Pokus ekologů postříkat ministerstvo falešnou krví se totálně vymkl z rukou

Samozvaní bojovníci proti změnám klimatu chtěli postříkat rezort financí cisternou s falešnou krví. Místo toho ale postříkali sami sebe a za poškozování cizího majetku je zatkla policie.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Pokus ekologů postříkat ministerstvo falešnou krví se totálně vymkl z rukou

4.10.2019 | Mirek Mazal

Pokus ekologů postříkat ministerstvo falešnou krví se totálně vymkl z rukou

/

Samozvaní bojovníci proti změnám klimatu chtěli postříkat rezort financí cisternou s falešnou krví. Místo toho ale postříkali sami sebe a za poškozování cizího majetku je zatkla policie.

Demonstranti brojící proti globálnímu oteplování se rozhodli postříkat falešnou krví britské ministerstvo financí. Důvodem měly být údajně špatně plánované investice do budoucna, které se dostatečně nesnaží o minimalizaci britských emisí oxidu uhličitého.

Aktivisté tak včera přijeli před budovu se soukromým hasičským vozidlem naplněným červenou kapalinou. Akce se doslova vymkla z rukou a protestanti dostali lekci jak vystřiženou z nějaké komedie. Přítomní zahájili hasičský útok na fasádu veřejné budovy v ulici Horse Guards Road, ale silný proud odtrhl hasící koncovku a uvolněná hadice začala stříkat kolem sebe na kolemjdoucí i samotné demonstranty.

Aktivisté nebyli schopni zkrotit silný přívod ani později a z pomsty vládě se stala rudá sprcha pro ně samotné. Tok zhruba 1 800 litrů napodobeniny krve zbarvil kus domu, jeho schody, cisternu a především samotné autory podivného nápadu.

Metropolitní policie zatkla všech osm přítomných členů skupiny Extinction Rebellion, největším trestem pro ně ale asi bude posměch veřejnosti. Obvinění byli na místě v pohřebních oblecích a transparentem „Přestaňte financovat klimatickou smrt“. Hnutí podniká podobné vylomeniny „ve snaze zastavit hromadné vyhynutí a minimalizovat riziko sociálního kolapsu“ vlivem změny klimatu, ani obdivovatelé Grety Thunberg ale tuto akci nepodpořili.


Pokus ekologů postříkat ministerstvo falešnou krví se totálně vymkl z rukou - 1 - Ekology postrikala jejich falesna krev 01Pokus ekologů postříkat ministerstvo falešnou krví se totálně vymkl z rukou - 2 - Ekology postrikala jejich falesna krev 02Pokus ekologů postříkat ministerstvo falešnou krví se totálně vymkl z rukou - 3 - Ekology postrikala jejich falesna krev 03Pokus ekologů postříkat ministerstvo falešnou krví se totálně vymkl z rukou - 4 - Ekology postrikala jejich falesna krev 04Pokus ekologů postříkat ministerstvo falešnou krví se totálně vymkl z rukou - 5 - Ekology postrikala jejich falesna krev 05Pokus ekologů postříkat ministerstvo falešnou krví se totálně vymkl z rukou - 6 - Ekology postrikala jejich falesna krev 06
Trvající britské protesty proti špinění planety doprovodila vtipná akce rebelů smočených rudou barvou

Pokus ekologů postříkat ministerstvo falešnou krví se totálně vymkl z rukou - 7 - Ekology postrikala jejich falesna krev 07Pokus ekologů postříkat ministerstvo falešnou krví se totálně vymkl z rukou - 8 - Ekology postrikala jejich falesna krev 08Pokus ekologů postříkat ministerstvo falešnou krví se totálně vymkl z rukou - 9 - Ekology postrikala jejich falesna krev 09Pokus ekologů postříkat ministerstvo falešnou krví se totálně vymkl z rukou - 10 - Ekology postrikala jejich falesna krev 10
Proud z cisterny byl příliš silný, po nezdařilém upozornění na problém zůstala na zemi falešně krvavá lázeň

Zdroje: [https://www.youtube.com/channel/UCIRYBXDze5krPDzAEOxFGVA Guardian News@Youtube], Extinction Rebellion UK@Twitter

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše