vůz díky členitějšímu nárazníku postrádá velké, jakoby nevyužité plochy, které v kontrastu s malými ledvinkami činí příď značně nevyváženou. Na druhou stranu, vyfocené provedení je vybaveno halogenovými světly, se kterými vypadají přední světlomety snad ještě hůře než s xenonovými výbojkami ohraničenými známými „angel eyes” pro denní svícení.

Krom předního nárazníku se bude M paket odlišovat též nárazníkem zadním a specifickými koly z lehkých slitin. Dále se dá očekávat, že vůz dostane snížený podvozek a tvrdší pérování, u interiéru si naopak můžeme být jisti, že se bude vyznačovat sportovním volantem, sedadly, prahovými lištami s emblémem M a dalšími, vcelku obvyklými drobnostmi typu černé čalounění stropu.

Lépe budeme moci novinku zhodnotit za pořádných fotografií, na které si zatím musíme počkat. To samé lze říci o ceně a dostupnosti tohoto provedení.


Nové BMW 1 s M paketem: ošklivka ve sportovním - 1 - BMW 1 F20 M-packet Nové BMW 1 s M paketem: ošklivka ve sportovním - 2 - BMW 1 F20 M-packet Nové BMW 1 s M paketem: ošklivka ve sportovním - 3 - BMW 1 F20 M-packet Nové BMW 1 s M paketem: ošklivka ve sportovním - 4 - BMW 1 F20 M-packet
BMW 1 F20 s M paketem zatím takto

Petr Štefek

Diskuze 2 příspěvky

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.