Porsche chystá duchovního nástupce modelu 550 Spyder z dob Jamese Deana

Porsche poslední roky významně rozšiřuje své portfolio modelů a krom otylých SUV plánuje také zajímavější model v podobě dostupného roadsteru s motorem uspotřed.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Porsche chystá duchovního nástupce modelu 550 Spyder z dob Jamese Deana

28.7.2011 | Petr Štefek | Přidat příspěvek

Porsche chystá duchovního nástupce modelu 550 Spyder z dob Jamese Deana

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Porsche poslední roky významně rozšiřuje své portfolio modelů a krom otylých SUV plánuje také zajímavější model v podobě dostupného roadsteru s motorem uspotřed.

Šéf automobilky Porsche Matthias Müller se nechal slyšet, že automobilka plánuje oživení klasického modelu 550 Spyder. Tento vůz by měl dle jeho slov představovat nejlevnější model značky, tedy být jakýmsi dostupnějším Porsche Boxster. Novinka by měla být stejně jako Boxster automobilem s motorem uprostřed, tedy vozem s nekompromisně sportovní koncepcí.

Nové Porsche by mělo pro duchovního nástupce 550 Spyder, který je známý především díky věčnému rebelovi Jamesi Deanovi, použít nejnovější technologie a po technické stránce tedy rozhodně nepůjde o žádné retro. Toto „levné“ Porsche (cena by se dle prvních spekulací mohla pohybovat někde okolo milionu korun) bude založeno pravděpodobně na nové platformě, kterou vyvíjí Audi pro svou R4, byť zrovna okolo tohoto modelu panují nejasnosti, zda vůbec vznikne.

Novinka by měla být posazena pod další generaci Boxsteru nejen cenově, ale i svými rozměry. O pohon by se měl postarat čtyřválec o objemu 2,5 litru a výkonu někde okolo 300 koní v případě nejsilnější přeplňované verze.

Podle slov odcházejícího šéfa výzkumu a vývoje Porsche Wolfganga Durheimera se čtyřválce dočkají také modely Cayman a Boxster další generace, o čemž jsme vás ostatně informovali již dříve. Jistě tedy víme, že tento agregát je ve vývoji a bude také hojně využíván. Fanoušci „pořádných“ motorů asi nesou podobné zprávy nelibě, ale současnost prostě patří „downsizingu“ motorů a snižování papírových emisí, tvrdé regulace Evropské unie nedávají jiným cestám mnoho prostoru. Podle Durheimera se nasazení čtyřválců může v delším horizontu týkat také modelů 911, kde zatím sídlí, a snad ještě dlouho bude, vynikající plochý šestiválec rozličných objemů okolo 3,5 litru.


Porsche chystá duchovního nástupce modelu 550 Spyder z dob Jamese Deana - 1 - Porsche Spyder 550 Porsche Spyder 550 01Porsche chystá duchovního nástupce modelu 550 Spyder z dob Jamese Deana - 2 - Porsche Spyder 550 Porsche Spyder 550 04Porsche chystá duchovního nástupce modelu 550 Spyder z dob Jamese Deana - 3 - Porsche Spyder 550 Porsche Spyder 550 05Porsche chystá duchovního nástupce modelu 550 Spyder z dob Jamese Deana - 4 - Porsche Spyder 550 Porsche Spyder 550 03Porsche chystá duchovního nástupce modelu 550 Spyder z dob Jamese Deana - 5 - Porsche Spyder 550 Porsche Spyder 550 02Porsche chystá duchovního nástupce modelu 550 Spyder z dob Jamese Deana - 6 - Porsche Spyder 550 Porsche Spyder 550 07Porsche chystá duchovního nástupce modelu 550 Spyder z dob Jamese Deana - 7 - Porsche Spyder 550 Porsche Spyder 550 08Porsche chystá duchovního nástupce modelu 550 Spyder z dob Jamese Deana - 8 - Porsche Spyder 550 Porsche Spyder 550 09
Porsche 550 Spyder a tentýž vůz po boku současného Porsche Boxster. Novinka by měla být čímsi mezi nimi

Petr Štefek

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše