Range Rover Evoque čeká několik menších faceliftů a zvláštních verzí

Vzhled britského kompaktního SUV budí i dva roky po své premiéře údiv, výrazně měnit se proto nebude. Jinak jej čeká hned řada menších novinek.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Range Rover Evoque čeká několik menších faceliftů a zvláštních verzí

2.4.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Range Rover Evoque čeká několik menších faceliftů a zvláštních verzí

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vzhled britského kompaktního SUV budí i dva roky po své premiéře údiv, výrazně měnit se proto nebude. Jinak jej čeká hned řada menších novinek.

Úspěch Range Roveru Evoque se nedá nikterak zpochybnit. Na „vině“ je přitom hlavně vzhled, který vypadá spíše jako zhmotnělý sen excentrického designéra než produkční automobil vcelku konzervativní britské značky. Je přitom neuvěřitelné, že prakticky v identické formě jej Land Rover odhalil již v roce 2008 (jakožto koncept LRX). V Halewoodu, kde se tří- i pětidveřové verze vyrábějí, ovšem rozhodně nehodlají usnout na vavřínech. Automobilka proto začíná mluvit o vylepšeních, které by vůz měl postupem času dostat spolu s dalšími odvozenými verzemi, a to stylem, který pro Land Rover není typický.

Šéf designu značky Gerry McGovern totiž na autosalonu v New Yorku řekl, že necítí potřebu nadělit Evoqu tradiční facelift, který by kupříkladu změnil příď. Na vnějším designu se tedy zřejmě v dohledné době nezmění prakticky nic, menší vylepšení v oblasti materiálů, technologie či zpracování ale můžeme očekávat už během následujících dvanácti měsíců. „Musíme Evoque udržet svěží, to ale nutně neznamená změnu designu. Může dojít na nová provedení, materiály, technologie a tak podobně v momentech, kdy budou k dispozici,” řekl doslova McGovern s tím, že s tímto přístupem může dostat Evoque hned řadu drobných „faceliftů”.

Nabídku modelu mají dále podpořit odvozená provedení. Řeč přišla jak na kabriolet, který se již ukázal světu jako koncept, tak i na očekávanou ostrou verzi. Podle McGoverna jsou obě ve hře, na kabriolet ale nedojde hned. Pravděpodobně dříve se setkáme s výkonným provedením, neboť by mělo mít větší dopad a to je to, čeho chce automobilka dosáhnout.

Evoque má totiž „problém” se svou celosvětovou oblibou a výrobní kapacity továrny Land Roveru jsou vytíženy. To je také důvodem, proč jsme se zatím mnoha novinek nedočkali a proč jejich záplavu nelze očekávat ani do budoucna. „Je pravdou, že máme více nápadů, než které by pokryly naše výrobní kapacity. Je pro nás proto podstatné soustředit se na ty, které nejvíce korespondují s našimi ambicemi,” uzavřel McGovern.


Range Rover Evoque čeká několik menších faceliftů a zvláštních verzí - 1 - Range Rover Evoque Sicilian Yellow 01Range Rover Evoque čeká několik menších faceliftů a zvláštních verzí - 2 - Range Rover Evoque Sicilian Yellow 02Range Rover Evoque čeká několik menších faceliftů a zvláštních verzí - 3 - Range Rover Evoque Sicilian Yellow 03Range Rover Evoque čeká několik menších faceliftů a zvláštních verzí - 4 - Range Rover Evoque Sicilian Yellow 04Range Rover Evoque čeká několik menších faceliftů a zvláštních verzí - 5 - Range Rover Evoque Sicilian Yellow 05Range Rover Evoque čeká několik menších faceliftů a zvláštních verzí - 6 - Range Rover Evoque Sicilian Yellow 06Range Rover Evoque čeká několik menších faceliftů a zvláštních verzí - 7 - Range Rover Evoque Sicilian Yellow 07Range Rover Evoque čeká několik menších faceliftů a zvláštních verzí - 8 - Range Rover Evoque Sicilian Yellow 08Range Rover Evoque čeká několik menších faceliftů a zvláštních verzí - 9 - Range Rover Evoque Sicilian Yellow 09Range Rover Evoque čeká několik menších faceliftů a zvláštních verzí - 10 - Range Rover Evoque Sicilian Yellow 10Range Rover Evoque čeká několik menších faceliftů a zvláštních verzí - 11 - Range Rover Evoque Sicilian Yellow 11Range Rover Evoque čeká několik menších faceliftů a zvláštních verzí - 12 - Range Rover Evoque Sicilian Yellow 12Range Rover Evoque čeká několik menších faceliftů a zvláštních verzí - 13 - Range Rover Evoque Sicilian Yellow 13Range Rover Evoque čeká několik menších faceliftů a zvláštních verzí - 14 - Range Rover Evoque Sicilian Yellow 14Range Rover Evoque čeká několik menších faceliftů a zvláštních verzí - 15 - Range Rover Evoque Sicilian Yellow 15Range Rover Evoque čeká několik menších faceliftů a zvláštních verzí - 16 - Range Rover Evoque Sicilian Yellow 16Range Rover Evoque čeká několik menších faceliftů a zvláštních verzí - 17 - Range Rover Evoque Sicilian Yellow 17Range Rover Evoque čeká několik menších faceliftů a zvláštních verzí - 18 - Range Rover Evoque Sicilian Yellow 18
Na Range Roveru Evoque není příliš znát, že do prodeje šel již před dvěma roky a jako koncept se odhalil ještě o několik let dříve. I proto pro něj Land Rover neplánuje klasický velký facelift

Zdroj: Autocar

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.