Potvrzeno: VW Taigun se stane základem pro nejmenší SUV značky Škoda

Očekávané se stalo skutkem. Šéf vývoje Volkswagenu v Sao Paulu potvrdil, že pokud automobilka začne vyrábět malé SUV Taigun, profitovat z toho budou i další koncernové značky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Potvrzeno: VW Taigun se stane základem pro nejmenší SUV značky Škoda

23.10.2012 | Petr Miler | 1 příspěvek

Potvrzeno: VW Taigun se stane základem pro nejmenší SUV značky Škoda

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Očekávané se stalo skutkem. Šéf vývoje Volkswagenu v Sao Paulu potvrdil, že pokud automobilka začne vyrábět malé SUV Taigun, profitovat z toho budou i další koncernové značky.

A Bugatti, Bentley nebo Lamborghini tím určitě nemyslel. Však pokud si přečtete naše včerejší představení Taigunu, zjistíte, že tato studie je postavena na technických základech VW up!. A ten je dnes zdrojem techniky pro odvozené modely Škoda Citigo a Seat Mii. Dá se tedy velmi snadno usuzovat, že pokud nějaké značky skupiny VW využijí techniky Taigunu, budou to právě Škoda a Seat.

Podobnému scénáři zatím brání jediné - aby se Taigun vůbec začal vyrábět. „Nejprve musíme zjistit, zda tento koncept dává smysl ve skutečném světě. Pokud reakce bude pozitivní, auto postavíme a pokud to uděláme, synergie s dalšími značkami bude dávat smysl,” řekl na brazilském autosalonu Dr. Urich Hackenberg, šéf vývoje produktů pro britský Auto Express.

Zmíněné podmínky se ale zdají být pouhou formalitou. Reakce saopaulského publika na vůz je údajně velmi příznivá a můžeme říci, že i vás, místní čtenáře vůz zaujal. Nedá se tedy předpokládat, že by Koncern smetl vůz ze stolu, právě naopak. A jak jsme včera zmínili, případný náběh sériové výroby je vzhledem k značné mechanické spřízněnosti Taigunu s již existujícími modely otázkou pouhých dvou let.

Dá se tedy docela dobře vsadit na to, že nového SUV Volkswagenu, Škody a Seatu v podobném střihu bychom se mohli dočkat už na přelomu let 2014 a 2015.


Potvrzeno: VW Taigun se stane základem pro nejmenší SUV značky Škoda - 1 - Volkswagen Taigun 01Potvrzeno: VW Taigun se stane základem pro nejmenší SUV značky Škoda - 2 - Volkswagen Taigun 02Potvrzeno: VW Taigun se stane základem pro nejmenší SUV značky Škoda - 3 - Volkswagen Taigun 03Potvrzeno: VW Taigun se stane základem pro nejmenší SUV značky Škoda - 4 - Volkswagen Taigun 04Potvrzeno: VW Taigun se stane základem pro nejmenší SUV značky Škoda - 5 - Volkswagen Taigun 05Potvrzeno: VW Taigun se stane základem pro nejmenší SUV značky Škoda - 6 - Volkswagen Taigun 06Potvrzeno: VW Taigun se stane základem pro nejmenší SUV značky Škoda - 7 - Volkswagen Taigun 07Potvrzeno: VW Taigun se stane základem pro nejmenší SUV značky Škoda - 8 - Volkswagen Taigun 08Potvrzeno: VW Taigun se stane základem pro nejmenší SUV značky Škoda - 9 - Volkswagen Taigun 09Potvrzeno: VW Taigun se stane základem pro nejmenší SUV značky Škoda - 10 - Volkswagen Taigun 10Potvrzeno: VW Taigun se stane základem pro nejmenší SUV značky Škoda - 11 - Volkswagen Taigun 11Potvrzeno: VW Taigun se stane základem pro nejmenší SUV značky Škoda - 12 - Volkswagen Taigun 12Potvrzeno: VW Taigun se stane základem pro nejmenší SUV značky Škoda - 13 - Volkswagen Taigun 13Potvrzeno: VW Taigun se stane základem pro nejmenší SUV značky Škoda - 14 - Volkswagen Taigun 14Potvrzeno: VW Taigun se stane základem pro nejmenší SUV značky Škoda - 15 - Volkswagen Taigun 15Potvrzeno: VW Taigun se stane základem pro nejmenší SUV značky Škoda - 16 - Volkswagen Taigun 16Potvrzeno: VW Taigun se stane základem pro nejmenší SUV značky Škoda - 17 - Volkswagen Taigun 17Potvrzeno: VW Taigun se stane základem pro nejmenší SUV značky Škoda - 18 - Volkswagen Taigun 18
Taigun by se jistě rád stal něčím jako tajfunem v prodejních statistikách. S třemi různými značkami na kapotě, jednoduchostí a dobrou cenou by se mu to i mohlo povést

Petr Miler

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.