Policista předvedl, jak dokonale zastavit ujíždějící vůz. Česká policie se může učit

I takhle bezpečně se dá zastavit auto, které ujíždí policii. Naprosto precizně, bez ohrožení kohokoli. Tento policista to určitě nedělá poprvé.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Policista předvedl, jak dokonale zastavit ujíždějící vůz. Česká policie se může učit

12.5.2017 | Marek Bednář | 66 příspěvků

Policista předvedl, jak dokonale zastavit ujíždějící vůz. Česká policie se může učit

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

I takhle bezpečně se dá zastavit auto, které ujíždí policii. Naprosto precizně, bez ohrožení kohokoli. Tento policista to určitě nedělá poprvé.

Efektivní zastavení ujíždějícího auta je pro nejeden policejní sbor docela problém, ten český nevyjímaje. Řada lidí má v paměti honičku na D1 z roku 2013, při jejímž „řešení” českou dálniční policí zemřel jeden člověk, několik dalších bylo zraněno, víc než tucet aut byl poškozen a dvě dokonce shořela. Byla to tragédie svého druhu.

Víme, že to jde jinak, lépe, bezpečněji. Česká policie má k dispozici zastavovací pásy s ostny, které když se správně použijí, dokáží efektivně zastavit ujíždějící vůz a přitom ohrozit ostatní účastníky provozu jen minimálně, pokud vůbec. Jak příkladné použití takového pásu vypadá, se můžete podívat na videu níže, které pochází z Estonska.

Policisté tam v úzkém místě silnice zastaví dopravu z jednoho směru, ovšem z toho opačného, než jede onen ujíždějící vůz. Pak na něj čekají tak, že si ujíždějící řidič ani nemůže všimnout, že je vyhlížen. Když se přiblíží, policista mistrně hodí pás přímo před jeho kola. A po kontaktu ho zas okamžitě uklízí, aby nedošlo k poškození jiných aut.

Práce policisty je tak přesná, že si dovolíme říci, že by tohle video mělo být povinné v rámci instruktáže dopravních policistů v České republice, ba i všude jinde na světě. Zastavovací pásy jsou extrémně efektivní a jejich nebezpečnost pro kohokoliv jiného je minimální, pokud se používají správně. Jako například na tomto videu.

Existují i další způsoby, jak efektivně zastavit nebo sledovat ujíždějící automobil. Lze použít neoznačené vozy a nikoho nestíhat, však policie jich má obrovskou spoustu. Lze použít tuhle americkou novinku, moderní ekvivalent lasa. Lze použít vrtulník a stíhaného jen sledovat, jednou zastavit musí. Jenže to se musí chtít. Přiložené video budiž důkazem, že to jde i rychle a bez velkých nákladů, jen chtít se musí i v tomto případě...


Policista předvedl, jak dokonale zastavit ujíždějící vůz. Česká policie se může učit - 1 - Zastavovaci pas perfektni pouziti video 01Policista předvedl, jak dokonale zastavit ujíždějící vůz. Česká policie se může učit - 2 - Zastavovaci pas perfektni pouziti video 02Policista předvedl, jak dokonale zastavit ujíždějící vůz. Česká policie se může učit - 3 - Zastavovaci pas perfektni pouziti video 03Policista předvedl, jak dokonale zastavit ujíždějící vůz. Česká policie se může učit - 4 - Zastavovaci pas perfektni pouziti video 04Policista předvedl, jak dokonale zastavit ujíždějící vůz. Česká policie se může učit - 5 - Zastavovaci pas perfektni pouziti video 05Policista předvedl, jak dokonale zastavit ujíždějící vůz. Česká policie se může učit - 6 - Zastavovaci pas perfektni pouziti video 06Policista předvedl, jak dokonale zastavit ujíždějící vůz. Česká policie se může učit - 7 - Zastavovaci pas perfektni pouziti video 07Policista předvedl, jak dokonale zastavit ujíždějící vůz. Česká policie se může učit - 8 - Zastavovaci pas perfektni pouziti video 08
Takhle se zastavuje ujíždějící vůz, nikoliv pomocí živých štítů z nezúčastněných civilistů

Marek Bednář

Diskuze 66 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše