Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Nové BMW 5 na další upoutávce, umožní vám vidět ho i ovládat na dálku (video)
29.8.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Chystaná pětka dostane do vínku příplatkovou technologii Remote 3D View, která vám na dálku ukáže okolí vašeho vozu.
Nová řada 5 je pro BMW tou nejzásadnější novinkou letošního roku. Dočkat bychom se jí měli za měsíc na pařížském autosalonu, virtuální debut ale velmi pravděpodobně proběhne o nějaký ten pátek dříve. Mnichovská automobilka nás na něj ostatně velmi důkladně připravuje pomocí upoutávek, které naposledy zmiňovaly novou řadu 5 v souvislosti s optickým skenovacím systémem, jenž má vylepšit kvalitu modelu.
Nově se dozvídáme, že vůz bude vybaven také systémem Remote 3D View. Značka zatím o této technologii příliš nevypověděla, nicméně mnohé napovídají slova „vždy víte, co se děje okolo vašeho BMW“. Dá se totiž předpokládat, že jde o podobnou finesu jako v případě Applu „Find My iPhone“. Jen v tomto případě aplikovanou na automobilový svět v trochu rozšířené podobě.
Za pomoci sady kamer, kdy kromě čelní a zadní je možné počítat ještě se dvěma bočními umístěnými v krytech zpětných zrcátek, systém zvládá vytvořit tzv. ptačí pohled na váš vůz. Ten lze následně pomocí sítě LTE přenést do chytrého telefonu, pročež si můžete i mimo domov ověřit, zda vaše řada 5 stojí zaparkovaná přesně tam, kde jste ji nechali a jak vypadá její nejbližší okolí.
Je logické, že operativnost systému bude záviset na celé řadě faktorů počínaje dostupností signálu. Stejně tak je jisté, že půjde o příplatkovou technologii a vy budete muset zaškrtnout několik položek, než ji dostanete na palubu. Nicméně jde o další krok směrem k autonomnímu řízení, dokonce v tomto případě ovládanému na dálku.
Nové BMW řady 5 bude možné kontrolovat na dálku
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Srovnání hned tří moderních Porsche bez turba vám zapěje fascinující „vosí árii”, chybu neuděláte ani s jedním z nich
včera
Porsche si nechalo patentovat nový jízdní režim, který působí jako aprílový žert, je ale míněn smrtelně vážně
2.11.2025
Nejsilnější a nejrychlejší VW Golf GTI má svou cenu, „lidová” je asi tak jako cifry na kabelkách od Diora
31.10.2025
Nové na MotoForum.cz
- Grand Prix se vrací do Evropy včera 09:57
- Joe Roberts mimo hru v Portimãu a Valencii, Xabi Zurutuza jako náhrada včera 08:00
- Miguel Oliveira: Poslední domácí závod v MotoGP? 3.11.2025
- Hakim Danish místo Yamanaky 3.11.2025
- Marquez je o 2 kroky vpřed před ostatními 2.11.2025
Nejnovější články
Prodeje korejských elektromobilů v USA se po konci dotací zhroutily, i když zlevnily pod úroveň dotovaných cen
před hodinou
Nástupce tragicky zesnulého Kena Blocka se pochlubil novou brutalitou točící 9 500 otáček i s turbem, natočil s ním další Gymkhanu
před 2 hodinami
Dacia chystá nový kombík, který se postaví i drahým verzím Škody Octavia, stát má vedle nich pakatel
před 3 hodinami
Nový Renault Twingo kompletně odhalil únik ještě před premiérou. Vypadá skvěle, v nitru ale skrývá nepříjemné překvapení
před 4 hodinami
Vážně to není „my proti nim”? Opravdu jsou lidé vyvíjející elektrická a spalovací auta stejní nadšenci, jen pracují s „jiným materiálem”?
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
