Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Renault Thalia: třetí generace malého sedanu Clio na povedené ilustraci
8.4.2013 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Nové Clio se na malý sedan Thalia kvůli přítomnosti Dacie Logan patrně nezmění, to ale neznamená, že bychom se na něj nemohli podívat alespoň virtuálně.
Kompaktní sedany jsou v Evropě považovány za černé ovce svých automobilových rodin, a tak asi není divu, že se většina výrobců snaží tyto stroje udat tam, kde je o ně skutečný zájem. I proto měly dva čerstvé přírůstky s přídomkem luxusní, konktrétně Audi A3 Sedan a Mercedes CLA 45 AMG, premiéru nikoli v Ženevě, ale až o něco později v zámoří, na autosalonu v New Yorku.
Jako téměř všude, také zde však existují výjimky a mezi neúspěšnější z nich patří vozy značky Renault. Třeba model Fuence musel být kvůli nezájmu z Německa stažen, ve východní části Evropy ale své zastánce a klienty (především díky příznivému poměru ceny a užitné hodnoty) pořád nachází, stejně jako se to až do konce loňského roku dařilo Thalii odvozené od Clia.
Akčkoli v Indii už byl odhalen nový typ Scala vycházející z koncernového Nissnau Versa, o evropském nástupci čtyřdveřového Renaultu Clio momentálně nemáme žádné informace. Přesto je však vidět, že někdo opět přemýšlel v předstihu. Podle stylu počítačově zpracovaných obrázků dost možná už spousta z vás rukopis „automobilového manipulátora“ Theophilusa China pozná, protože tohle je skutečně jeho práce.
Theo má za to, že nový sedan by (když už) neměl vzniknout na základě výběhové třetí generace Clia, případně zmiňovaného Nissanu, ale rovnou využít platformu a techniku nejnovějšího malého Renaultu. Jak se mu jeho dílo povedlo, respektive jestli by některé z vás jeho kreace dokázala oslovit, jistě budete vědět sami, nemyslíme si však, že by podobný vůz mohl v dohledné době vzniknout. Koncern Renault-Nissan má v EU novou Dacii Logan a je proto jen málo pravděpodobně, že by pro ni hned od počátku postavil z vlastních řadů přímou (i když asi poněkud luxusnější) konkurenci.


Tato Thalia by mohla teoreticky zkomplikovat život Dacii Logan, zcela vyloučit ji tím ale přesto nemůžeme
Zdroj: Theo Chin
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nejextrémnější Ford Mustang všech dob překonal svůj vlastní rekord z nejnáročnějšího okruhu světa, dejte mu ještě šanci
včeraČíňané na sebe naskládali sedm úplně nových aut a nechali je tak tři dny stát venku na odiv všem
1.5.2025Slovinská basketbalová superstar si lebedí nad svým novým autem. Aby ne, jde o 1000koňovou raketu pro 25 vyvolených
30.4.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
BMW zastavilo výrobu elektromobilů, říká tomu „odložení produkce”. Trh je prý saturovaný
před 9 hodinamiLahůdka z dob lehkých lidových sporťáků je nedraze k mání dodnes skoro nejetá. Dostane každého, kdo o ní svého času snil
před 11 hodinamiNěmci srovnali Škody Elroq a Karoq. Elektromobilu nadržují, přesto neumí zastřít, že je skoro ve všem horší než dožívající spalovák
včeraNový Jeep Compass předčasně odhalil únik. Vypadá o hodně líp než doteď, ze všeho nejdřív je venku ve verzi pro nás
včeraŠéf Toyoty elektrickým autům dál nevěří. Odpískal plány na sportovní modely a řekl, proč nedávají smysl
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva