Renault Captur: malé francouzské SUV poprvé v akci na videu (+ živé foto)

V Ženevě jsou k vidění i zajímavé francouzské novinky, kterým jsme se zatím příliš nevěnovali. Jednou z těch významných je malé SUV Renaultu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Renault Captur: malé francouzské SUV poprvé v akci na videu (+ živé foto)

7.3.2013 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Renault Captur: malé francouzské SUV poprvé v akci na videu (+ živé foto)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

V Ženevě jsou k vidění i zajímavé francouzské novinky, kterým jsme se zatím příliš nevěnovali. Jednou z těch významných je malé SUV Renaultu.

Zkratku SUV v tomto případě berte spíše jako nemístné zjednodušení, neboť vůz schopnosti klasického sportovně-užitkového vozu nabídne jen stěží - je to spíše jinak stylizovaný Renault Clio čtvrté generace než cokoli jiného. To ale není důvod, proč o něm zatím, vyjma našeho ženevského speciálu, nebyla v souvislosti se švýcarským autosalonem řeč. Důvodem je prostý fakt, že vůz tam sice svou formální veřejnou premiéru slaví, automobilka jej ale představila už v lednu a také naźivo jsme jej mohli vidět prostřednictvím snímků francouzských kolegů. Něco ale přece jen dodat lze, a proto se k tomuto vozu dnes znovu vracíme.

Důvodem nejsou ani tak naše vlastní další živé fotky, i když také ty si pochopitelně můžete prohlédnout. Novinkou je video, které produkční Captur zachycuje vůbec poprvé v akci. Terénní vložku nečekejte, auto se pohybuje výlučně po silnici, a na snímku musíte přestát i spoustu komentářů lidí z Renaultu. Pokud byste nerozuměli poněkud těžké francouzštině holandského designéra Laurense van der Ackera nebo jemnějšímu projevu jeho kolegů a kolegyň, k dispozici jsou i anglické titulky. A kdybyste nerozuměli ani těm, moc se tím netrapte, nic úchvatného v komentářích nezaznívá.

Pozoruhodné ovšem je, že Renault se ve snímku odvolává na původní koncept Captur, který s hotovým autem nemá krom jména společného vůbec, ale vůbec nic. K dispozici je pak i druhý snímek zabývající se více interiérem, na kterém je ale vůz rovněž ke spatření v pohybu. Takže kdyby vás první podívaná neuspokojila...

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2013, máme pro vás i galerii živých fotografiích přímo ze Ženevy.


Renault Captur: malé francouzské SUV poprvé v akci na videu (+ živé foto) - 1 - Renault Captur zive 01Renault Captur: malé francouzské SUV poprvé v akci na videu (+ živé foto) - 2 - Renault Captur zive 02Renault Captur: malé francouzské SUV poprvé v akci na videu (+ živé foto) - 3 - Renault Captur zive 03Renault Captur: malé francouzské SUV poprvé v akci na videu (+ živé foto) - 4 - Renault Captur zive 04Renault Captur: malé francouzské SUV poprvé v akci na videu (+ živé foto) - 5 - Renault Captur zive 05Renault Captur: malé francouzské SUV poprvé v akci na videu (+ živé foto) - 6 - Renault Captur zive 06Renault Captur: malé francouzské SUV poprvé v akci na videu (+ živé foto) - 7 - Renault Captur zive 07Renault Captur: malé francouzské SUV poprvé v akci na videu (+ živé foto) - 8 - Renault Captur zive 08Renault Captur: malé francouzské SUV poprvé v akci na videu (+ živé foto) - 9 - Renault Captur zive 09Renault Captur: malé francouzské SUV poprvé v akci na videu (+ živé foto) - 10 - Renault Captur zive 10Renault Captur: malé francouzské SUV poprvé v akci na videu (+ živé foto) - 11 - Renault Captur zive 11Renault Captur: malé francouzské SUV poprvé v akci na videu (+ živé foto) - 12 - Renault Captur zive 12Renault Captur: malé francouzské SUV poprvé v akci na videu (+ živé foto) - 13 - Renault Captur zive 13Renault Captur: malé francouzské SUV poprvé v akci na videu (+ živé foto) - 14 - Renault Captur zive 14Renault Captur: malé francouzské SUV poprvé v akci na videu (+ živé foto) - 15 - Renault Captur zive 15Renault Captur: malé francouzské SUV poprvé v akci na videu (+ živé foto) - 16 - Renault Captur zive 16Renault Captur: malé francouzské SUV poprvé v akci na videu (+ živé foto) - 17 - Renault Captur zive 17Renault Captur: malé francouzské SUV poprvé v akci na videu (+ živé foto) - 18 - Renault Captur zive 18
Živé fotky Capturu z ženevského výstaviště mnoho nového neodhalují

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.