VW up! GT 2013: ostrý prcek jde definitivně do výroby, v prodeji bude příští rok

Šéf oddělení vývoje a výzkumu značky Volkswagen potvrdil na pařížském autosalonu, že kapesní hot hatch VW up! GT jde do výroby.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

VW up! GT 2013: ostrý prcek jde definitivně do výroby, v prodeji bude příští rok

28.9.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

VW up! GT 2013: ostrý prcek jde definitivně do výroby, v prodeji bude příští rok

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Šéf oddělení vývoje a výzkumu značky Volkswagen potvrdil na pařížském autosalonu, že kapesní hot hatch VW up! GT jde do výroby.

Na začátku letošního roku se objevila spekulativní informace o tom, že koncern Volkswagen dá zelenou nejmenšímu sportovnímu modelu postavenému na základech městského mini up! Teď se zdá, že to až taková fáma zase nebyla. Ulrich Hackenberg, odpovědný ve Wolfsburgu za vývoj nových modelů prozradil, že malé GT se skutečně začne prodávat.

Pro osvěžení paměti připomínáme, že rychlá hračka dostane přeplňovaný řadový tříválec 1,0 TSI o výkonu 110 koní a maximálním točivým momentem 175 newtonmetrů. Agregát bude spojený se šestistupňovou manuální převodovkou a při hmotnosti jen 885 kg roztáhne up! na stovku za 8,5 sekundy a pojede až 195 km/h. Výrobce se navíc chlubí kombinovanou spotřebou 4,5 litru na 100 km.

Přesné detaily konstrukce neznáme, ale zcela jistě můžeme očekávat snížený a přitvrzený podvozek, větší kola, posílené brzdy a bodykit odpovídající původnímu konceptu. Kabinu pak vylepší lépe konturované sedačky. Kromě nejsilnějšího model up! Hackenberg potvrdil také jeho elektrickou verzi a model poháněný zemním plynem. Všechny tři pak dorazí v příštím roce.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


VW up! GT 2013: ostrý prcek jde definitivně do výroby, v prodeji bude příští rok - 1 - VW GT up 01VW up! GT 2013: ostrý prcek jde definitivně do výroby, v prodeji bude příští rok - 2 - VW GT up 02VW up! GT 2013: ostrý prcek jde definitivně do výroby, v prodeji bude příští rok - 3 - VW GT up 05VW up! GT 2013: ostrý prcek jde definitivně do výroby, v prodeji bude příští rok - 4 - Volkswagen GT up zive 01VW up! GT 2013: ostrý prcek jde definitivně do výroby, v prodeji bude příští rok - 5 - Volkswagen GT up zive 02VW up! GT 2013: ostrý prcek jde definitivně do výroby, v prodeji bude příští rok - 6 - Volkswagen GT up zive 03VW up! GT 2013: ostrý prcek jde definitivně do výroby, v prodeji bude příští rok - 7 - Volkswagen GT up zive 04VW up! GT 2013: ostrý prcek jde definitivně do výroby, v prodeji bude příští rok - 8 - Volkswagen GT up zive 05VW up! GT 2013: ostrý prcek jde definitivně do výroby, v prodeji bude příští rok - 9 - Volkswagen up GT prototyp 03VW up! GT 2013: ostrý prcek jde definitivně do výroby, v prodeji bude příští rok - 10 - VW GT up 03VW up! GT 2013: ostrý prcek jde definitivně do výroby, v prodeji bude příští rok - 11 - VW GT up 04
Výkonová hmotnost VW up! GT je 124 koní na tunu, na auto do města docela zajímavé číslo

Zdroj: Autocar

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.