Qoros předal zákazníkovi vůbec první auto, šest let po svém založení

Daným kusem je sedan 3 v hnědé barvě s nejvyšší úrovní výbavy, pro který se jeho majitel údajně rozhodl kvůli výjimečné technické vyspělosti a zpracování.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Qoros předal zákazníkovi vůbec první auto, šest let po svém založení

3.1.2014 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Qoros předal zákazníkovi vůbec první auto, šest let po svém založení

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Daným kusem je sedan 3 v hnědé barvě s nejvyšší úrovní výbavy, pro který se jeho majitel údajně rozhodl kvůli výjimečné technické vyspělosti a zpracování.

Čínsko-izraelská automobilka Qoros byla založena v prosinci 2007 jako společný projekt značky Chery Automobile a společnosti Israel Corporation. V té době se ještě jmenovala Chery Quantum Automotive Corporation, v listopadu 2011 však došlo k přejmenování. O měsíc později vyjel do světa první prototyp, který v březnu loňského roku následovala premiéra na autosalonu v Ženevě. Od té doby si Qoros 3 zvládl utrhnout trochu ostudy projít crash testy Euro NCAP a dočkal se i zahájení výroby. Teprve nyní však proběhlo slavnostní předání prvního kusu.

Tímto exemplářem se stal sedan s karoserií v hnědém laku Macadamia Brown a výbavou Elegance, který si převzal pan Yu Min, sedmadvacetiletý designér interiérů ze Šanghaje. Ten přitom svou volbu zdůvodnil tím, že „chtěl vyzkoušet něco nového a chápe, že značka se snaží jít na věc jiným způsobem než konkurence. Ačkoliv je tak Qoros nový, jeho výrobky jsou výjimečné svou technickou vyspělostí i samotným zpracováním.“

Dá se tedy předpokládat, že dobře si čínská automobilka povede také v Evropě. Otázkou však je, kdy vlastně dorazí reálné kusy. Ačkoliv totiž byl na Slovensku zahájen prodej již na podzim loňského roku, nedá se zrovna očekávat, že by Starý kontinent dostal přednost před domácím trhem. Je tak dost možné, že zákazníci své exempláře dostanou „do roka a do dne“.

My přitom jen dodáme, že u našich východních sousedů je sedan k mání pouze ve výše uvedené výbavě Elegance (nic lepšího v ceníku nenajdete), která vychází na 20 960 Eur (cca 573 tisíc korun). Za to přitom kromě koženého čalounění či navigace dostanete také 1,6litrový benzinový motor naladěný na 156 koní. Jen jednou karosářskou verzí ovšem snaha automobilky o dobytí evropských a čínského trhu. Již v březnu bychom se v Ženevě měli dočkat druhého produkčního modelu, kterým bude cosi na způsob Octavie Scout. Jsme přitom zvědavi, zda s jeho dodávkami již značka nebude tolik otálet.


Qoros předal zákazníkovi vůbec první auto, šest let po svém založení - 1 - Qoros 3 prvni exemplar 01Qoros předal zákazníkovi vůbec první auto, šest let po svém založení - 2 - Qoros 3 prvni exemplar 02Qoros předal zákazníkovi vůbec první auto, šest let po svém založení - 3 - Qoros 3 prvni exemplar 03
První exemplář sedanu Qoros 3 předal jeho majiteli vicepředseda značky Volker Steinwascher v šanghajském dealerství

Petr Prokopec

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.