Nové BMW 1 s M paketem: ošklivka ve sportovním

Představení nové generace BMW řady 1 se nesetkalo zrovna s nejlepším ohlasem. Snad pro vylepšení renomé nového modelu pustila automobilka do světa prvním informace o M paketovém provedení.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové BMW 1 s M paketem: ošklivka ve sportovním

6.6.2011 | Petr Štefek | Přidat příspěvek

Nové BMW 1 s M paketem: ošklivka ve sportovním

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Představení nové generace BMW řady 1 se nesetkalo zrovna s nejlepším ohlasem. Snad pro vylepšení renomé nového modelu pustila automobilka do světa prvním informace o M paketovém provedení.

Nové generaci BMW 1 se o uplynulém víkendu dostalo více publicity, než sama automobilka mohla očekávat. Bohužel pro ni se o zájem širšího publika zasloužilo hlavně vesměs negativní přijetí designu vozu, o němž lze diplomaticky říci, že je zejména v předních partiích poněkud disproporční.

BMW 1 F20 působí trochu jako žert či omyl, je to ale vážně míněný nástupce řady E85. Tu jsme po jejím uvedení také peskovali a vykřikovali, že to není žádné pořádné BMW. Rok se s rokem sešel a z E85 je etalon jízdních vlastností a jak to nyní vypadá, tak už i designu.

Dost možná právě kvůli kritice, která se snesla na vzhled bavorské novinky, BMW ještě dnes přispěchalo s prvními snímky F20 s klasickým M paketem, který by měl dodat kompaktnímu auto trochu atraktivnější sportovní vzhled. Podle přiložených fotek to vypadá, že se to i povedlo, když takto vyšperkovaný vůz díky členitějšímu nárazníku postrádá velké, jakoby nevyužité plochy, které v kontrastu s malými ledvinkami činí příď značně nevyváženou. Na druhou stranu, vyfocené provedení je vybaveno halogenovými světly, se kterými vypadají přední světlomety snad ještě hůře než s xenonovými výbojkami ohraničenými známými „angel eyes” pro denní svícení.

Krom předního nárazníku se bude M paket odlišovat též nárazníkem zadním a specifickými koly z lehkých slitin. Dále se dá očekávat, že vůz dostane snížený podvozek a tvrdší pérování, u interiéru si naopak můžeme být jisti, že se bude vyznačovat sportovním volantem, sedadly, prahovými lištami s emblémem M a dalšími, vcelku obvyklými drobnostmi typu černé čalounění stropu.

Lépe budeme moci novinku zhodnotit za pořádných fotografií, na které si zatím musíme počkat. To samé lze říci o ceně a dostupnosti tohoto provedení.


Nové BMW 1 s M paketem: ošklivka ve sportovním - 1 - BMW 1 F20 M-packet Nové BMW 1 s M paketem: ošklivka ve sportovním - 2 - BMW 1 F20 M-packet Nové BMW 1 s M paketem: ošklivka ve sportovním - 3 - BMW 1 F20 M-packet Nové BMW 1 s M paketem: ošklivka ve sportovním - 4 - BMW 1 F20 M-packet
BMW 1 F20 s M paketem zatím takto

Petr Štefek

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.