Range Rover Velar odhalen na první fotce, je to bratříček Jaguaru F-Pace

Britská novinka se vmáčkne mezi modely Evoque a Sport. Ohromit chce hlavně designem, pod kapotou možná nabídne i V8.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Range Rover Velar odhalen na první fotce, je to bratříček Jaguaru F-Pace

22.2.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Range Rover Velar odhalen na první fotce, je to bratříček Jaguaru F-Pace

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Britská novinka se vmáčkne mezi modely Evoque a Sport. Ohromit chce hlavně designem, pod kapotou možná nabídne i V8.

Britská automobilka již předloni začala nahlas hovořit o tom, že vidí prázdné místo mezi modely Range Rover Evoque a Range Rover Sport. Zapravdu jí v tomto ohledu dávají především ceny, neboť menší SUV startuje na 955 779 Kč, větší pak takřka na dvojnásobku (konkrétně na 1 824 438 Kč). Skutečně zde tedy máme nemalý manévrovací prostor, který vyplní model Velar.

Tato novinka odkazuje na počátek existence značky Range Rover, její vůbec první prototyp totiž nesl stejné označení. Designový šéf automobilky Gerry McGovern jí přitom popisuje jako „avantgardní. Přináší nám totiž zcela novou dimenzi půvabu, moderny a elegance. Range Rover Velar zkrátka mění vše.“ Zda tomu tak ale skutečně bude, to zjistíme až v příštích měsících po usednutí za volant.

Vizuálně ovšem budeme moci novinku zhodnotit daleko dříve, slavnostní představení je totiž nachystáno na 1. březen. O týden později bude následovat živý debut v Ženevě, zahájení prodeje máme očekávat ještě letos. Nyní si navíc můžeme prohlédnout první snímek, který odhaluje rozměrnou panoramatickou střechu a horizontálně posazené světlomety namísto tradičních vertikálních.

Pokud svou pozornost zaostříte na interiér, spatříte 12palcový centrální dotykový displej. Ten dostane celou plejádu „kolegů“, neboť počítat lze taktéž s 12palcovým digitálním přístrojovým štítem či head-up displejem. Dále pak má dorazit 5,5palcová obrazovka určená pro klimatizaci a audio systém, přičemž s těmito funkcemi jsou spárovány dva otočné ovladače.

Přijde-li vám, že jste tyto prvky již někde viděli, nejste rozhodně daleko od pravdy. Velar totiž vychází z Jaguaru F-Pace, se kterým novinka Range Roveru sdílí hliníkovou platformu iQ[Al]. Očekávat tedy můžeme spíše zaměření na výkony na silnici než mimo ni, i když oproti svému sourozenci tato varianta přeci jen nabídne o poznání větší terénní schopnosti.

Na bližší informace je třeba vyčkat zhruba týden, momentálně proto jen dodáme zmínku o motorovém prostoru. Do něj se nastěhuje mix čtyřválcových a šestiválcových agregátů, které velmi pravděpodobně doplní i osmiválcová jednotka pod kapotou verze SVR a možná i plug-in hybrid.


Range Rover Velar odhalen na první fotce, je to bratříček Jaguaru F-Pace - 1 - Range Rover Velar 2017 prvni dalsi 01Range Rover Velar odhalen na první fotce, je to bratříček Jaguaru F-Pace - 2 - Range Rover Velar 2017 prvni dalsi 02Range Rover Velar odhalen na první fotce, je to bratříček Jaguaru F-Pace - 3 - Range Rover Velar 2017 prvni dalsi 03Range Rover Velar odhalen na první fotce, je to bratříček Jaguaru F-Pace - 4 - Range Rover Velar 2017 prvni foto 02Range Rover Velar odhalen na první fotce, je to bratříček Jaguaru F-Pace - 5 - Range Rover Velar 2017 prvni foto 03
Range Rover Velar se ukázal na první fotce

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.