Nový Ford Mondeo se dere na světlo, v lednu se představí jako Fusion (video)

V Detroitu se představí nová generace sedanu Fusion, což by nás rozhodně mělo zajímat - půjde totiž o jen v detailech jiné budoucí Mondeo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nový Ford Mondeo se dere na světlo, v lednu se představí jako Fusion (video)

15.12.2011 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Nový Ford Mondeo se dere na světlo, v lednu se představí jako Fusion (video)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

V Detroitu se představí nová generace sedanu Fusion, což by nás rozhodně mělo zajímat - půjde totiž o jen v detailech jiné budoucí Mondeo.

Ford nás svým prosazováním globalizace modelů naučil sledovat dění ve Spojených státech a zákazníky v USA neignorovat auta z Evropy. Po společných typových řadách Fiesta, Focus a přípravách na Kugu nazvanou na severoamerickém trhu tradičnějším jménem Escape tu máme další identická dvojčata Fusion a Mondeo.

Světová premiéra druhé generace Fusionu, ze které se postupem času vyklube i největší evropský sedan Fordu, je naplánována na lednový autosalon NAIAS v Detroitu. Modrý ovál na tuto skutečnost neupozornil firemními fotografiemi maskované testovací muly, ani detailem auta, ale tentokrát jde na to přes geeky, což - pokud to náhodou nevíte - je výraz obecně používaný pro náročnější fanoušky počítačové techniky.

Ford za tímto účelem nechal naprogramovat aplikaci použitelnou pro všechna „chytrá“ zařízení pracující s operačním systémem Applu iOS a také pro mobily a tablety jedoucí na Androidu. Podstatou programu je jízdní simulátor, který postupným přepracováváním se přes vyšší úrovně „odemyká“ resp. odhaluje skutečný vzhled auta. Na začátku je například nutné zachycovat loga Fordu pomocí kamery integrované do mobilního zařízení.

„Chtěli jsme nabídnout vzrušující a interaktivní způsob odkrývání, který dovede naše příznivce až k finální podobě nového vozu,“ říká Samantha Hoyt, marketingová manažerka pro Fusion. „Tato aplikace zákazníkům umožní pomocí moderních technologií naučit se něco o designu auta a zábavným a přitom jednoduchým způsobem představí transformaci našeho produktu,“ dodává.

Pokud tedy máte dojem, že vám ke štěstí chybí zrovna tato aplikace, App Store i Android Market je mají v této chvíli již v nabídce. Dostupnost hry ověříte také na nejznámějších sociálních sítích.


Nový Ford Mondeo se dere na světlo, v lednu se představí jako Fusion (video) - 1 - Ford Mondeo Fusion 01Nový Ford Mondeo se dere na světlo, v lednu se představí jako Fusion (video) - 2 - Ford Mondeo Fusion 02Nový Ford Mondeo se dere na světlo, v lednu se představí jako Fusion (video) - 3 - Ford Mondeo Fusion 03
Přednost má americká verze Fusion, jako Mondeo by se nový Ford neměl představit dříve než na podzim příštího roku

Zdroj: Ford přes Carscoop

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.