Porsche chystá Panameru s prodlouženým rozvorem, již pro rok 2012

Porsche se snaží vyhovět všemožným rozmarům svých zákazníků, a tak jim počátkem následující roku naservíruje prodlouženou verzi sportovního sedanu Panamera.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Porsche chystá Panameru s prodlouženým rozvorem, již pro rok 2012

29.7.2011 | Petr Štefek | 1 příspěvek

Porsche chystá Panameru s prodlouženým rozvorem, již pro rok 2012

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Porsche se snaží vyhovět všemožným rozmarům svých zákazníků, a tak jim počátkem následující roku naservíruje prodlouženou verzi sportovního sedanu Panamera.

Porsche připravuje Panameru s prodlouženým rozvorem, která by posádce na zadních dvou sedadlech přinesla kýžený komfort a Porsche tak dokázalo konkurovat limuzínám jako je BMW řady 7 nebo Mercedes CLS. Tyto limuzíny jsou samozřejmě zaměřeny více na komfort než je tomu u Panamery, ale Porsche jistě ví, proč se k tomuto kroku chystá. Prodloužená verze by měla přijít již počátkem roku 2012.

Podle neoficiálních zdrojů bude prodloužená Panamera o 150 mm delší než standardní verze a rozvor se zvětší na úctyhodných 3 070 mm. Jaké budou mít tyto úpravy vliv na jízdní vlastnosti Panamery a její design se prozatím můžeme jen dohadovat, ale změny k lepšímu to pravděpodobně nebudou. Standardní verze Panamery sice není pravověrné Porsche a určitě nesnese srovnání s modely 911, ale faktem zůstává, že její jízdní vlastnosti patří k tomu nejlepšímu, jaké lze u podobně zamřených sedanů najít.

Krom prodloužené Panamery a jejího faceliftu v roce 2013 navíc společnost hlásí i vývoj malého sedanu s názvem Pajun. Jméno dává tušit, že bylo inspirováno dalším projektem menšího SUV Cajun. Porsche se chystá značně rozšířit své portfolio modelů s cílem prodat více automobilů. Jestli automobilka uvede na trh dva nebo tři „lidové“ modely s cenou těsně nad milión korun (včera jsme vás informovali o nástupci roadsteru 550 Spyder), tak by se teoreticky mohlo postarat i o náplast sportovně smýšlejícím řidičům, které již dnes neoslovuje třeba BMW. To také zamířilo níže, směrem k méně náročným zákazníkům, pro některé ale až příliš.


Porsche chystá Panameru s prodlouženým rozvorem, již pro rok 2012 - 1 - Porsche Panamera Diesel 01Porsche chystá Panameru s prodlouženým rozvorem, již pro rok 2012 - 2 - Porsche Panamera Diesel 02Porsche chystá Panameru s prodlouženým rozvorem, již pro rok 2012 - 3 - Porsche Panamera Diesel 03Porsche chystá Panameru s prodlouženým rozvorem, již pro rok 2012 - 4 - Porsche Panamera Diesel 04Porsche chystá Panameru s prodlouženým rozvorem, již pro rok 2012 - 5 - Porsche Panamera Diesel 05Porsche chystá Panameru s prodlouženým rozvorem, již pro rok 2012 - 6 - Porsche Panamera Diesel 06Porsche chystá Panameru s prodlouženým rozvorem, již pro rok 2012 - 7 - Porsche Panamera Diesel 07Porsche chystá Panameru s prodlouženým rozvorem, již pro rok 2012 - 8 - Porsche Panamera Diesel 08Porsche chystá Panameru s prodlouženým rozvorem, již pro rok 2012 - 9 - Porsche Panamera Diesel 09Porsche chystá Panameru s prodlouženým rozvorem, již pro rok 2012 - 10 - Porsche Panamera Diesel 10
Současné Porsche Panamera, zde v provedení Diesel

Petr Štefek

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše