Podívejte se, co jako první v historii převedl tento monster truck. To skoro popírá fyziku

Diváci málem přestali dýchat, když na vlastní oči poprvé v historii viděli obrat vpřed velkého monster trucku. Řidičovi se z toho možná točí hlava ještě dnes.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Podívejte se, co jako první v historii převedl tento monster truck. To skoro popírá fyziku

18.4.2018 | Mirek Mazal | 3 příspěvky

Podívejte se, co jako první v historii převedl tento monster truck. To skoro popírá fyziku

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Diváci málem přestali dýchat, když na vlastní oči poprvé v historii viděli obrat vpřed velkého monster trucku. Řidičovi se z toho možná točí hlava ještě dnes.

U nás jde spíše o okrajovou zábavu, v zámoří ale automobilové show za účasti tzv. monster trucků lidé doslova hltají. Hlavní roli hrají stylově upravená vozidla s velkými koly a odpružením, která válcují překážky nebo létají vzduchem. Klasický monster truck by měl oficiálně splňovat minimální výšku a šířku 3,6 metru, výhradně terénní pneumatiky by správně měly mít 66 palců. Největším vůz této kategorie má na délku 9,8 metru, nejrychlejší se řítil rychlostí 159,4 km/h.

Časem se začaly objevovat řízené triky, ale není snadné neohrabaný off-road správně pilotovat ve vzduchu. Například salto vzad poprvé na světě zvládl jezdec Cam McQueen při akci Nitro Circus až před osmi lety. Byla to velká událost, protože se hranice nemožného posunuly o laťku výš. Salto vpřed se ale poprvé podařilo teprve loni.

Před zaplněným publikem v Las Vegas na akci Monster Jam World Finals XVIII zkušený Lee O'Donnell právě předváděl svoji freestyle show, při které se hodnotí projetí celého závodiště za doprovodu akrobatických prvků. Modrý pickup na chůdách týmu Mad Scientist jel své kolo, ale když mu zbývaly poslední sekundy, postavil se na zadní, najel na hrb a protočil se vzduchem dopředu přes střechu.

Komentátoři začali šílet, diváci povstali ze sedadel, protože se na vlastní oči stali svědky historického okamžiku. Lee se dostal na průběžné první místo, ale hlavně se navždy zapíše do statistik jako první řidič monster trucku, který předvedl trik zvaný front flip. Podívejte se na to sami, zdá se to být na první pohled až proti zákonům fyziky, ty ale platí za oceánem stejně jako u nás...


Podívejte se, co jako první v historii převedl tento monster truck. To skoro popírá fyziku - 1 - Monster truck prvni frontflip na svete 01Podívejte se, co jako první v historii převedl tento monster truck. To skoro popírá fyziku - 2 - Monster truck prvni frontflip na svete 02Podívejte se, co jako první v historii převedl tento monster truck. To skoro popírá fyziku - 3 - Monster truck prvni frontflip na svete 03Podívejte se, co jako první v historii převedl tento monster truck. To skoro popírá fyziku - 4 - Monster truck prvni frontflip na svete 04Podívejte se, co jako první v historii převedl tento monster truck. To skoro popírá fyziku - 5 - Monster truck prvni frontflip na svete 05Podívejte se, co jako první v historii převedl tento monster truck. To skoro popírá fyziku - 6 - Monster truck prvni frontflip na svete 06Podívejte se, co jako první v historii převedl tento monster truck. To skoro popírá fyziku - 7 - Monster truck prvni frontflip na svete 07Podívejte se, co jako první v historii převedl tento monster truck. To skoro popírá fyziku - 8 - Monster truck prvni frontflip na svete 08Podívejte se, co jako první v historii převedl tento monster truck. To skoro popírá fyziku - 9 - Monster truck prvni frontflip na svete 09Podívejte se, co jako první v historii převedl tento monster truck. To skoro popírá fyziku - 10 - Monster truck prvni frontflip na svete 10
Monster trucky jsou oblíbeným kulturním zážitkem hlavně v USA. Skoky dostávají publikum do varu, první front flip na světě je zvedl ze sedaček

Zdroj: Monster Jam@Youtube

Mirek Mazal

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše