Renault Fluence a Latitude končí v Německu, zájem o ně je minimální

Ani tak úspěšné značce na tak velkém trhu se nemusí podařit zaujmout s jinde oblíbeným autem. To platí o Renaultu Fluence, konec Latitude až tak nepřekvapí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Renault Fluence a Latitude končí v Německu, zájem o ně je minimální

8.11.2012 | Petr Miler | 5 příspěvků

Renault Fluence a Latitude končí v Německu, zájem o ně je minimální

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ani tak úspěšné značce na tak velkém trhu se nemusí podařit zaujmout s jinde oblíbeným autem. To platí o Renaultu Fluence, konec Latitude až tak nepřekvapí.

Teprve před pár dny jsme vám oficiálně představili očekávaný facelift Renaultu Fluence pro rok 2013. I u nás jde o dosti populární auto, které boduje, přiznejme si, hlavně hodně nízkou cenou. Na tom ale není nic špatného a nedá se říci, že by podobné nabídky Němcům nevoněly - třeba Dacia prodává „v Reichu” podobné množství aut jako Mazda nebo Honda, a tak část tamní klientely nad lácí určitě neohrnuje nos. Jenže Fluence se prostě nechytl a faceliftu se na německém trhu ani nedočká.

Vyplývá to z avíza tamního zastoupení Renaultu. Fluence patrně dožije konce výroby aktuálního provedení, katalogy k tomu faceliftovanému už se ale Francouzi zdržovat nebudou. A je to celkem pochopitelné - pouhých 115 prodaných kusů za deset měsíců letošního roku je skutečně extrémně málo, však Renault v Německu patří k 10 nejoblíbenějším značkám a prodá tam rok co rok okolo 100 tisíc aut.

Pokud by výše uvedená logika platila pro Renault Latitude, pak bychom si mohli vsadit na to, že se brzy v Evropě dočkáme jeho zatím korejského faceliftu. Je ale jen možné, že když se kácel les, vzal Renault Deutschland sekeru i na tento model, neboť jeho prodeje jsou na tom ještě hůře - našel si letos v Německu jen 107 zákazníků. Latitude má ale na rozdíl s Fluence problémy s odbytem jinde, a v úvahu tak klidně připadá i to, že se sekery namísto faceliftu dočká zcela.

Česká nabídka obou modelů krokem německého zastoupení značky stižena není, Fluence je u nás naopak hvězda jasná, když se s téměř tisíci prodanými kusy podílí na prodejích Renaultu ČR více než 10 procenty. A na jeho facelift si spousta zákazníků jistě ráda počká...


Renault Fluence a Latitude končí v Německu, zájem o ně je minimální - 1 - Renault Fluence 2013 evropska verze 01Renault Fluence a Latitude končí v Německu, zájem o ně je minimální - 2 - Renault Fluence 2013 evropska verze 02Renault Fluence a Latitude končí v Německu, zájem o ně je minimální - 3 - Renault Fluence 2013 evropska verze 03Renault Fluence a Latitude končí v Německu, zájem o ně je minimální - 4 - Renault Fluence 2013 evropska verze 04Renault Fluence a Latitude končí v Německu, zájem o ně je minimální - 5 - Renault Fluence 2013 evropska verze 05Renault Fluence a Latitude končí v Německu, zájem o ně je minimální - 6 - Renault Fluence 2013 evropska verze 06Renault Fluence a Latitude končí v Německu, zájem o ně je minimální - 7 - Renault Fluence 2013 evropska verze 07Renault Fluence a Latitude končí v Německu, zájem o ně je minimální - 8 - Renault Fluence 2013 evropska verze 08Renault Fluence a Latitude končí v Německu, zájem o ně je minimální - 9 - Renault Fluence 2013 evropska verze 09Renault Fluence a Latitude končí v Německu, zájem o ně je minimální - 10 - Renault Fluence 2013 evropska verze 10Renault Fluence a Latitude končí v Německu, zájem o ně je minimální - 11 - Renault Fluence 2013 evropska verze 11
Nepravděpodobný renegát, tím je v Německu Renault Fluence. Na jeho facelift už si tam ani nepočkají

Renault Fluence a Latitude končí v Německu, zájem o ně je minimální - 12 - Samsung SM5 2013 01Renault Fluence a Latitude končí v Německu, zájem o ně je minimální - 13 - Samsung SM5 2013 02Renault Fluence a Latitude končí v Německu, zájem o ně je minimální - 14 - Samsung SM5 2013 03Renault Fluence a Latitude končí v Německu, zájem o ně je minimální - 15 - Samsung SM5 2013 04Renault Fluence a Latitude končí v Německu, zájem o ně je minimální - 16 - Samsung SM5 2013 05Renault Fluence a Latitude končí v Německu, zájem o ně je minimální - 17 - Samsung SM5 2013 06
Tohle je faceiftovaný Samsung SM5 neboli místní Renault Latitude. Ani na ten nejsou Němci zvědaví

Petr Miler

Diskuze 5 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše