Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Osmiválce ještě nevymírají, Cadillac CT6 4,2 TT dostane jeden úplně nový
22.1.2016 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Pokud jste objednali BMW 750i, protože Cadillac CT6 neměl v nabídce osmiválec, máme špatnou zprávu. Kdykoliv jindy je to zpráva dobrá - právě ho totiž dostal.
Některé automobilky na to zapomínají, ale velký a silný motor jde namontovat i do auta bez tvrdého podvozku, velkých kol, hlasitého výfuku a agresivního bodykitu. Chcete Audi A6 s osmiválcem? Jedině S6 nebo RS6, standardní nabídka končí šestiválcovým motorem, na rozdíl od BMW nebo Mercedesu.
Podobné chyby se vyvaruje Cadillac CT6, který nabídne 4,2litrový osmiválec, ovšem nikoliv pro CT6-V, ale jako vrchol standardní nabídky. Tento motor není založen na architektuře Small Block a nemá ani nic společného s 6,2litrovým motorem LT4 v Cadillacu CTS-V. Bude zcela nový, pravděpodobně konstruovaný se snahou o co nejmenší spotřebu paliva.
Dostane dvě turbodmychadla, nikoliv kompresor jako LT4, a jejich ladění samozřejmě není známo, ale dá se očekávat, že bude snaha nabídnout co nejvyšší výkon v co nejnižších otáčkách, aby bylo CT6 co nejpružnější. Konkrétní maximálního výkonu není známa, podle Johana de Nysschena, šéfa Cadillacu, alůe bude začínat čtyřkou. Dá se očekávat něco okolo 450 koní, protože právě tolik má V8 v BMW 750i.
To je dobrá zpráva, protože vidíme, že to Cadillac s downsizingem zas tak nepřehání - při loňském představení jsme z toho měli trochu obavy, protože v nabídce byly jen čtyř- a šestiválcové modely. Verze 4.2 TT znamená, že si budou Cadillac CT6 moci pořídit i ti příznivci téhle značky, kterým od 90. let chyběl v nabídce osmiválec bez sportovních ambicí.











Zvenčí nebude osmiválec na Cadillacu CT6 vůbec vidět, jen logem 4.2 TT vzadu. Toto jsou oficiální fotky s V6
Zdroj: Car and Driver
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Při veřejných jízdách na Nürburgringu se Porsche 911 při stíhání ve vysoké rychlosti srazilo s BMW M2, brutální nehoda změnila obě auta v ohnivou kouli
včeraStačí skutečně velmi, velmi málo, aby nejnovější Ferrari vypadalo dokonale věrohodně jako nová Toyota
5.7.2025BMW se hlásí o rekord z nejnáročnějšího okruhu světa. Pomalé jeho auto není, vše ostatní je ale diskutabilní
4.7.2025
Nové na MotoForum.cz
- IRRC pokračoval ve finské Imatře včera 10:00
- Senna Agius: další hvězda MotoGP z Austrálie? 5.7.2025
- Pasini v Brně havaroval, Sachsenring musí vynechat 4.7.2025
- Petronas Honda se dvěma novými piloty 4.7.2025
- Borja Gomez tragicky zahynul 3.7.2025
Nejnovější články
Nové Audi A6 e-etron vypadá tak lacině, že vás snad ani nenapadne, že jde o drahé auto drahé značky
před 2 hodinamiV této zemi nesmíte autem překročit hranici jinak než se skoro plnou nádrží, jinak riskujete pokutu až 8 000 Kč a povinné dotankování
před 4 hodinami„Deelektrifikovaný” Fiat 500 zná svou cenu, použitelnější auto prodávají Italové dramaticky levněji
před 5 hodinamiPopulární japonské mini muselo kvůli EU v prodeji jako nové skončit. V bazarech dokazuje, že je čeho litovat
včeraOtylá obluda od BMW je stále větší propadák, nekupuje ji už skoro nikdo
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva